Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

buna seara.

va rog sa ma ajutati la 318-le asta?

masina este in piata in Cluj, ma duc maine sa o duc la "verificat la un service de incredere".

in afara de faptul ca nu ii sta bancheta din spate chiar la locul ei (ultima poza), masina arata foarte bine si motorul "nu bate, nu troncane".

i-am luat si seria sasiului, dar la reprezentanta mi-au zis ca nu gasesc date despre ea, pentru ca nu a facut nici o reparatie la "BMW" si nici probleme in garantie nu a avut.

asta e masina:

http://www.autovit.r...-C20323207.html

 

apreciez orice sprijin, iar daca aveti idee de masini asemanatoare la pret comparabil, va rog sa imi dati de stire.

 

cu respect,

...

Din cate vad, masina este , inca, cu numere de Germania. Deci, se poate verifica istoricul ei din Germania. Du=te la dealerul BMW din zona ta, nu la un service "de incredere". Sau, poti merge ulterior la asta. Dar, poti verifica ce-i cu masina.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Din cate vad, masina este , inca, cu numere de Germania. Deci, se poate verifica istoricul ei din Germania. Du=te la dealerul BMW din zona ta, nu la un service "de incredere". Sau, poti merge ulterior la asta. Dar, poti verifica ce-i cu masina.

Bafta

 

multumesc pentru reply.

am fost la dealer, de la ei am avut raspunsurile cu "fara reparatii in garantie ..etc"

cred ca nu aveau chef de mine sau mai stiu eu ce prioritati au la ora asta.

e vorba de aceeasi dealeri care au 0 postari la sectiune AUTO BAVARIA de pe forum.

mai vad eu maine, sper sa nu iau teapa vietii cu ea.

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru reply.

am fost la dealer, de la ei am avut raspunsurile cu "fara reparatii in garantie ..etc"

cred ca nu aveau chef de mine sau mai stiu eu ce prioritati au la ora asta.

e vorba de aceeasi dealeri care au 0 postari la sectiune AUTO BAVARIA de pe forum.

mai vad eu maine, sper sa nu iau teapa vietii cu ea.

 

 

vezi sa nu fie euro 3 ca ar fi cea mai mare teapa....cam piperat pretul oricum

 

cam atat consuma un 320d?? http://www.autovit.ro/bmw-320-C21542899.html

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

Mie 318d cu injectie clasica, motorul, injectia si tot ce tine de functionare in mintiile lor (testat si retestat, fara erori etc) + termostat si antigel OE noi, pe frigu asta imi ia 10 litri la suta in Cluj (la pompa) distantele parcurse sunt pana in 5-6km. Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

cunoaste cineva masina asta??? arata ok

http://www.autovit.ro/bmw-530-C21786635.html

 

Cel care a pus anuntul scrie : "Masina este absolut full(nu exista dotare pe bmw seria 5 sa nu o aiba)"

De curiozitate chiar are toate optiunile masina asta? Sa stiu si eu cum recunosc o masina full..

http://img580.imageshack.us/img580/5472/c217866358.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma repet din nou. Cand motorina va fi mai scumpa cu 1 leu ca benzina, 10% motorina va insemna 12% benzina, si atunci 320d va consuma aproximativ cat 320i. Pai mai merita diesel? Sa stai cu frica de turbina, injectoare, filtru particule, EGR etc etc.

 

Cel care a pus anuntul scrie : "Masina este absolut full(nu exista dotare pe bmw seria 5 sa nu o aiba)"

De curiozitate chiar are toate optiunile masina asta? Sa stiu si eu cum recunosc o masina full..

 

Ii mai lipsesc cateva cred. Nu are scaune comfort. Perdelute pe geamurile laterale. Si poate ca n-are audio DSP si bluetooth. In rest, aparent sunt toate butoanele posibile.

 

Acum vad, n-are buton de presiune in roti.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Ma repet din nou. Cand motorina va fi mai scumpa cu 1 leu ca benzina, 10% motorina va insemna 12% benzina, si atunci 320d va consuma aproximativ cat 320i. Pai mai merita diesel? Sa stai cu frica de turbina, injectoare, filtru particule, EGR etc etc.

Comparatia asta da, e pertinenta, dar daca gandim pe viitor, ce masina imi iau peste un an, doi: in ultima vreme tot mai putine benzinare aspirate. Tot acolo ajungem mai devreme sau mai tarziu <_<

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Ma repet din nou. Cand motorina va fi mai scumpa cu 1 leu ca benzina, 10% motorina va insemna 12% benzina, si atunci 320d va consuma aproximativ cat 320i. Pai mai merita diesel? Sa stai cu frica de turbina, injectoare, filtru particule, EGR etc etc.

Nu! Din punctul meu de vedere niciodata nu a meritat diesel, decat daca esti sofer profesionit..ai camioneta de transportat marfa..sau altele..

Dar pentru masina de zi cu zi..nu-i vad rostul..dar probabil cand vezi scris "4% consum" pe hartie te convinge imediat..uiti de toate dezavantajele

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.