Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

parerea mea este ca sigur masina este ''aranjata'', din ce stiu eu cam tot ce se aduce din Belgia sunt masini cu multi km si neintretinute, plus ca asta este la tipul de la Cluj pe care tot forumul il stie cu ce se ocupa, acum tu chiar vrei sa incerci mergand pe ideea ca poate, poate e adevarat ce spune el, insa la o simpla comparatie cu aceeasi masina pe mobile.de si ar trebui sa iti dea un pic de gandit. Daca tot te duci sa o vezi, daca esti si aproape de Cluj cu atat mai bine, nu ai nimic de pierdut, sa ne imparatasesti si noua impresiile pe care ti le faci odata cu vizionarea masiniii si din discutia cu vanzatorul. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Pai daca acolo a fost intretinuta la reprezentanta BMW poate sa verifice oriunde in lume :twoup:

 

Si daca reviziile nu au mai fost facute la un dealer bmw ce mai verifici?

 

Si eu ce am zis ? tu ai afirmat ca e import Belgia si nu are ce sa verifice....

Link to comment
Share on other sites

Am vb cu omu la telefon si este plecat pana la oradea si ca ajunge pe la 6 in cj. A mai zis ca service-ul este facut la bavaria si o sami dea VIN-ul masinii sa o verific. Eu sunt din bistrita dar momentan sunt la Sibiu si o sa vb cu cei de la Contempo Sibiu pt verificare.Apropo nu e tipul despre care se vb pe forum(Andrei Boldijar), il stiu personal pe Andrei si e samsar 100%, asta e altul, tot un samsar presupun dar poate unul cu bun simt. Maine sper sa revin cu detalii.

O zi buna

Edited by bugyman85
Link to comment
Share on other sites

Am vb cu omu la telefon si este plecat pana la oradea si ca ajunge pe la 6 in cj. A mai zis ca service-ul este facut la bavaria si o sami dea VIN-ul masinii sa o verific. Eu sunt din bistrita dar momentan sunt la Sibiu si o sa vb cu cei de la Contempo Sibiu pt verificare.Apropo nu e tipul despre care se vb pe forum(Andrei Boldijar), il stiu personal pe Andrei si e samsar 100%, asta e altul, tot un samsar presupun dar poate unul cu bun simt. Maine sper sa revin cu detalii.

O zi buna

 

Samsar cu bun simt? :twoup: mai rar... :)

Link to comment
Share on other sites

Am vb cu omu la telefon si este plecat pana la oradea si ca ajunge pe la 6 in cj. A mai zis ca service-ul este facut la bavaria si o sami dea VIN-ul masinii sa o verific. Eu sunt din bistrita dar momentan sunt la Sibiu si o sa vb cu cei de la Contempo Sibiu pt verificare.Apropo nu e tipul despre care se vb pe forum(Andrei Boldijar), il stiu personal pe Andrei si e samsar 100%, asta e altul, tot un samsar presupun dar poate unul cu bun simt. Maine sper sa revin cu detalii.

O zi buna

vezi ca era un baiat pe forum, caraivan, care s-a oferit sa verifice cui are nevoie vin-ul masinii, te poti adresa si lui. Am apelat si eu la el si e de un mare ajutor.

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-320-C14820226.html

Pareri va rog frumos.

[\quote]

 

nu-s aceiasi baieti din cj, cu poze prelucrate aproape profi? oricum un nr dubios de km, f mic 121.700, eu zic din start sa te orientezi catre alta. dar nu inteleg de ce nu mergi tu dupa o masina, daca tot vrei neinmatriculata, nerulata in ro

Edited by increatul
Link to comment
Share on other sites

nu-s aceiasi baieti din cj, cu poze prelucrate aproape profi? oricum un nr dubios de km, f mic 121.700, eu zic din start sa te orientezi catre alta. dar nu inteleg de ce nu mergi tu dupa o masina, daca tot vrei neinmatriculata, nerulata in ro

 

 

De ce va faceti griji pentru nr de km si de ce nu credeti ca are NUMAI 120,000???!!! Sincer, nici eu nu cred! Dar, sunt atatia aici, pe forum, care vand masini cu ACELASI nr de km , dar fabricate acum 7-8 ani!!!! De ce ii credeti pe aceia? Nu am vazut niciun comentariu pe aceasta tema la rubricile lor!!!!

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

probabil la benzina mai crezi. dar la un 320d.. adus din germania?

 

pe la noi pe forum la mica publ nu m-am mai prea uitat

Uita-te si te vei minuna!!!! Si NU am vazut pe cineva sa comenteze aspectul asta!!! In schimb, se leaga de orice nimicuri!

Mai ales nemtii care iau doar aer conditionat si NU climatizare pentru a face economie!!! Crezi ca dau bani in plus pe un diesel daca fac doar 15,000 km pe an???

Ganditi! Si, uitati-va pe mobile.de de exemplu

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

probabil la benzina mai crezi. dar la un 320d.. adus din germania?

 

pe la noi pe forum la mica publ nu m-am mai prea uitat

Uita-te si te vei minuna!!!! Si NU am vazut pe cineva sa comenteze aspectul asta!!! In schimb, se leaga de orice nimicuri!

Mai ales nemtii care iau doar aer conditionat si NU climatizare pentru a face economie!!! Crezi ca dau bani in plus pe un diesel daca fac doar 15,000 km pe an???

Ganditi! Si, uitati-va pe mobile.de de exemplu

Cu stima

adevaru-i ca nu comenteaza nimeni.

dar nimeni nu le cumpara!

sunt putine masini vandute aici pe forum

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

 

pe vanzator il cheama BOLDIJAR, din cluj. toate masinile vandute de el sunt smenuite mai mult sau mai putin

 

zice in anunt ca are filtru de particule, eu te asigur ca nu are. cele cu DPF nu au teava de la toba orientata in jos.

 

fabricatie 2005 si model 2006 nu exista.

 

de asemenea bag mana in foc ca nu are oglinzi heliomate.

 

la km mai pune vreo 150 - 200 de mii peste si ajungi unde trebuie. cauta una cu dotarile ei pe mobile.de si uita-te la acelasi pret cati km are.

 

si daca vrei e90, nu`l lua fara xenon.

 

iar in ceea ce priveste culoarea aia... arktis metallic se numeste. nu ti`o recomand deloc. am eu un e90 culoarea aia si daca ai atins o bara ceva sau o aripa si trebuie vopsita, nu mai nimereste nimeni culoarea la nicio reprezentanta bmw din romania. (culoarea respectiva se vede diferit in functie de perioada zilei, iar dupa revopsire apar niste diferente f deranjante in anumite perioade. doar sa o revopsesti toata...)

Edited by vidoq
Link to comment
Share on other sites

la km mai pune vreo 150 - 200 de mii peste si ajungi unde trebuie. cauta una cu dotarile ei pe mobile.de si uita-te la acelasi pret cati km are.

Mi se par totusi cam multi peste 300k de km in 4 ani si ceva. Cu siguranta are km dati inapoi masina aceea, dar nu cred sa aiba chiar 200k dati inapoi... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Puteti sa-mi dati si mie o parere despre asta: http://autovit.ro/bmw-120-C14854446.html ?

Caut de ceva vreme un 120d, si asta pare ok la ce-mi doresc eu (scaune sport, pilot automat, aer conditionat automat). In schimb am vorbit cu proprietarul si a zis ca accepta orice test, dar nu are carte de service. Sa mai adaug 100k km la aia din anunt?

Link to comment
Share on other sites

Puteti sa-mi dati si mie o parere despre asta: http://autovit.ro/bmw-120-C14854446.html ?

Caut de ceva vreme un 120d, si asta pare ok la ce-mi doresc eu (scaune sport, pilot automat, aer conditionat automat). In schimb am vorbit cu proprietarul si a zis ca accepta orice test, dar nu are carte de service. Sa mai adaug 100k km la aia din anunt?

Inainte sa adaugi km,ar trebui sa mergi cu masina la un test.E cel mai sigur.Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Puteti sa-mi dati si mie o parere despre asta: http://autovit.ro/bmw-120-C14854446.html ?

Caut de ceva vreme un 120d, si asta pare ok la ce-mi doresc eu (scaune sport, pilot automat, aer conditionat automat). In schimb am vorbit cu proprietarul si a zis ca accepta orice test, dar nu are carte de service. Sa mai adaug 100k km la aia din anunt?

Mi se pare ca aripa stanga fata este alta nuanta... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

... ma amuza descrierea: "fabricatie 2005,model 2006" adica e model mai nou! :twoup:

E corect ce a zis. Si mai e foarte posibil un lucru, sa aiba an de fabricatie 2006 in cartea de identitate, chiar daca e fabricata in 2005.

 

anul de fabricatie il iei dupa VIN, nu dupa ce au scris cretinii de la RAR in CIV. eu am e90 fabricat in 2007, VIN imi da 08/2007, iar in talon prostii de la politie au scris prima inmatriculare 2006.

Link to comment
Share on other sites

de asta ce spuneti...din punctul meu de vedere, un adevarat chilipir pentru ce ofera, doar ca vine cu niste costuri de intretinere uriase..

http://autovit.ro/mercedes-s-55-amg-C14882017.html

 

http://autovit.ro/bmw-320-C14703154.html

 

sau asta...

 

http://autovit.ro/dodge-viper-C14015166.html asta e o adevarata bestie..

Link to comment
Share on other sites

1. mercedesul are 360 de cai nu 500, si mi se pare tras grav de el

2. 328-ul lui rabanne a fost prezentat si aici pe forum si mie imi place foarte mult ce a facut cu masina aia . 500 de cai DACA are(desi nu cred) cred ca tine 1 drag si atat. o putere mai realista ar fi un 300-350 maxim. oricum din filmuletele puse de el mai demult pe forum masina chiar trage foarte bine

3. se exagereaza iar cred

 

4.....parca era forum BMW, ce legatura au mercedes si dodge aici ???? daca voiai sa le cumperi/erai interesat mai era ceva, dar sa facem dezbatere pe toate anunturile de pe net....

Link to comment
Share on other sites

titlul topicului este "masini puse la vanzare in Romania" nu "bmw-uri puse la vanzare in Romania"..

- am pus mercedesul pentru ca este un exemplar mai rar intalnit, iar daca ar fi intr-o stare tehnica buna la pretul asta, e un chilipir

- am pus dodge-ul pentru ca, la nici 30.000E, este o adevarata racheta pe 4 roti

- am pus bmw-ul pentru munca celor care au incercat sa faca ceva unic dintr-o masina banala

o zi buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

... ma amuza descrierea: "fabricatie 2005,model 2006" adica e model mai nou! :twoup:

E corect ce a zis. Si mai e foarte posibil un lucru, sa aiba an de fabricatie 2006 in cartea de identitate, chiar daca e fabricata in 2005.

 

Ca e 2005 sau 2006 este acelasi model.Cand spui model nou te gandesti cel putin la un facelift.Astea sunt tertipuri de 2 bani samsaresti!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.