Jump to content

Vand piese E36 ambreiaj, piese interior


Recommended Posts

Incep curatenia de primavara intrucat s-au adunat multe piese in urma lucrarilor de iarna la masina iar garajul nu este foarte incapator. Astfel scot la vanzare urmatoarele piese:

 

Ambreiaj

- Kit ambreiaj luk 316, 318 si 318is [disc + placa presiune]– Pret de achizitie 880 ron adus din Germania, aprox 5000 km rulati, la cateva luni dupa schimbul de ambreiaj s-a ivit ocazia unei volante cu masa simpla. Odata cu ea am schimbat si kitul pt ca nu potrivea. Este practic nou. Pret– 350ron

- Volanta cu masa dubla – in stare buna, nu am avut nicio problema cu ea - 250 ron

- Mai am o placa de presiune LUK, uzata dar mecanicul a zis ca mai merge – 50 ron

 

Interior

- Plansa de bord pt coupe fara airbag pasager stare buna, fara zgarieturi/gauri sau crapaturi – 100 ron

- Volan M3 1993 in trei spite – pielea este desfacuta, necesita reconditionare – 50 ron

- Scaune fata coupe in stare ft buna de functionare. Scaunul soferului are reglaj lombar electric functional si are materialul desfacut pe cusatura ~10-15cm, nu se vede decat daca tragi de el. – 100 ron sofer, 80 ron pasager.

- Cotiera reconditionata in urma cu doua luni (crem deschis)– 150 ron sau 200 ron impreuna cu consola.

 

Se va dezmembra si un motor de IS in curand si un 320icoupe Automat cu o caroserie intr-o stare deosebita. In link gasiti poze cu piese scoase la vanzare si o poza de cand a fost adusa masina, se poate vedea volanul cand era in stare buna, bordul si scaunele sunt la fel si acum, iar cotiera era inainte de reconditionare. Aveti poze cu ea si reconditionata.

 

http://www.flickr.com/photos/47779682@N05/...57623548676787/

 

Piesele se pot vedea in Oradea, predare personala sau curier unde e nevoie.

Pt alte informatii 0743 204 135 sau dinu.negrean@yahoo.com. Pe mail va raspund rapid, la telefon e mai sigur dupa 16:00.

Link to comment
Share on other sites

Scaunele merg si pe sedan?

Cum e materialul? Uzat? In poza nu se vede prea bine...

 

De pe coupe sigur merg si pe sedan, atata ca nu vei folosi probabil rabatarea decat cand vei aspira sub ele :)

Materialul e ca in poza aia cu interiorul. Deasupra pozei ai scris mic "All sizes" da click pe poza si o vezi in full size. Cand vii acasa hai sa le vezi. Cel de la sofer e desfacut putin sub sezut, dar nu se vede, sunt sigur ca se poate face oriunde cu bani putini. Eu le vand mai mult pt mecanism si cel de la sofer e si cu lombar electric care este foarte util. Dar daca ai interiorul ca si acesta cu material Anthrazit nu va fi nicio diferenta.

Link to comment
Share on other sites

@calinbmw2000 - Cred ca preturile sunt decente. Marfa este prezentata in starea reala si la un pret corect. Ambreiajul e chiar un pret foarte bun tinand cont ca e practic nou si e LUK.

@Sorin Enache - Dupa cum am scris mai sus, volanul are pielea desfacuta undeva la ora 7 si necesita reconditionare de aceea are pretul acela. Poza e de la momentul cand mi-am adus masina, am specificat. Daca te intereseaza pot sa ii fac o poza.

Link to comment
Share on other sites

La lista se adauga blocul de lumini 50 ron si oglinda in stare buna, nu este exfoliata sau zgariata 50 ron.

 

http://www.flickr.com/photos/47779682@N05/4481968751/

 

Bordul si consola de la schimbator in stare buna, voi adauga si fetele de usi pe fata imediat dupa ce le inlocuiesc 50 ron bucata. Sunt in stare buna, nu sunt desprinse sau rupte, nu zdrangane, doar materialul din centrul fetei este invechit si se desprinde. Ideale pentru cineva care doreste sa le imbrace in piele.

 

Ambreiajul e inca de vanzare si este absolut nou.

 

La fel si volanta cu masa dubla, in stare foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Buna tuturor,

 

Imi cer scuze pt intarzieri dar din nu stiu care motiv nu am primit pe mail alerta ca s-a postat pe topic.

Revenind, volanul este rezervat momentan pentru userul Fan4BMW, este cel care a postat primul. Din pacate nu am o poza cu volanul, este la garaj si nu am apucat sa trec azi pe acolo. Maine cu siguranta merg asa ca ramane sa va trimit poza maine si discutam.

 

Mai ramane kitul de ambreiaj LUK nou pt 316, 318, 318is (placa + disc)- 300 ron

Volanta cu masa dubla tot pt 316, 318, 318is - 150 ron

Plansa de bord neagra pt coupe fara airbag pasager stare buna, fara zgarieturi/gauri sau crapaturi – 100 ron

Scaune fata coupe - 150 ron ambele. Mai mult pt cineva care cauta sa le reconditioneze. Cel de la sofer are reglaj lombar electric.

 

Numai bine,

Dinu

Link to comment
Share on other sites

Buna tuturor,

 

Nu am spus ca pielea e descusuta, am spus ca e desfacuta, bine poate nu m-am exprimat suficient de clar. Mai jos aveti pozele, asa cum spuneam si a inceputul topicului "necesita reconditionare"

 

http://www.flickr.com/photos/47779682@N05/4986881671/

http://www.flickr.com/photos/47779682@N05/...in/photostream/

http://www.flickr.com/photos/47779682@N05/...in/photostream/

 

Semnul de M e doar murdar, se vede in poza a doua unde l-am sters putin.

 

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.