Jump to content

Am venit de la greci.


fbdcnt

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si mie imi pare foarte rau....in legatura cu alarmele, am vazut pe Dicovery o emisiune in care spuneau ca a fost facut un test de catre o revista auto in care testau cu ajutorul unui hot profesionist cat de sigure sunt diferite modele de masini, dotate fie cu alarma aftermarket, fie cu alarma stock si sistem antidemaraj. Concluzia a fost ca orice masina se poate fura in maxim 3 min...Hotul a reusit sa plece cel mai repede cu Peugeout 206, in 15 sec parca...si cel mai tarziu cu Mercedes S-Klasse in 2 min si ceva. Bine ca la noi nu prea sunt profesionisti d-astia :blink: ....inca. Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai hotul colabora sub protectia anonimatului cu revista auto....politia nu avea nici o treaba cu testul ala...din pacate.

114707[/snapback]

...pai shi e normal?

adica puii mei, shtii cine fura profesional, mashini super scumpe (presupun ca nu se incurca el cu 206 logan :) shi dinastea) shi sa il "exploatezi" sub protectzia anonimatului...

dar cine shtie, la terminarea reportajului ieshea din sediol revistei direct in duba politziei :blink:... cu toate ca sigur nu o fi asha :)

nu sunt genu care sa ciripeasca, dar cand e vb de bmw-u tau la mijloc, ai da in gat shi pe nevasta, nu? :)

Edited by maxx1nsane
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau,neplacut incident ai avut..

Chiar nu ma asteptam la asta de la Greci,se stie ca politia lor este foarte dura cu infractorii.

Probabil ca pe drumul de intoarcere privirea iti cadea mereu pe gaurile alea din bord,nu?

Totusi nu cred ca putem avea probleme chiar toti cu toate masinile.Sa nu uitam ca era o masina exclusivista foarte scumpa,bate oricind la ochi..

Si eu plec la sfirsitul lui August,am un A6,sper sa nu am probleme de genul asta..oricum am full casco.

Sanatate..

Luigi Vicol

Link to comment
Share on other sites

in parcarea unui hotel cu ifose- afitis in afitos. nu cred ca au incercat sa-l ia ca nu au umblat la contact si nici nu am gasit urme de interventie la inst. electrica sau calculator. mi-au luat volanul- asta a fost cel mai nasol + tot monitorul de bord cu navi + toate cd-urile din magazie (nu au luat magazia), nici unitatea dvd +disc. au scos butucul artistic, nimic vandalizat. am casco, e in leasing, pun alea la loc si gata. m-a ajutat d-l wolf de la bavaria + bmw road assistance din germania. multe multumiri pe aceasta cale. de ce nu suntem frate si noi nemti?

111452[/snapback]

 

Dorule ai bagat spaima in mine. Maine plec la salonic cu tata si nu stii ce se poate intampla....unui E-38....imi pare rau pt cele intamplate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
asta e prea de tot........nu-mi vine sa cred....si eu am vrut sa merg la paralia cu masina.... :)  :)  nu mai merg sigur...

111545[/snapback]

Inventivi mai suntem noi ...........O usa de BMW 2006 nu o deschizi spargand butucul sa fim seriosi cu atatea coduri.Oare sa se bucure Grecii de un volan si un DVD player?si in schimb lasa masina dupa ce i-a oprit si alarma.Nu vreau sa se supere colegul de forum pe mine. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Inventivi mai suntem noi ...........O usa de BMW 2006 nu o deschizi spargand butucul sa fim seriosi cu atatea coduri.Oare sa se bucure Grecii de un volan si un DVD player?si in schimb lasa masina dupa ce i-a oprit si alarma.Nu vreau sa se supere colegul de forum pe mine. :blink:

152127[/snapback]

 

Usa de BMW 2006 se deschide in cateva minute :)

Daca alarma a fost oprita,nu inseamna ca si imobilizatorul a fost deconectat.

Un volan cu airbag si display-ul, costa niste...bani.

 

PS

 

Deci concluzia ta care este:si-a spart singur masina si si-a stricat concediul in Grecia :)

Link to comment
Share on other sites

Usa de BMW 2006 se deschide in cateva minute :)

Daca alarma a fost oprita,nu inseamna ca si imobilizatorul a fost deconectat.

Un volan cu airbag si display-ul, costa niste...bani.

 

PS

 

Deci concluzia ta care este:si-a spart singur masina si si-a stricat concediul in Grecia :blink:

152222[/snapback]

Orice e posibil,eu unul nu cred.Chestiile astea se numesc romanisme.Nu vreau sa se supere prietenul tau pe mine dar poate a vrut sa nu iasa in pierdere la casco.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa iti dau o veste proasta: noi, romanii, nu am inventat aproape nimic. In nici un caz furtul. Poate efectul Coanda si ceva penicilina, dar furtul in nici un caz.

Chiar ai impresia ca turcii, grecii, italienii, spaniolii si mai stiu eu care natie "civilizata" sunt niste sfinti si noi suntem toti niste hoti ?! Revino-ti!

 

Orice e posibil,eu unul nu cred.Chestiile astea  se numesc romanisme.Nu vreau sa se supere prietenul tau pe mine dar poate a vrut sa nu iasa in pierdere la casco.

152274[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Orice e posibil,eu unul nu cred.Chestiile astea  se numesc romanisme.Nu vreau sa se supere prietenul tau pe mine dar poate a vrut sa nu iasa in pierdere la casco.

152274[/snapback]

daca nu ar fi fos pe bune nu cred ar fi postat pe forum :blink: si totusi.....nu cred k mai ai 3 ani k sa crezi k cineva si ar face asa ceva la M3.

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

Hai sa iti dau o veste proasta: noi, romanii, nu am inventat aproape nimic. In nici un caz furtul. Poate efectul Coanda si ceva penicilina, dar furtul in nici un caz.

Chiar ai impresia ca turcii, grecii, italienii, spaniolii si mai stiu eu care natie "civilizata" sunt niste sfinti si noi suntem toti niste hoti ?! Revino-ti!

152342[/snapback]

Da, da mai dute si tu pe afara sa vezi cine suntem noi,"patriotule"! Cand e vorba de furtisaguri ne pricepem sa ne luam apararea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.