Jump to content

Sfaturi...cat de mici


IEPU

Recommended Posts

Mare pacat Bavaria ca nu esti in tara. Poti sa-mi spui totusi la ce ar trebui sa ma uit atunci cand cumpar o astfel de masina?

Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii despre preturile si disponibilitatea pieselor pentru masinile astea? Am auzit ca sunt destul de scumpe si nu se mai prea gasesc (decat la comanda).

 

Multumesc.

 

PS. Nu cumpar masina pentru curse. Masina va circula cel mai mult in week-end si concedii. In oras va merge doar cand va fi imperios necesar. Nu cred ca voi face mai mult de 20000 km/an. Nu pot spune ca sunt un fan BMW (poate voi deveni...cine stie) dar am postat pe acest forum pentru ca am considerat ca pot obtine pareri mai avizate.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mare pacat Bavaria ca nu esti in tara. Poti sa-mi spui totusi la ce ar trebui sa ma uit atunci cand cumpar o astfel de masina?

Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii despre preturile si disponibilitatea pieselor pentru masinile astea? Am auzit ca sunt destul de scumpe si nu se mai prea gasesc (decat la comanda).

 

Multumesc.

 

PS. Nu cumpar masina pentru curse. Masina va circula cel mai mult in week-end si concedii. In oras va merge doar cand va fi imperios necesar. Nu cred ca voi face mai mult de 20000 km/an. Nu pot spune ca sunt un fan BMW (poate voi deveni...cine stie) dar am postat pe acest forum pentru ca am considerat ca pot obtine pareri mai avizate.

116593[/snapback]

 

Mi se pare ca sunt destul de comune bmw-urile pe la noi. Si piesele se gasesc destul de usor. O parte din ele le poti lua si de la schrot, si acolo se gasesc f multe si nu sunt scumpe. Ma gandesc la masinile mai vechi, asa cum cauti si tu.

Ca si sofer, o sa-ti placa bmw-ul. E o masina foarte placuta la condus. In schimb nu mi-a placut niciodata sa fiu pasager in bmw. Ca sofer imi place sa conduc un pic sportiv. Nu cu viteza, dar cu accelerari si franari rapide. Nu-mi plac drumurile lungi si vitezele infernale. Ci curbele cu multe variatii in viteza. E intr-adevar foarte eficient pentru consumul de carburant :blink: Daaaarrrr, am fost pasager langa un sofer care conducea ca mine. GROAZNIC! Nu mi-a placut deloc. De-aia pentru mine bmw-ul e o masina grozava pentru sofer si groaznica pentru pasager! :)

Deci o sa-ti placa! :)

Link to comment
Share on other sites

Dar cum sunt preturile la piese pentru astfel de modele? Am inteles ca sunt mai mari ca la alte marci. Aveti niste exemple? Stiam ca Logan, placutele de frana sunt 4 mil...la modelele astea cat ar fi?

Toti imi spun ca cine isi cumpara bmw trebuie sa fie plin de bani.

Link to comment
Share on other sites

Dar cum sunt preturile la piese pentru astfel de modele? Am inteles ca sunt mai mari ca la alte marci. Aveti niste exemple? Stiam ca Logan, placutele de frana sunt 4 mil...la modelele astea cat ar fi?

Toti imi spun ca cine isi cumpara bmw trebuie sa fie plin de bani.

116711[/snapback]

arunca o privire aici...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=2854

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.