Jump to content

Tetiere auto cu DVD


Recommended Posts

Salut,

 

Ma tot gandesc de ceva vreme sa-mi iau niste tetiere auto cu DVD pentru cand voi pleca in concediu; ambele tetiere cu DVD, nu una cu DVD si cealalta doar ca monitor!

Am tot cautat pe Net si am vazut tot felul de modele si preturi.

M-ar interesa daca are cineva de pe Forum asa ceva?

Ce recomandari imi puteti face dpdv, marca, pret, fiabilitate, caracteristici, montaj, etc.?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu le iau ca sa fiu "fancy"...

Poate stiti si voi ca copii mai mici cand pleci la drum lung cu ei cu masina, se plictisesc pe bancheta din spate si nu au rabdare sa stea atata timp in masina.

M-am gandit ca ar fi utile exact pentru asa ceva, sa poti sa-i pui copilului niste desene animate sau jocuri pe timpul calatoriei, ca sa nu se plictisesca si nici sa nu te mai streseze pe tine cand conduci...

De asemenea si un alt pasager eventual, ar putea vedea la cealalta tetiera un film, ceva...

 

Eram curios sa stiu daca cineva de pe Forum are asa ceva si ce parere are despre ele, ce sfaturi imi poate da dpdv al marcii/tipului de tetiere la achizitie sau al caracteristicilor si de asemenea ce sfaturi tehnice la montaj...

Edited by Catzus
Link to comment
Share on other sites

am vazut in supermarket niste DVD-player portabile, cu adaptor pentru bricheta si se prind cu un fel de curelusa de tetiera. Erau in jur de 100 si ceva de euro bucata. Suficient ca sa tii potoliti niste dracusori la drum lung... Functioneaza ok, omul le are din acelasi motiv ca si tine si nu a vrut sa cheltuie o avere. Investitia e minima, si montajul e facil, nu necesita interventii la vreo firma specializata. Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

am vazut in supermarket niste DVD-player portabile, cu adaptor pentru bricheta si se prind cu un fel de curelusa de tetiera. Erau in jur de 100 si ceva de euro bucata. Suficient ca sa tii potoliti niste dracusori la drum lung... Functioneaza ok, omul le are din acelasi motiv ca si tine si nu a vrut sa cheltuie o avere. Investitia e minima, si montajul e facil, nu necesita interventii la vreo firma specializata.

Merci DOMI de raspuns! :twoup:

In supermarket in Germania (m-am uitat la datele tale) sau la noi in RO? :)

Link to comment
Share on other sites

in Germania. Gasesti sigur si la noi, in supermarketuri sunt acealeasi kkturi peste tot. Astea le vazusem in Auchan. De fapt erau la vreo 70 si ceva, ecranul cam obosit.. dar la banii astia...

Oricum poti cauta si pe net . am vazut acum ca se gasesc c ceva gen tetiera cu totul la culoare, cu player-ul inclus in ea, dar sunt ceva mai scumpe.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Nu le iau ca sa fiu "fancy"...

Poate stiti si voi ca copii mai mici cand pleci la drum lung cu ei cu masina, se plictisesc pe bancheta din spate si nu au rabdare sa stea atata timp in masina.

M-am gandit ca ar fi utile exact pentru asa ceva, sa poti sa-i pui copilului niste desene animate sau jocuri pe timpul calatoriei, ca sa nu se plictisesca si nici sa nu te mai streseze pe tine cand conduci...

De asemenea si un alt pasager eventual, ar putea vedea la cealalta tetiera un film, ceva...

 

Eram curios sa stiu daca cineva de pe Forum are asa ceva si ce parere are despre ele, ce sfaturi imi poate da dpdv al marcii/tipului de tetiere la achizitie sau al caracteristicilor si de asemenea ce sfaturi tehnice la montaj...

in cazul asta te inteleg perfect... :twoup:

 

uite aici un exemplu, pe solutia lui DOMI... e cea mai potrivita in astfel de situatii, cu copiii carora sa le pui desene...

http://www.okazii.ro/catalog/40661337/DVD-...S7.html#galerie

 

sau asta http://www.easy-touch.com/gfx/resized/800x600/22866-dvd_divx_odtwarz.przenosny_easytouch_et-pt700vv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor de raspunsuri! :twoup:

Am gasit si eu astea: http://www.auto100.ro/products.php?id=2256

Sunt misto, pe langa DVD au si slot de card SD si de USB de pe care se poate reda, dar mi se par cam scumpe.

Ce parere aveti?

 

in cazul asta te inteleg perfect... :)

 

 

sau asta http://www.easy-touch.com/gfx/resized/800x600/22866-dvd_divx_odtwarz.przenosny_easytouch_et-pt700vv.jpg

 

Merci XXL! :)

 

Cred ca acel DVD PORTABIL DE 7 INCHI CU TV, DivX MPEG JOCURI S7 este cea mai buna solutie privind raportul pret/calitate/facilitati aparat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

intra pe ebay.de sunt multe tipuri la preturi ceva mai accesibile decat la noi

 

plus ca depinde ce vrei, DVD player sau monitor simplu? 7" sau 9"?

 

uite ceva interesant aici

http://www.ebay.de/itm/HD706-2-x7-Digital-Kopfstutze-DVD-Player-Monitor-HD-BEIGE-Kostenloser-Versand-/251195504468?_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D14835%26meid%3D6700612728039458011%26pid%3D100005%26prg%3D1073%26rk%3D1%26sd%3D261133902528%26

 

http://i.ebayimg.com/t/HD706-2-x7-Digital-Kopfstuetze-DVD-Player-Monitor-HD-BEIGE-Kostenloser-Versand-/00/s/NDAwWDQwMA==/$(KGrHqV,!n8FCrLwSCtUBQwF49Tz1Q~~60_35.JPG

Link to comment
Share on other sites

a mai cumparat careva asa ceva?

vreau sa cumpar 2 tetiere pt ala mic.un sfat e bine venit.

  1. rezolutie?
  2. tv?
  3. telecomanda?
  4. ceva crem care sa se incadreze mai bine in peisaj

 

N-am cumparat da vinde si aici pe forum.Suna destul de bine.

 

http://edotec.ro/mag...mw-seria-3-e90/

Edited by adi v
Link to comment
Share on other sites

am eu (cu player dar se poate folosi si ca monitor), mi-am cumparat acum vreo 2 ani de e ebay.co.uk , sunt ft multumit si recomand asa ceva daca vrei sa stea copilul cuminte la un drum mai lung. chiar si pt un drum de munte sau mare e ft bun, nu mai zic de drumurile peste granita.

am observat ca unele au chiar si DVB-T deci in unele orase se pot prinde chiar posturi tv.

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

sincer niciunul...

 

la banii aia (pretul este per bucata) iti iei set complet de tetiere cu DVD player, cu modul TV

 

pt o varianta rapida si ieftina, mai bine pui o tableta si un suport la tetiera si gata !

 

as vrea ceva care se prinde de tetiere, ca am tetiere electrice.

de vreo ora tot caut pe la noi si nimic, da-mi un link, te rog.

ar fi bun si un dvbt, cu toate ca nu se prinde deocamdata decat in buc, sibiu..

 

aia din link-ul tau nu e pretul pe buc?

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salut

Parerea mea este ca se poate folosi la fel de bine si o tableta, mai ales ca nu risti sa-ti fie sparta masina.

Copilul meu foloseste pe drum o tableta pe care merg orice fel de filme.

Initial a fost montata pe suportul prins sub tetiera ( care a costat 150 RON), dar a stat acolo maxim 5 minute pana cand omul mic s-a lamurit ca ii este mai comod sa o tina in mana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.