Jump to content

Ce treuie cand cumperi masina cu numere straine


mario.b

Recommended Posts

Salutare, probabil ca multi dintre noi ar dori sa isi mai cumpere un BMW, multi dintre noi nu au bani pentru unul mai noi sau inscris in Romania, asha ca daca se poate cei care cunosc as dori sa psteze aici in legatura cu actele care sunt necesare shi care sunt obligatorii la cumpararea unei masini neinscrise in Romania, pt k eu unul am luat o teapa shi masina este la politie.

Cu mii de multumiri Mario

Link to comment
Share on other sites

Am fost frate cu ea dupa c mia- furat-o (a fost gasita) peste tot sa vad adk era p undeva stramba, dar nimic, nu m-am bucurat de ea decat o sapt, dupa c visasem la un BMW 4-5 ani de zile, simt k innebunesc :blink: maine dim cred k ii arunc in aer p gaborii de la Candiano Popescu dak incearca vreo manevra cu mine, s-au belit la p.....a dak fac asta cu mine mai ales ca sunt bani din banca luati shi platesc pt ei de ma ustura in c...r. Sa vad c fac maine shi dau de veste.

Bafta too allllll

Link to comment
Share on other sites

adica pe tine te ingradeste sa iti folosesti bunul tau pe care l-ai platit din banii tai pentru ca militianul este in concediu?

cred ca trebuie sa consulti un avocat.

sau daca se tot foloseste scuza asta mergi cu un reportofon, inregistreaza replica asta de kakao si fura si tu o masina de la politie ....cand vin dupa tine zi-le ca credeai ca sunt in concediu si nu au nevoie de ea.

ce tzara de cacao.

din cauza asta am stat eu fara carnet 7 luni desi era suspendat 90 de zile. ca era magistratul in concediu si nu avea cine sa dea neinceperea urmaririi penale.

Link to comment
Share on other sites

Da frate, eu stau cu masina la politie de 2 luni, problema este k ieri cand am fost la politie unu dintre cei care revendica masina mea (este gabor) se uita in dosaru facut de gabori fara nicio problema, acum c sa mai fac, ma gandesc ca daca sar in sus poate imi iau tzeapa shi cand ajung in fata procurorului nu mai imi da masina, poate doar dupa c mai strang detalii despre masina sa fac spume (am p cinava care cunoashte la AB) shi poate ma ajuta, acum sper shi eu sa ma ajute tinand cont k shi eu i-am ajutat la rande meu.

Cumlmea ca gaboru imi mai face shi masina "cazan" deshi arat super tare shi merge super tare, nu troncane nu bate nu nimic, merge scula, acum nu mai shtiu cum mai este masina shi in ce stadiu pt k nu am mai vazut-o de o luna shi ceva.

Poate imi ajuta shi mie Dumnezeu pt k pre mult mi-am dorit BMW, plus k am ashteptat banii de la banca 2 luni pana am putut sa ii iau, shi acum............. :blink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

consulta un avocat.

chiar daca masina care ai cumparat-o este furata tu in fata legii te numesti cumparator de buna credinta si trebuie sa iti dea masina. chiar daca e furata tu ai dat bani pe ea. (asta doar daca nu ai furat-o tu, caz in care nu mai conteaza ce zic eu ca ajungi la puscarie)

pagubitului ii dau asigurarile banii pe masina.

mai nasol ar fi sa te puna sa ii dai masina lui ala si tu sa iti recuperezi banii pe civil cand lor prinde pe vanzator.

Link to comment
Share on other sites

Adevarat eu ma numesc cumparator de buna credinta, dar problema este k unul din foshtii propietari este gabor shi cu o mica shpaga se rezolva tot, acum tre sa imi caute cinava verificarile la bavaria, sa imi spuna unde shi cum au fost facute. Iar in fata procurorului ma voi duce cu avocatul meu, pt k eu am cumparat masina shi nu am furat-o, am shi acte (de mana) cu ala, problema este k au spus gaborii k cica p parte penala nu au ce sa ii face lu ala, acum eu c sa mai cred, pt k dak ar fii p parte civila o s...g aiurea cativa ani, plus k visul meu este jumatate distrus. Asta este, in viata nu toti oamenii au noroc
Link to comment
Share on other sites

Da frate, eu stau cu masina la politie de 2 luni, problema este k ieri cand am fost la politie unu dintre cei care revendica masina mea (este gabor) se uita in dosaru facut de gabori fara nicio problema, acum c sa mai fac, ma gandesc ca daca sar in sus poate imi iau tzeapa shi cand ajung in fata procurorului nu mai imi da masina, poate doar dupa c mai strang detalii despre masina sa fac spume (am p cinava care cunoashte la AB) shi poate ma ajuta, acum sper shi eu sa ma ajute tinand cont k shi eu i-am ajutat la rande meu. 

Cumlmea ca gaboru imi mai face shi masina "cazan" deshi arat super tare shi merge super tare, nu troncane nu bate nu nimic, merge scula, acum nu mai shtiu cum mai este masina shi in ce stadiu pt k nu am mai vazut-o de o luna shi ceva.

Poate imi ajuta shi mie Dumnezeu pt k pre mult mi-am dorit BMW, plus k am ashteptat banii de la banca 2 luni pana am putut sa ii  iau, shi acum.............  :blink:  :)  :)  :)

113344[/snapback]

 

 

Despre ce model este vorba?Explica-mi si mie,sa inteleg :lol:

 

Ai cumparat o masina care ti-a fost furata.Au gasit-o dar masina era furata,cand ai cumparat-o tu. :bounce:

Cine revendica masina,sunt mai multi?Cum de o revendica?De unde stie ca e a lui? :w00t:

 

 

Masina este cumparata din tara?Era inmatriculata,acte,RAR...?S-a facut expertiza?Masina are serii schimbate?

Daca vrei sa imi dai amanunte(daca vrei si pe pm) ,poate iti dau niste sfaturi.

 

Ma pricep un pic la situatii de genul asta :D.Am experienta internationala :D

Glumesc,dar spune,poate te ajut...

Link to comment
Share on other sites

Salutare, in primul rand masina este BMW 318is, coupe din 1993, im momentul cumpararii am fost cu inca 2 "prieteni" care cunosteau c acte imi trebuiau cand cumparam o masina.

Masina ma vazut-o pe net la autovit, am vb cu omu a ramas sa ne intalnim sa vedem masina, masina fiin inmatriculata in germania, in momentul cumpararii mi s-au dat actele urmatoare: certificat de inmatriculare, asigurare, procura necomplectata shi o singura pereche de chei. Singurele acte fiind o chitanta de mana cu seria shi numarul lui de buletin, la fel shi eu, cu martor care a semnat.

Am ajuns cu ea in Bucuresti (masina am cump din piteshti) iar dupa o sapt shi 2 sau 3 zile am ramas fara ea din fata blocului, la cateva zile m-au sunat militienii shi au spus ca au gasit masina :) . Am mers la politie am facut actele de predare a masinii, n p, shi ei credeau ca are actele OK, air cand a fost sa intru in masina mai aveam 2 sec sa intru, au venit 3 insi dintre care unul gabor cum k ar ar fii auzit goboru ala de la alt coleg ca s-ar fii gasit masina lui care a fost furata cu 2 luni inainte sa o cumpar eu, dupa care a prezentat actele de italia, avea poze multe cu masina (nu shtiu de ce), shi dupa care a urmat "cercetarile" gaborilor, au fost cu ea la RAR shi are seriile originale la fel shi culoarea (negru metalizat), acum tot ce mai astept este: rezultatele de la BAvaria in leg cu reviziile masinii shi cu ce nr de inmatriculare a avut shi decizia procurorului, cui ii ramane masina.

Problema este k am facut imprumut pt ac masina shi ma cam urstura in c...r acum k tre sa ii dau inapoi. DAk ma poate cineva ajuta sau sfatui pls help sunt disperat :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca stiu maisna daca ai luato de la piteti cu nr straine ai vreo poza cu ea si luato cumva din Cartierul Prundu sar putea sa o stiuu pune si u o poza cu ea sau descrio un pic samni dau seama care este
Link to comment
Share on other sites

Eram sigur fratele meu ai luato de la George Scandarina i se spune Avea si jante cand era in pitesti ii stiu pe baietzi ii stiu perfect nu asa este dragutza masina cand era la noi era si mai marfa avea niste jante detzi pica plombele si dupaia lea dat si ia pus de tabla dami Idiul tau de messenger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.