Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Poate ne explica cineva procedura de achizitie. Inteleg ca e vorba despre o licitatie, dar e posibil ca eu sa fiu singurul care doreste un autoturism de acolo si astfel sa il iau la pretul respectiv?

 

Pai cel mai bine ar fi sa iti explice aia cum fac. E posibil sa exista un pret minim sub care masina nu se poate vinde, ceva de genul.

Link to comment
Share on other sites

Pai cel mai bine ar fi sa iti explice aia cum fac. E posibil sa exista un pret minim sub care masina nu se poate vinde, ceva de genul.

Uitati-va pe site(conditii de participare,avans,rest de plata etc) e mult mai simplu.

Link to comment
Share on other sites

Am citit acum caietul de sarcini. Foarte ok, nu e limita minima, 1000 lei garantie returnabila, cred ca merita mers.

 

Eu cred ca o sa fie bataie pe acolo, o as fie multa lume.

 

Am mai povestit pe aici mai demult, am fost la o licitatie de la Finante Valcea. Erau samsari veniti din alte orase, Ploiesti, Pitesti, Bucuresti, cred ca au fost vreo 25 de samsari pentru o amarata de Astra din 2006 care s-a vandut cu 5 mii de euro.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Am citit acum caietul de sarcini. Foarte ok, nu e limita minima, 1000 lei garantie returnabila, cred cat merita mers.

 

Eu cred ca o sa fie bataie pe acolo, o as fie multa lume.

 

Am mai povestit pe aici mai demult, am fost la o licitatie de la Finante Valcea. Erau samsari veniti din alte orase, Ploiesti, Pitesti, Bucuresti, cred ca au fost vreo 25 de samsari pentru o amarata de Astra din 2006 care s-a vandut cu 5 mii de euro.

Pai asta ziceam si eu-pentru cineva care vrea masina cred ca are de un

de sa aleaga-

Cat despre samsari..........

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa aiba loc de samsari, asculta-ma ce iti spun. O sa fie mare agitatie pe acolo bag mana in foc. Sunt si relativ putine masini interesante, crezi ca aia de fraieri au pus preturile asa mici? Stiu si ei ca o sa fie bataie pe ele.
Link to comment
Share on other sites

Nu va mai uiatati la masinile acele din parc, sunt masini recuperate, de la cei care nu au platit si tot felul de chestii de genul asta, masinile sunt praf.Va spun din experienta proprie nu luati asa ceva, rar sa gasesti una cat de cat, poti sa iei tepe de nu te vezi, mai ales la masini scumpe.

Masinile le iei cum le vezi, nu poti sa le testezi , sa le duci la mecanic.Romanul inainte sa ii ia banca masina, o rupe sunt terminate masinile, numai samsarii le cumpara, le aranjeaza si le vand la fraierii. Dupa vai de capul celui ce o cumpara

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-530-C24692374.html ?

Am gasit-o azi pe net si m-ar tenta,desi pretul mi se pare extrem de mic pt o masina in stare buna.Asta daca nu cumva o vinde din cauza impozitului mare...

 

 

la banii aia , sigur ai de schimbat - turbina , DPF , caseta directie , probabil tot ce tine de articulatie ...

Link to comment
Share on other sites

"-prima inmatriculare 2012/01,adusa din Germania,un singur propietar"

 

10800(negociabil) - 500E drum - 1700E taxa+rar = 8600E. De aici mai scade profitul lui si nu uita de pretul negociabil. Acum uita-te pe mobile.de si vezi ce gasesti in banii aia. Eventual, cauta in banii aia netto. Tot nu da bine.

Link to comment
Share on other sites

Sunt scumpe chiar si alea mici de zici tu...c1,107.eu am luat 107-uri pe 2200 euro 2009/2010,ei vor 3500 pe 2006.

tu vorbesti din perspectiva samsarului.

pentru cine vrea sa o tina pentru el, nu e mult

tu acum ceri 5000-5500 pe 107 ala care l-ai luat pe 2200 ..... ;) pana la urma care sa fie pretul corect....cel care il da samsarul sau cel pe care il cere samsarul ? daca tu ai avut ocazia sa iei un 107 la bani putini nu insemna ca toti avem parte de pomeni d-astea

Link to comment
Share on other sites

Spune-mi si mie adresa la parcul asta auto te rog, masinile sunt la licitatie? nu pot sa ma duc sa o cumpar cash direct? trebuie sa licitez?

 

Daca esti din bucuresti parcul este sub podul basarab langa o spalatorie de masini o sa o observi ca este foarte mare.. si referitor la cum trebuie sa o cumperi eu m-am dus acolo era 1 baiat si imi aducea cheia de la masina pe care vroiam sa o vad si daca aveam banii cash o cumparam nu stiam nimic de licitatie. Dar nu iti recomand sa iti iei vreo masina mai scumpa de acolo.. era un VW Touareg din 2008 cu 8000euro fara tva si scria ca era in stare impecabila :))

Edited by Conti
Link to comment
Share on other sites

Dupa celebrele 318 d vandute ca 320d pe tot autovit-ul, a aparut o noua moda:

B 99 NCU

aici: http://www.autovit.ro/bmw-525-C24898010.html

cu motor de 2 500 cmc :console:

iar aici, real dar cu 1 350 euro in plus, motor de 3 000

http://www.autovit.ro/bmw-525-C23657602.html

 

Nu cred ca atunci cand platesti mai mult de 40.000 pe o masina mai conteaza asa de mult impozitul...

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

Dupa celebrele 318 d vandute ca 320d pe tot autovit-ul, a aparut o noua moda:

B 99 NCU

aici: http://www.autovit.r...-C24898010.html

cu motor de 2 500 cmc :console:

iar aici, real dar cu 1 350 euro in plus, motor de 3 000

http://www.autovit.r...-C23657602.html

 

Nu cred ca atunci cand platesti mai mult de 40.000 pe o masina mai conteaza asa de mult impozitul...

 

525d-daca e 2011 cum apare acolo nu are motor de 2000 bi-turbo?

parca Doru avea asa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.