Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

Pentru ca am mai vazut numele acesta pe forum, am cautat si eu anunturile lui. Masinile din anunturile lui sunt la pret "destul de bun", iar daca mergem pe ideea: "If it's too good to be true, then it probably is." as fi chiar curios daca cineva a avut treaba cu Andrei Boldijar. Poate ne spune cineva daca a gasit ceva suspect, etc.

 

E foarte clar ca nu poti gasi masinile prezentate de el pe mobile de exemplu (cu dotarile respective, numar de kilometrii, sau chiar anul de fabricate (ex. 530 - 01/2008 in anunt, care probabil e 2007)) . (Desigur la pretul de vanzare al lui care include drumul catre casa, numere de inmatriculare, valoarea ce se va putea negocia din pret, si "adaosul"/castigul lui pe masina).

 

Unde e acel "dar"?

Kilometrii dati inapoi? (Interiorul la acele 3-uri nu arata uzat)

Au fost lovite? (si reparate ieftin)

 

Au fost cumparate de la pensionari germani, care nu au mai avut ce face cu banii si le-au facut cadou? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pana acum cativa ani, si posibil si acum, sau poate ca s-a mai prins lumea, vindea haine de firma fake, gen D&G, Armani etc. Acum ca si-a luat carnet, ca n-avea varsta necesara inca, vinde masini, probabil tot fake ...

 

Poate ii da careva un email pe autovit si ii sugereaza sa puna anunturi si pe bmwclub. Ar fi interesant.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

 

Pentru ca am mai vazut numele acesta pe forum, am cautat si eu anunturile lui. Masinile din anunturile lui sunt la pret "destul de bun", iar daca mergem pe ideea: "If it's too good to be true, then it probably is." as fi chiar curios daca cineva a avut treaba cu Andrei Boldijar. Poate ne spune cineva daca a gasit ceva suspect, etc.

 

E foarte clar ca nu poti gasi masinile prezentate de el pe mobile de exemplu (cu dotarile respective, numar de kilometrii, sau chiar anul de fabricate (ex. 530 - 01/2008 in anunt, care probabil e 2007)) . (Desigur la pretul de vanzare al lui care include drumul catre casa, numere de inmatriculare, valoarea ce se va putea negocia din pret, si "adaosul"/castigul lui pe masina).

 

Unde e acel "dar"?

Kilometrii dati inapoi? (Interiorul la acele 3-uri nu arata uzat)

Au fost lovite? (si reparate ieftin)

 

Au fost cumparate de la pensionari germani, care nu au mai avut ce face cu banii si le-au facut cadou? :twoup:

ai citit tot topicul? nu-i nimic ciudat in anunturile lui, DOAR CA 320d e de fapt 318, 163CP sut 140 si ceva, si te intreaba daca nu-ti sunt de ajuns, de ce vrei 320, cand te poti descurca si cu 318, etc

e ca si cum eu as vinde catei, pusi p site cu pedigree si vaccinati, si cand vii sa-i iei vezi ca-s metisi, vaccinati cu ser fiziologic, hraniti cu mamaliga si la sarbatoare ciorba cu paine, si te-ntreb daca nu latra si asa

cel putin eu asa vad lucrurile!

dupa ce ca in realitate nu e ceea ce e in anunt, mai te ia si "de sus" cand ii spui c-ai observat asta!

si daca ti se pare ca datul km inapoi e o politica de marketing buna, atunci fii fericit c-ai luat o masina la 120k km, care arata bine.....in realitate are min 250k km, si trbuie sa investeti in ea cateva mii de euro, s-o faci "impecabila", cum le place samsarilor sa spuna, dupa ce-au uns-o bine cu vaselina, sa nu pocane, si-au spalat-o frumos!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ii place photoshopul, jantele astea sunt pe 16 dar el le-a marit la 19 :twoup:

 

samsaria la un alt nivel

 

[LE] nu a mers atasamentu

post-5415-1283425139_thumb.jpg

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Mai, oameni buni, a cumparat cineva de la el si NU a fost multumit? Sau, a fost cineva sa CUMEPERE , a verificat masinile si NU sunt ceaa ce prezinta el?

Eu NU-L cunosc deloc; nu l-am vazut si nici nu am vrut sa cumpar de la el. Dar nu mi se pare in regula sa dati cu noroi in cineva pe care nu-l cunoasteti. Este un individ care aduce masini de afara, dar POATE fi un om serios! Repet, NU L-AM VAZUT IN VIATA MEA!

Link to comment
Share on other sites

Mai, oameni buni, a cumparat cineva de la el si NU a fost multumit? Sau, a fost cineva sa CUMEPERE , a verificat masinile si NU sunt ceaa ce prezinta el?

Eu NU-L cunosc deloc; nu l-am vazut si nici nu am vrut sa cumpar de la el. Dar nu mi se pare in regula sa dati cu noroi in cineva pe care nu-l cunoasteti. Este un individ care aduce masini de afara, dar POATE fi un om serios! Repet, NU L-AM VAZUT IN VIATA MEA!

 

Ai citit cateva posturi mai sus ce zicea babie 10 ?

 

Bun sau rau tot samsar este. Eu nu mi-as lua masina de la un samsar.

Edited by alexnos
Link to comment
Share on other sites

ai citit tot topicul? nu-i nimic ciudat in anunturile lui, DOAR CA 320d e de fapt 318, 163CP sut 140 si ceva, si te intreaba daca nu-ti sunt de ajuns, de ce vrei 320, cand te poti descurca si cu 318, etc

e ca si cum eu as vinde catei, pusi p site cu pedigree si vaccinati, si cand vii sa-i iei vezi ca-s metisi, vaccinati cu ser fiziologic, hraniti cu mamaliga si la sarbatoare ciorba cu paine, si te-ntreb daca nu latra si asa

cel putin eu asa vad lucrurile!

dupa ce ca in realitate nu e ceea ce e in anunt, mai te ia si "de sus" cand ii spui c-ai observat asta!

si daca ti se pare ca datul km inapoi e o politica de marketing buna, atunci fii fericit c-ai luat o masina la 120k km, care arata bine.....in realitate are min 250k km, si trbuie sa investeti in ea cateva mii de euro, s-o faci "impecabila", cum le place samsarilor sa spuna, dupa ce-au uns-o bine cu vaselina, sa nu pocane, si-au spalat-o frumos!

 

Acesta e postul colegului! Dar NU reiese ca EL ar fi vrut sa cumpere si a avut impresia ca a fost pacalit!!! Nu am vazut in anunturile lui sa vanda (cum spune colegul) 318 in loc de 320!!! Nu stiu de unde a scos-o?

Link to comment
Share on other sites

Mai, oameni buni, a cumparat cineva de la el si NU a fost multumit? Sau, a fost cineva sa CUMEPERE , a verificat masinile si NU sunt ceaa ce prezinta el?

Eu NU-L cunosc deloc; nu l-am vazut si nici nu am vrut sa cumpar de la el. Dar nu mi se pare in regula sa dati cu noroi in cineva pe care nu-l cunoasteti. Este un individ care aduce masini de afara, dar POATE fi un om serios! Repet, NU L-AM VAZUT IN VIATA MEA!

 

 

Mai om bun, nu a cumparat nimeni de pe forum de la el, dar, au fost cativa care au intentionat sa faca asta, l-au sunat, au cerut VIN-ul masinii care-i interesa si care pe autovit era trecuta cu 89.000 km si, surpriza, la ultima intrare in service in strainatate masina a avut in jur de 220.000 km. Asta e un exemplu, nu sunt cifrele exacte, dar marja de eroare e de maxim 10.000 km. Au sunat vreo 3 pentru 3 masini diferite, la toate, aceeasi poveste, aveau cu minim 100.000 km mai mult in realitate decat cei afisati pe bord.

Link to comment
Share on other sites

Pai, eu le-am verificat VIN-urile printr-o cunostinta de la una din reprezentante !!!

 

Daca-mi aduc bine aminte, ultima verificata a fost un e92 2.0d din 2007-2008, care pe site era trecuta cu vreo 80-90.000 km iar la ultima intrare in service avea vreo 202.000 km parca. Avea o culoare misto, visina putreda. In fine, eu am verificat 3 masini ale individului si toate aveau cu minim 100.000 km mai mult decat arata bordul !

Link to comment
Share on other sites

Pai, eu le-am verificat VIN-urile printr-o cunostinta de la una din reprezentante !!!

 

Daca-mi aduc bine aminte, ultima verificata a fost un e92 2.0d din 2007-2008, care pe site era trecuta cu vreo 80-90.000 km iar la ultima intrare in service avea vreo 202.000 km parca. Avea o culoare misto, visina putreda. In fine, eu am verificat 3 masini ale individului si toate aveau cu minim 100.000 km mai mult decat arata bordul !

Am inteles!!! Deci, esti SINGURA persoana care poate avea o parere! Ok

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Nu cred sa fiu singurul, poate au mai verificat si alti colegi, dar nu sunt atenti la topic-ul asta.

 

Oricum, anunturile lui sunt ffff dubioase si pana sa ajungi la verificarea km !

 

Eu as sta departe de masinile lui !!!

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Nu cred sa fiu singurul, poate au mai verificat si alti colegi, dar nu sunt atenti la topic-ul asta.

 

Oricum, anunturile lui sunt ffff dubioase si pana sa ajungi la verificarea km !

 

Eu as sta departe de masinile lui !!!

 

Ok. Cred ca voi verifica si eu!!!!! E mai simplu!!! Dar, intr-o paranteza, am vazut aici, pe forum, o sumedenie de masini ale caror ani de fabricatie se pierd in .....negura vremurilor, dar nu au decat 120-150,000 km!!! :twoup: Dar, nu am vazut niciun membru sa se ....scandalizeze!! Doar pentru ca vanzatorul este membru bmwclub?

Link to comment
Share on other sites

Acest topic a fost creat ca sa discutam despre masini puse la vanzare in Romania! Insa din punctul meu de vedere ar trebui sa discutam si despre tehnicile de care se folosesc samsarii ca sa mai prinda cate o "victima".

Kilometrii dati inapoi, masini lovite (vopsite, preparate pentru piata), masini cu stare generala foarte proasta, anunturi mincinoase (exemplu cu: Vand 320d care in realitate este 318d, photoshop-uirea pozelor, an de fabricatie, etc).

 

Insa acum, pe aceeasi linie: Cartea Service.

 

In anunturile lui Andrei Boldijar scrie peste tot: "Km reali+Carte Service".

 

Pai, eu le-am verificat VIN-urile printr-o cunostinta de la una din reprezentante !!!

 

Daca-mi aduc bine aminte, ultima verificata a fost un e92 2.0d din 2007-2008, care pe site era trecuta cu vreo 80-90.000 km iar la ultima intrare in service avea vreo 202.000 km parca. Avea o culoare misto, visina putreda. In fine, eu am verificat 3 masini ale individului si toate aveau cu minim 100.000 km mai mult decat arata bordul !

 

Cartile lui de service dateaza chiar pana la ~90000km? (ceea ce ar bate direct la ochi, pentru ca si in Belgia iti trebuie 1-2 ani ca sa mai faci 120000km sa ajungi peste 200000). Pentru un cumparator o carte service care nu e actuala e practic fara folos (ex: daca masina a fost intretinuta timp de 2 ani fara intrari in cartea service ... atunci cartea service nu are nici o valoare).

 

@MihaiC - Ai vorbit cu acest individ doar la telefon pentru a primi VIN-ul ... sau ai fost de fata si ai vazut printre altele si "Cartea Service"?

Link to comment
Share on other sites

Nu am vorbit eu la telefon si nu s-a intalnit nimeni cu el sa vada vreo carte service. E cam lung drumul de la Bucuresti la Cluj pentru asta. L-au sunat cei interesati si i-au cerut VIN-ul pe care eu l-am verificat la reprezentanta ! Pe autovit scria ca are 90.000 km ( nu stiu cat era trecut in carte) iar in realitate avea peste 200.000 km masina respectiva ! Daca ar fi corespuns km din anunt cu cei de la reprezentanta s-ar fi dus la Cluj si ar fi vazut acolo si cartea service !

 

Oricum, e clar ca nu au cum sa fie aia km reali la masinile pe care le tot aduce el ! Pana la urma, nu km conteaza, ci starea masinilor. Pot sa fie masini foarte bune, mult mai bune decat marea majoritate, nu asta e de condamnat. De condamnat e vanzatorul care da km inapoi, inseland practic potentialii cumparatori !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Mai, oameni buni, a cumparat cineva de la el si NU a fost multumit? Sau, a fost cineva sa CUMEPERE , a verificat masinile si NU sunt ceaa ce prezinta el?

Eu NU-L cunosc deloc; nu l-am vazut si nici nu am vrut sa cumpar de la el. Dar nu mi se pare in regula sa dati cu noroi in cineva pe care nu-l cunoasteti. Este un individ care aduce masini de afara, dar POATE fi un om serios! Repet, NU L-AM VAZUT IN VIATA MEA!

 

Ai citit cateva posturi mai sus ce zicea babie 10 ?

 

Bun sau rau tot samsar este. Eu nu mi-as lua masina de la un samsar.

am luat eu si-ai vazut ce-a iesit! numai ca noi am stiut de la inceput ce luam! ASTA E, M-AM GRABIT IAR...ca fata mare la maritat (bine ca atunci cand m-am maritat l-am "testat" vreo 7 ani inainte)

oricum, au fost mai multe exemple date de-a lungul topicului, unde baietii demonstrasera ca omul "editeaza" adevarul

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ii place photoshopul, jantele astea sunt pe 16 dar el le-a marit la 19 :twoup:

 

samsaria la un alt nivel

 

[LE] nu a mers atasamentu

 

Dar macar spune ca-s pe 17...deci nu e distanta mare, fata de 16 pe cat sunt de fapt :)

 

"-Jante 17",Pachet Crom"

 

http://autovit.ro/bmw-320-C14827530.html

Link to comment
Share on other sites

Sa le luam pe rand…

 

http://autovit.ro/bmw-320-C14951878.html

 

13 399 E pe o masina din 2007 cu 87 000 km…astea-s povesti. Sa tot gasesti asa ceva :twoup:

Adevarat ca una e o masina luata din Germania…si alta din Belgia…dar cat de ieftina sa fie frate si acolo …ti-o lasa sigur la 13 200 E…scadem transportu` 500 E…12700….mai scadem si profitu` lui de cel putin 700 E…rezulta ca el a luat masina asta la 12 000 E…masina din 2007 si cu 87 000 km …(ma rog, 87 000 se tot pun, ca si 120 000, etc ) ….

 

Cand am fost eu dupa a mea in Germania, la 13 000 E gaseai 318 la 70 000 km…aproape chel :)

Nu mai vorbim de: “-MODEL 2008-,” , „epoca”

 

 

Next....

 

Nu mai am pofta de niciun next…ajunge :)

 

Ma rog, omu` nu ni se adreseaza noua cu aceste anunturi...ca si televiziunile…eu emisiunile lor de rahat, majoritatea…nu ni se adreseaza noua, nu se adreseaza unui numar scazut de oameni mai dezghetzati putin, se adreseaza prostimii…ca prostimea e muuuult mai multa si face RATING…asa si el…nu vrea sa ne vanda noua, vrea sa vandal la oameni neinformati (ca sa nu le zic “prostovani” care cred ca-si ia cu 13 000 masina si 2007…si ceva dotari…si 80 000 km …si bine le face ca-i arde :(

 

 

mai bine il invitati pe forum la o discutie cinstita

 

Asta-i buna...ca altceva n-o avea omu` de facut, decat sa vina sa-l tragem noi la raspundere :( N-o sa ne bage in seama, n-are niciun motiv...dupa cum ziceam mai devreme, el are fraierii lui :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.