Jump to content

Zgomot enervant - suierat de curent aer la geam


emy_blue90

Recommended Posts

Pt 12mil poti sa ramai cu suieratul. De la gropi problema va reveni si uite asa, ai dat 290E pe ce?

 

Voie buna.

pai sa stii ca asta cam asa este...o sa incerc pe la dezmembrari poate gasesc si imi ia ala 10 euro nu 300 :twoup: prea exagerati sunt astia frate...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pt 12mil poti sa ramai cu suieratul. De la gropi problema va reveni si uite asa, ai dat 290E pe ce?

 

Voie buna.

pai sa stii ca asta cam asa este...o sa incerc pe la dezmembrari poate gasesc si imi ia ala 10 euro nu 300 :twoup: prea exagerati sunt astia frate...

Tot romanu' e SNOB, nu ne putem astepta sa avem costuri de intretinere la un BMW coupe cum ai la un Logan, Opel, ...

Nici statutul meu (raportat la castigul pe an) nu este de BMW 2,5 cabrio, RECUNOSC. Sunt undeva pe la Opel.

Dar asta e romanul...SNOB 98%

 

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

Pt 12mil poti sa ramai cu suieratul. De la gropi problema va reveni si uite asa, ai dat 290E pe ce?

 

Voie buna.

pai sa stii ca asta cam asa este...o sa incerc pe la dezmembrari poate gasesc si imi ia ala 10 euro nu 300 :twoup: prea exagerati sunt astia frate...

Tot romanu' e SNOB, nu ne putem astepta sa avem costuri de intretinere la un BMW coupe cum ai la un Logan, Opel, ...

Nici statutul meu (raportat la castigul pe an) nu este de BMW 2,5 cabrio, RECUNOSC. Sunt undeva pe la Opel.

Dar asta e romanul...SNOB 98%

 

Voie buna.

 

 

frate o fi romanu snob da crede-ma doar ptr ca e BMW un ........ de cheder nu ar trebui sa fie de 10 ori mai scump decat la majoritatea masinilor,tot din cauciuc e facut da.l draq da ptr ca are scris BMW acolo pe un colt sare pretu departe...

Link to comment
Share on other sites

Raman totusi la parerea ca ar trebui sa schimbi doar macaraua. Si la mine suiera foarte tare(cam de pe la 80 la ora); am mers la dezmembrari, am luat o macara de la alt BMW am inlocuit-o pe cea pe care o aveam si am rezolvat problema. Geamul merge foarte bine iar suieratul nu mai exista. Spor la treaba.
Link to comment
Share on other sites

frate o fi romanu snob da crede-ma doar ptr ca e BMW un ........ de cheder nu ar trebui sa fie de 10 ori mai scump decat la majoritatea masinilor,tot din cauciuc e facut da.l draq da ptr ca are scris BMW acolo pe un colt sare pretu departe...

 

BĂŁnuiesc cĂŁ Âştiai asta de dinainte sĂŁ cumperi maÂşina. :twoup:

 

Piese scumpe sunt Âşi la Renault sau Opel, problema e cĂŁ mulĂži nu prea au montat piese noi pe alte maÂşini Âşi au impresia cĂŁ piesele de BMW sunt cele mai scumpe de pe suprafaĂža Terrei.

Link to comment
Share on other sites

frate o fi romanu snob da crede-ma doar ptr ca e BMW un ........ de cheder nu ar trebui sa fie de 10 ori mai scump decat la majoritatea masinilor,tot din cauciuc e facut da.l draq da ptr ca are scris BMW acolo pe un colt sare pretu departe...

 

Bănuiesc că ştiai asta de dinainte să cumperi maşina. :twoup:

 

Piese scumpe sunt şi la Renault sau Opel, problema e că mulţi nu prea au montat piese noi pe alte maşini şi au impresia că piesele de BMW sunt cele mai scumpe de pe suprafaţa Terrei.

Mare dreptate ai, la achizitia unei masini tre sa te gandesti prima data la costurile ce te asteapta la acea masina, de cumparat masina nu e greu...greul vine mai tarziu.

 

Vorba unui prieten : "Sunt prea sarac sa am o masina second- hand"

 

Voie buna.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, asa ca va intreb pe voi. Ziceti ca si la berlina e surubul acela de reglaj la macara? Sau numai la coupe, pt ca n.are rama de sus... se poate si la mine sa fie tot de la macara ca nu mai ridica pana sus, cu toate ca mie mi se pare ca suieratu vine de pe la chederu de la usa.
Link to comment
Share on other sites

Daca apare un suierat in masina este posibil ca usa sa nu se mai inchida bine. Verifica aliniamentul usii cu restul caroseriei. Daca iese putin inafara atunci asta e problema ta daca nu atunci e alta :twoup: . In caz ca iese inafara trebuie sa umbli la piesa de pe stalpul masinii care se prinde incuietoarea(piesa cromata in forma de U) pe care trebuie sa o impingi spre interiorul masinii. E prinsa de caroserie cu 2 suruburi Torx cu cap de 20 parca. Pentru a avea acces la suruburi trebuie sa indepartezi piesa de plastic negru care o acopera. Este vorba de piesa 8 din imagine

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Comp...ont_from_09_00/

Edited by buldy
Link to comment
Share on other sites

Acolom-am gandit si eu in prima faza, dar nu e de acolo, usile erau aliniate bine, oricum am mai reglat un pic din U-ul de pe stalp dar tot asa face, deci cred ca e de la macara, cheder ... au si astea la berlina surubul acela de reglat macaraua?.... sa nu ma apuc sa desfac fata de usa degeaba.
Link to comment
Share on other sites

cat poate sa coste chederul de la usa pasagerului nou la casa bmw???ptr e46 coupe

 

 

Sigur e la acelasi pret cu chederul pasagerului vechi...

Nu conteaza cat de nou e pasagerul....

:) :twoup:

 

da frate asa e... eu incerc sa rezolv o problema si alti sufera de arfe,basini,si impresii

 

 

frate o fi romanu snob da crede-ma doar ptr ca e BMW un ........ de cheder nu ar trebui sa fie de 10 ori mai scump decat la majoritatea masinilor,tot din cauciuc e facut da.l draq da ptr ca are scris BMW acolo pe un colt sare pretu departe...

 

BĂŁnuiesc cĂŁ Âştiai asta de dinainte sĂŁ cumperi maÂşina. :)

 

Piese scumpe sunt Âşi la Renault sau Opel, problema e cĂŁ mulĂži nu prea au montat piese noi pe alte maÂşini Âşi au impresia cĂŁ piesele de BMW sunt cele mai scumpe de pe suprafaĂža Terrei.

 

 

nu e vb de asta da am ramas mirat cat poate sa fie de scumpa o prostie de cauciuc... in fine eu ma refeream strict la cheder ...care de ex la un 607 e cu mult sub 100 de euro

Link to comment
Share on other sites

nu...daca nu rezolv nimic din reglajele alea,merg cu ea la contempo,sa faca aia ce vor cu ea...eu asa nu o mai iau inapoi!serios,am pata pusa rau de tot...cand am aduso din germania mergeam cu ea cu 200,nici musca nu se auzea,acum deodata au apucat o pandaliile!
Link to comment
Share on other sites

Lasand gluma, si la a mea a inceput cu greieri pe la chedere, acum un an ma intrebam ce tot se dau colegii astia de ceasu mortii, Si uite ca in romanica noastra draga scartaitul ala enervant de la geamuri si de la chedere a aparut.

 

Drumurile noastre toate...nu-i de vina BMW-ul pt asta....

Link to comment
Share on other sites

Lasand gluma, si la a mea a inceput cu greieri pe la chedere, acum un an ma intrebam ce tot se dau colegii astia de ceasu mortii, Si uite ca in romanica noastra draga scartaitul ala enervant de la geamuri si de la chedere a aparut.

 

Drumurile noastre toate...nu-i de vina BMW-ul pt asta....

nu e neaparat din cauza drumurilor din tara..da nush ce draq au ca incep sa faca asa..

Link to comment
Share on other sites

cu ce dati voi la chedere sa nu se mai auda scartaitul ala?

 

SoluĂžie dedicatĂŁ de la Sonax.

mai pe romaneste? cum arata aia, ce propietati are, daca nu gasim deaia cu ce altceva se mai poate da? trebuie sa existe un inlocuitor ceva care sa aibe aceleasi propietati

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.