Jump to content

330xd


munteanur

Recommended Posts

Da intradevar nu stiu cum arata dublu climatronic (daca exista pe e 46), eu am simplu. Din cate am inteles de pe chiptuning.ro nu se poate "tuna" decat la 234 cp motorul de 204cp. Cu pretul sunt eu in dilema:

-daca a adus masina inainte de 4 iulie a platit accize si tva in jur de 5000 eur.

daca a adus masina dupa 4 iulie 6700eur

 

inseamna ca a cumparat masina cu 12000eur?????

115177[/snapback]

Sa nu fie furataaaaaaaa.......................................mare atentie!!!!!Si in legatura cu dublu climatroni????????? :blink: Terminati cu prostiile asa ceva exista doar pe seria 5 si poate au bagat acum pe 3 de 2004 ,dar pe e49 nici gand.SUNT VRAJELI..........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pai ce comentarii?Daca nu s-a vandut prima oara :blink:

120619[/snapback]

 

nu vezi ca-s doua masini diferite,uitate la spoiler fatza, jante, poza din interior e la fel la amandoua anunturile, pretul la fel, an fab. la fel, km diferiti. analizeaza si tu un pic

 

ma tot gandesc care e spilu? ar trebuii cineva din bucuresti sa se intalneasca cu el de curiozitate sa vada care e treaba.

Link to comment
Share on other sites

nu vezi ca-s doua masini diferite,uitate la spoiler fatza, jante, poza din interior e la fel la amandoua anunturile, pretul la fel, an fab. la fel, km diferiti. analizeaza si tu un pic

 

ma tot gandesc care e spilu? ar trebuii cineva din bucuresti sa se intalneasca cu el de curiozitate sa vada care e treaba.

120623[/snapback]

 

 

Pai am analizat.Eu cred ca este aceeasi masina.Anunturile sunt puse la cateva zile diferenta.Kilometrii si anul difera,cam atat, important.Probabil a incercat ceva prima oara,cand avea km putini,si nu a iesit. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu totusi m-as duce la el si as vedea masina, l-as lua un pic la intrebari ca sa mai scad pretul, vad ca accepta si verificari la BMW, asa ca nu cred ca ai ceva de pierdut. Daca nu e sa fie, nu e, viata merge mai departe, dar nu stiu daca e bine sa renunti doar pentru ca s-a discutat pe forum. Poate e ceva de masina.
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau o masina la care s-au schimbat KM! Asta este un criteriu! Vreau o masina curata ca atunci cand o revand sa nu mai fie dubii. De unde aflu cati KM a avut? Niciodata. Ma duc afara si aduc una chit ca nu pot 330.(Vama este peste 6000 eur, si nu vreau sa platesc atata la stat si nici nu pot.)Intai vand masina mea si cu bani gasesc una buna.
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
salut.

 

uitati-va la  anuntul vechi si uitati-va acuma la anuntul nou

 

astept comentarii :blink:

120616[/snapback]

 

eu cred ca sunt 2 masini diferite vandute de firma respectiva.Iar poza cu interiorul a luat-o de la cealalta masina.Am mai vazut pe autovit 2 meganuri total fiferite cu aceeasi poza de interior.N-o fi avand unul din ei poza cu interior si a luat de la vecinul.

Cred ca sunt sigur de asta.

Link to comment
Share on other sites

Poza de interior este clar aceeasi.

 

Dar cred ca este vorba de 2 masini diferite. Uitati-va la antene. Apoi, cea din anuntul vechi este debadged, cea din anuntul nou are 330d pe ea. Si ma indoiesc ca pozele sunt facute in Romania.

 

Cred ca numai vanzatorul stie de ce a combinat pozele in asa hal.

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am referit la faptul ca nemtii au frica de lege. Nu isi risca afacerea pentru Km dati inapoi. O posibilitate de a afla acolo daca sunt km reali, este sa mergi la cel care a facut revizia si sa intrebi ... Daca sunt neconcordante vai de cel care a vandut. Trebuie sa iti dea si garantie pe masina. Este obligat.
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau o masina la care s-au schimbat KM! Asta este un criteriu! Vreau o masina curata ca atunci cand o revand sa nu mai fie dubii. De unde aflu cati KM a avut? Niciodata. Ma duc afara si aduc una chit ca nu pot 330.(Vama este peste 6000 eur, si nu vreau sa platesc atata la stat si nici nu pot.)Intai vand masina mea si cu bani gasesc una buna.

120718[/snapback]

 

iti spun eu cat e vama lA 330d . 176 milioane :blink:

 

SI APROPO: in Zalau de unde is eu, mai exista un singur 330D si am inteles ca este de vanzare. Cine mi-a zis, a zis ca propietaru vrea vreo 14 mii pe masina, din cate am vazut-o la interior cand era o data parcata, are piele, navi+tv, volan sport, climatronic. masina e din 2000, nu stiu cati km are. se pare ca a fost lovita o data dar nu foarte grav, i-a skimbat o aripa si a revopsit capota. daca vrei ma pot interesa mai mult.

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult dar vrea o masina mai tanara (min 2003), mai bine cu motor mai mic, si foarte putini km. Deci cum am spus la inceput vrea un coupe dar oferta era foarte tentanta. Si mi-a oferit si schimb, eu am un 318d 2002 touring.

121259[/snapback]

 

ok, tu stii ce vrei de la masina ta, dar sa iei in calcul si un motor mai mare cu mai multi km pt ca un motor mare pe o caroseria mica intodeauna este mult mai fiabil decat un motor mai mic pe aceasi caroseria. din punctul meu de vedere, un motor de 3000 pe un seria 3 cu 180 mii km in regim de exploatare normala este mult mai sanatos decat unu de 2000 la 130.000 km. in statele unite de ce crezi ca taxiurile au motoare de 4.6 benzina( ford crown victoria) si au cate 300.000 mile la bord si motorul functioneaza perfect. iti dai seama ca daca aveau motor de 2000, erau moarte de mult.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.