Jump to content

merita un seria 7 din 1998?


clausthaler1

Recommended Posts

salutare!de multa vreme i-mi doresc un seria 7...i-mi place foarte mult aceasta masina,pisica care o detin in prezent vreau sa o "donez"sotiei mele.am gasit un bmw serie 7 din 1998 la 5000 euro ,imatriculat ro,impecabil si full options Fabricatie: 1999, Data inmatricularii: 04/1999, 270,000 km, Transmisie: manuala, Putere: 193 CP (142 kW), Cilindree: 2771 cmÂł, Euro: euro3, benzina, albastru-metalizat, Numari de usi: 4/5 ...credeti ca se merita? este foarte scump asa cum am auzit la intretinere?se merita un sera 5 tot din aceeasi ani?e36 este cam "micutz" pt cele 110 kg ale mele si 1,82 inaltime...iar e46 nu-mi place atat de mult ca serie 7...voi ce spuneti...?doresc raspunsuri bune si sanaroase la cap..! :twoup:o sa atasez si o poza cu el. Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

merita doar daca iti permiti sa il intreti corespunzator . Totusi de la un seria 3 la un seria 7 este o diferenta destul de mare .

 

Off-topic : nu prea isi are loc postul asta la seria 3 .

i-mi permit destul de bine deaocamdata...slava domnului!!!am specificat ca pisika o las nestemii...oricum am avut numai masini mari pan a la e36 S classe si o laguna break.

 

pune poze cu 7 arul.

o sa postez indata ce-i fac.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

E slabut rau TDS-ul pt. caroseria aia.

ma nu stiu cum ti se pare ...insa m-am "dat"cu el si este...poveste!!!!nu se prea compara cu nimik...si crede-ma ca am avut cateva masini la viata mea...printre care si un S class :twoup:

 

La 5000E m-as mira sa fie impecabil.

are nevoie de "lovele"....

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa te gandesti la intretinere dupa ce-l cumperi. Piesele de seria 7 sunt mult mai scumpe decat la E36. Si sa nu uitam de consum.

 

Pretul e bun si eu m-am uitat pe autovit la cateva E38 dar conteaza mult starea in care e , daca e rupt si trebuie sa bagi multi bani nu are rost.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa te gandesti la intretinere dupa ce-l cumperi. Piesele de seria 7 sunt mult mai scumpe decat la E36. Si sa nu uitam de consum.

 

Pretul e bun si eu m-am uitat pe autovit la cateva E38 dar conteaza mult starea in care e , daca e rupt si trebuie sa bagi multi bani nu are rost.

este impecabil...l-am vazut~~are nevoie de lovele deaceea i-l vinde!altfel n-as lua orice,ca nu ma da banii afara din casa!insa aceasta masina chiar i-mi place ,si este cam singura masina care ma simt intradevar bine in ea!am 110 kile si 1,82 inaltime...e 36 e cam mica!am avut numai masini impecabile...nu cumpar cazane!nu cred ca intretinerea ar fi mai scumpa ca la o laguna!un ex:la laguna ma costat distributia 25 mil,puntea pe spate 60 mil

Link to comment
Share on other sites

Da, dupa ce a editat. Inainte era 142 PS de unde am dedus ca era vorba de TDS. Si inainte era Euro2.

Asa se schimba situatia.

Exact, şi eu văzusem ĂŽnainte să editeze.

 

728i e relativ ok din punct de vedere al performanţelor.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Este vorba de un 728i?

 

Da, dupa ce a editat. Inainte era 142 PS de unde am dedus ca era vorba de TDS. Si inainte era Euro2.

Asa se schimba situatia.

am gresit eu scuzee!

 

Da, dupa ce a editat. Inainte era 142 PS de unde am dedus ca era vorba de TDS. Si inainte era Euro2.

Asa se schimba situatia.

Exact, Âşi eu vĂŁzusem ĂŽnainte sĂŁ editeze.

 

728i e relativ ok din punct de vedere al performanĂželor.

gresisem...scuzee.acum este bine!este exact ce este!masina o stiu de o saptamana!

Link to comment
Share on other sites

pretul e rezonabil... pentru confortul, puterea, siguranta si tinuta de drum a masinii.

consumul in oras ajunge undeva la 15%

intretinerea nu e ieftina la o masina de genul asta.

obligatoriu tester inainte de achizitie si o sa aflii mult mai multe.

bafta!

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as recoamanda sa mergi pe 5ar E39....Am impresia ca 7ar-ul e cam marisor si mai clasic. Ori vad ca E36-le pe care-l ai, a trecut prin tunning. La E39 ai mai multe optiuni de joaca vizuala, sa-i spun asa, si are si un look mai agresiv.
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa te gandesti la intretinere dupa ce-l cumperi. Piesele de seria 7 sunt mult mai scumpe decat la E36. Si sa nu uitam de consum.

 

Pretul e bun si eu m-am uitat pe autovit la cateva E38 dar conteaza mult starea in care e , daca e rupt si trebuie sa bagi multi bani nu are rost.

este impecabil...l-am vazut~~are nevoie de lovele deaceea i-l vinde!altfel n-as lua orice,ca nu ma da banii afara din casa!insa aceasta masina chiar i-mi place ,si este cam singura masina care ma simt intradevar bine in ea!am 110 kile si 1,82 inaltime...e 36 e cam mica!am avut numai masini impecabile...nu cumpar cazane!nu cred ca intretinerea ar fi mai scumpa ca la o laguna!un ex:la laguna ma costat distributia 25 mil,puntea pe spate 60 mil

La Renault stiu si eu ca e scumpa intretinerea. Unchiu meu plateste 30 mil acum revizia la 60.000 pentru un megan 2 1.5dci.

 

Si mie imi place mult E38 dar unu bun la pretul asta eu nu am gasit , doar asa cum zici tu o ocazie. ineva care are nevoie de bani si vinde ieftin.

 

De ce nu incerci un E39 ?

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa te gandesti la intretinere dupa ce-l cumperi. Piesele de seria 7 sunt mult mai scumpe decat la E36. Si sa nu uitam de consum.

 

Pretul e bun si eu m-am uitat pe autovit la cateva E38 dar conteaza mult starea in care e , daca e rupt si trebuie sa bagi multi bani nu are rost.

este impecabil...l-am vazut~~are nevoie de lovele deaceea i-l vinde!altfel n-as lua orice,ca nu ma da banii afara din casa!insa aceasta masina chiar i-mi place ,si este cam singura masina care ma simt intradevar bine in ea!am 110 kile si 1,82 inaltime...e 36 e cam mica!am avut numai masini impecabile...nu cumpar cazane!nu cred ca intretinerea ar fi mai scumpa ca la o laguna!un ex:la laguna ma costat distributia 25 mil,puntea pe spate 60 mil

La Renault stiu si eu ca e scumpa intretinerea. Unchiu meu plateste 30 mil acum revizia la 60.000 pentru un megan 2 1.5dci.

 

Si mie imi place mult E38 dar unu bun la pretul asta eu nu am gasit , doar asa cum zici tu o ocazie. ineva care are nevoie de bani si vinde ieftin.

 

De ce nu incerci un E39 ?

i-mi place mai mult serie 7... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva cand s-a trecut de la euro 2 la euro 3 pentru e38 728i??

Tot incerc sa gasesc pe net o informatie despre acest lucru insa nu am aflat nimic...stiu doar ca au inceput cu euro2 in 95' si au terminat cu euro3 in 2001.....dar nu stiu cand au trecut la euro3!!!

Link to comment
Share on other sites

!altfel n-as lua orice,ca nu ma da banii afara din casa!insa aceasta masina chiar i-mi place ,

 

 

Daca nu te da banii afara din casa eu zic ca nu este alegerea potrivita, masina este foarte scumpa la intretinere. :twoup:

cat de scumpa poate sa fie la intretinere?doar nu-i rolls.....??!!cunosti exemple concrete?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.