Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

sunt multe masini bune de cumparat pe net ,in weh am vandut 2 masini.

 

wlf ai reparat bara?

 

Nu inca, aia de la RCA il cauta pe ala din Bucuresti sa confirme si sa dea o declaratie, apoi sa aprobe devizul de la constatatoru asta de la Valcea etc., bara in afara de vopsea putin sarita si 3cm fisura n-are nimic, am pus capacul la loc si am curatat vopseaua aluia si pe zapada asta nu se vede absolut nimic. Oricum mai am de facut la ea diverse chestii, maine ma duc sa ii schimb arcurile ca e oribila suspensia pe curbe, are ruliu prea mare, si apoi trebuie sa ii fac distributia. Abia azi am primit fiscalul si maine sunt la inmatriculare, nu prea imi place sa umblu cu numere de alt judet.

Link to comment
Share on other sites

apropo de alfe

 

aici avea 157k km,

 

acum are doar 136k km, o fi mers cu spatele de doua luni? :getlost:

Sfatul meu este sa ...uiti de Alfa!! Sau, daca ai prieteni buni in service, prieteni din copilarie, adica, sau ai alta masina cu care sa mergi cat sta la reparat!!

Nu vorbesc din auzite!!!

cu stima

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu este sa ...uiti de Alfa!! Sau, daca ai prieteni buni in service, prieteni din copilarie, adica, sau ai alta masina cu care sa mergi cat sta la reparat!!

Nu vorbesc din auzite!!!

cu stima

 

mersi de sfat,la concluzia asta am ajuns si eu..baiatul ala a lasat si la pret si a dat si km inapoi fiindca nu-i nimeni interesat de ea, s-a gandit s-o faca mai atractiva

 

wlf mersi de link,o vazusem, eu caut cutie manuala in principiu ..si motor de 2L sau 2.5

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg chestiile astea din anunturi, poate imi explica cineva cum se traduce asta.. pretul e X si pentru variante e Y, unde y>X .

Adica eu am o masina pusa cu 6000. Vine unul si im propune un schimb imi da masina lui listat la 4000 + 2000 diferenta. Dar de fapt nu e asa.. trebuie sa imi dea masina + 3000 din cauza ca facem schimb ? sau cum vine asta ..

 

 

Si daca ala are pret 4000 si 5000 variante.. nu ajunge la masina + aceasi diferenta sau cum ?

Nu are sens.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Teoretic situatia ar fi ceva de genul. Masina face Y, dar pentru ca lumea nu prea are cash si ofera doar variante, pui anuntul cu suma X sperand ca vine cineva cu cash. Daca vrea schimb, accepti la valoarea reala Y. Si mai este si situatia cand multi pun masina la o valoare mai mare decat cea reala si ofera schimb sperand sa dea o diferenta mai mica, ceva de genul, masina lor o estimeaza la maxim, pe a ta la minim.
Link to comment
Share on other sites

mersi de sfat,la concluzia asta am ajuns si eu..baiatul ala a lasat si la pret si a dat si km inapoi fiindca nu-i nimeni interesat de ea, s-a gandit s-o faca mai atractiva

 

wlf mersi de link,o vazusem, eu caut cutie manuala in principiu ..si motor de 2L sau 2.5

uite una manuala

http://www.autovit.ro/bmw-530-C17632642.html

Link to comment
Share on other sites

@hitman, daca te uiti dupa 156 ai ales motorizarea gresita dupa cate vad. Neaparat 2.5 benzina, cele sub 2 litri sunt cu probleme. In schimb motorul de 2.5 e un motor superb, cred ca l-au scos doar ca nu puteau sa-l faca euro4. Sau daca nu te incurca dieselu au 2.4 jtd de 175 de cai cu turbina Garret care merge foarte frumos. Edited by Esperatul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.