Jump to content

BMW Concept Gran Coupe


oSerX

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

INCREDIBIL ... deci absolut perfect ! eram admirator in secret de Mercedes CLS il priveam de fiecare data cand trecea unul pe langa mine

dar... daca BMW scoate asa ceva ... s-a terminat ...

Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

MAS am avut placerea sa fiu pasager intr-un CLS cu o motorizare spectaculoasa :twoup: ... deci nu este 0 deloc...

Conceptul asta sper sa intre in productie...fara nici o modificare ! cu siguranta va fi invingator pe segment

Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

MAS am avut placerea sa fiu pasager intr-un CLS cu o motorizare spectaculoasa :twoup: ... deci nu este 0 deloc...

Conceptul asta sper sa intre in productie...fara nici o modificare ! cu siguranta va fi invingator pe segment

 

 

"The BMW Gran Coupe has been approved for production , ... ", deci ... :)

Link to comment
Share on other sites

Imi zicea unul din baietii de la BMW cu care am fost in test drive la Cluj anul trecut in toamna: "Vezi ca va aparea la BMW inca un super car dupa M1. Cand am fost in Germania la cursurile de pilotaj ne-au dus sa vedem minunea si apoi sa semnam ca nu vom divulga nici un cuvant despre masina si ce va fi exact". A mai zis ca va avea niste performante la care nici nu ne gandim...stia el dar nu a spus mai multe...se pare ca asta e minunea. A spus ceva legat de 8...

 

Oricum e fenomenala.

Link to comment
Share on other sites

Ai mers cu vreun CLS? eu da, si vreau sa-ti spun ca e fix 0 ca si senzatii, si cand m-am urcat in masina eram foarte incantat de ea pentru ca-mi placea design-ul, si s-a dovedit o mare dezamagire datorita lipsei totale a senzatiilor (mai multe simti intr-un 320d), iar cls-ul cu care am mers era 320CDI

 

Da, am mers cu un CLS 500.

 

Mi s-a părut foarte mişto.

Nu mi-aş cumpăra pentru că sunt fan BMW, ĂŽnsă e o maşină foarte reuşită.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ai mers cu vreun CLS? eu da, si vreau sa-ti spun ca e fix 0 ca si senzatii, si cand m-am urcat in masina eram foarte incantat de ea pentru ca-mi placea design-ul, si s-a dovedit o mare dezamagire datorita lipsei totale a senzatiilor (mai multe simti intr-un 320d), iar cls-ul cu care am mers era 320CDI

 

Da, am mers cu un CLS 500.

 

Mi s-a pĂŁrut foarte miÂşto.

Nu mi-aÂş cumpĂŁra pentru cĂŁ sunt fan BMW, ĂŽnsĂŁ e o maÂşinĂŁ foarte reuÂşitĂŁ.

 

Ideea e ca pentru a obtine senzatiile care le ai intr-un BMW cu motor mai mic, la Mercedes trebuie sa mergi cu ditamai uzina de motor...

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca pentru a obtine senzatiile care le ai intr-un BMW cu motor mai mic, la Mercedes trebuie sa mergi cu ditamai uzina de motor...

 

 

eu cu 320Cda stateam la depasiri fix in spatele la un e280cdi 4matic model 2007-2008 ... innebunea ala cu E-ul.... incerca sa se indeparteze, dar nu reusea neam ... ok, sa zicem ca e280 e mai greu decat 320cda, dar in fine ...

 

masina arata nu gluma ... sincer nu prea'mi place vederea din spate a portbagajului lasat un pic ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.e90post.com/goodiesforyou/concepts/grancoupe/P90059850.jpg

 

E ceva magic in masina asta...ma bucur ca in vremea cand eram pusti si am vazut lansarea lui E39 si a lui E46(mercedesul si Audi mi se pareau la ani lumina de BMW atunci in materie de design), are sange BMW pur in ea masinuta asta.

 

Ce bine ca a plecat Beagle, chiar ma gandeam o marca cu atata potential sa nu poata fi exploatata stistic la maxim. Lucrurile sunt pe calea cea buna.

 

Poate o sa vedem ceva linii din concept preluat si pe viitoarea serie 3 nu ar fi rau, ar insemna din nou ca BMW stie sa faca masini mai tari decat Audi si Mercedes la un loc.

 

Uh..ce m-am infierbantat. Daca conceptul va fi realizat practic, e cea mai buna stire auto din ultimii zece ani.

 

http://www.e90post.com/goodiesforyou/concepts/grancoupe/P90059858.jpg

 

http://www.e90post.com/goodiesforyou/concepts/grancoupe/P90059855.jpg

 

http://www.e90post.com/goodiesforyou/concepts/grancoupe/P90059860.jpg

 

http://www.e90post.com/goodiesforyou/concepts/grancoupe/P90059852.jpg

Edited by ionatan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.