Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Sunt de acord... Dar nu mai bine iti iei un full extra din-asta: http://autovit.ro/bmw-530-C14266427.html si sa fii atent sa nu fie lovit. Apoi daca e nevoie, mai bagi 1500-2000 si ii pui motor nou. Daca e nevoie mai bagi 1000 in suspensie noua, mai bagi 1000 in toate bucsile masinii (tot daca e nevoie). La nevoie ii iei si interior second hand bun. Si una peste alta tot nu ajungi la 16 mii!!!!!!!

 

Este mai bine dacĂŁ te pricepi la maÂşini Âşi Âştii la ce sĂŁ te uiĂži.

 

DacĂŁ nu te pricepi, Âşansele de a lua ĂžeapĂŁ sunt infinit mai mici ĂŽn Germania.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Off topic:

 

De cand am dat-o in bara cu Skoda, caut acum masini exclusiv pe Germania. Fratilor, au innebunit aia, DE TOT!!! Daca vrei sa iti iei un diesel pana in 100.000 - 125.000 de km, si cu 3 optiuni, te dai cu capul de pereti!!! Mai au innebunit !!! Haideti sa va dau un exemplu:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....amp;tabNumber=2

 

Ajungi in tara cu el inmatriculat tot pe la 16 mii???? Ma scuzati acum, dar un c*cat de 320d cu pachet M si cam atata, 16 mii????

 

As putea sa va dau 10 exemple dar mi-e lene... Cred ca o sa imi mai iau eu masina... La anul si la multi ani... din Germania...

 

Asta e scumpa rau...exagerat de mult...chiar daca are 100 000 km...ma mir, ciudat :twoup: Nu cred ca-s multe asa...de acord cu ce zicea colegu` mai jos, masinile bune costa...dar totusi...e modelu` vechi...etc

Link to comment
Share on other sites

Ai vandut Skoda?

 

Cat de scumpe ar fi, tot din Germania merita sa iei o masina, cel putin la partea de articulatii si suspensie o iei ca noua, la motor daca a avut ceva s-a facut in garantie, daca au fost recall-uri, deasemenea s-au facut, combustibili, ulei de calitate etc.

 

Nu am vandut-o, am pus-o de test pe autovit si am vazut ca are cautare. In momentul cand o sa o repar, o pun la loc pe autovit.

Am dus-o la o reprezentanta Skoda in Ungaria. Mi-au testat-o si la fel, domne nu stim ce are. DAR, aici s-au terminat asemanarile cu reprezentanta din Romania. Deja apelasera la nu stiu ce help desk si scosesera la imprimanta vreo 30 de pagini cu ce le-au zis aia sa verifice. Mai departe mi-au dat o Fabia ca sa ma intorc acasa si sa revin cand e gata masina. Miercuri am fost acolo. Azi m-au sunat si mi-au zis ca fac poze la ce au gasit ei defect (din cate am inteles pompa de inalta presiune care a fost schimbata la masina tot la reprezentanta Skoda din Romania) si ca au contactat, cred ca Skoda mama sau ceva de genu sa ii intrebe daca mi-o schimba pe gratis. Si ca imi trimit pozele maine sa vada si ochii mei.

 

Parca totusi, o mica diferenta fata de Romania, nu? Chiar ma gandeam, la noi in tara cred ca ar trebui sa am un Lambo ca sa ma duc sa il las in service la reprezentanta si sa imi dea aia masina la schimb.

 

eu zic ca sunt o gramada de useri pe forum care au grija de masinile lor si cred ca ai face o afacere buna daca ai lua-a o masina de la un cunoscut, s-au vadut atatea masini bune pe forum

 

Mersi de sfat. O sa studiez.

Link to comment
Share on other sites

Nu am vandut-o, am pus-o de test pe autovit si am vazut ca are cautare. In momentul cand o sa o repar, o pun la loc pe autovit.

Am dus-o la o reprezentanta Skoda in Ungaria. Mi-au testat-o si la fel, domne nu stim ce are. DAR, aici s-au terminat asemanarile cu reprezentanta din Romania. Deja apelasera la nu stiu ce help desk si scosesera la imprimanta vreo 30 de pagini cu ce le-au zis aia sa verifice. Mai departe mi-au dat o Fabia ca sa ma intorc acasa si sa revin cand e gata masina. Miercuri am fost acolo. Azi m-au sunat si mi-au zis ca fac poze la ce au gasit ei defect (din cate am inteles pompa de inalta presiune care a fost schimbata la masina tot la reprezentanta Skoda din Romania) si ca au contactat, cred ca Skoda mama sau ceva de genu sa ii intrebe daca mi-o schimba pe gratis. Si ca imi trimit pozele maine sa vada si ochii mei.

 

Da, o abordare cu profesionalism. Bravo ca "ai luat taurul de coarne" si te-ai dus la unguri, sincer eu nu m-as fi gandit

Edited by increatul
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare topicu asta, felicitari. Sunt si eu in cautarea unui 320E90 pe autovit ca pana in germania ii cale lunga si nu exista atatea finante. Cer si eu parerea voastra dedspre urmatoarele masini.

http://www.autovit.ro/index.php?sect=searc...&order_by=i

Dar de astea lu BOLDIJAR ce ziceti?merita sa ma duc sa le vad sau sunt smenuite?

13.100E,13.599E SI 13350E

Edited by bugyman85
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg cum le smenuiesc asa, mai ales la bmw, pt ca e foarte dificil sa schimbe km din cheie. Daca ma duc la reprezentanta si confrunt cartea lui cu istoricu masinii si atunci sa vedem, sau si asa le smenuiesc astia?

 

Calculatorul cheii isi actualizeaza numarul de kilometrii in momentul cand bagi cheia in contact, bineinteles daca e vreo diferenta cu kilometrajul masinii. Asa ca modificatul kilometrilor din cheie chiar nu e o problema.

Gandeste-te, ai 2 chei la masina, daca folosesti una o jumatate de an si ai facut 50.000 de km, si apoi o bagi pe cealalta, normal ca si pe a doua cheie o sa se actualizeze numarul de kilometrii din bordul masinii.

 

Gasesti pe okazii interfata si soft pentru dat km inapoi. Au chiar si lista cu masinile la care se pot da sau nu se pot da. Asa ca nu stiu ce te mai miri.

 

Pune un link te rog ca m-am uitat acum si nu am gasit nimic :twoup:

Edited by Bartolomeus
Link to comment
Share on other sites

Cam mult pt un vehicul 'avariat'... :twoup:

 

 

'' Informatii:

 

Fabricatie: 2004, 75,000 km, Putere: 204 CP (150 kW), Cilindree: 2995 cm³, Euro: euro4, diesel, argintiu-metalizat, Vehicul avariat, Tara inmatricularii: Romania.''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.