Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Si ca tot e si @Alex83 pe aici, bag si doua post-uri de-ale lui, care, ma avantajeaza, normal :)

 

@alex 83 - "Va place ca samsarii dicteaza preturile,dar cand e vorba de cumparat masini de la ei...nu va mai place" - post 2899

 

@alex 83 - "Si vin cu o completare: cum are cineva o masina un pic mai scumpa decat media,imediat vin link-urile de pe autovit.ro cu masini

mai ieftine,chiar daca ei nu au vazut masina live sau macar sa verifice istoricul..." - post 2902

 

:)

Link to comment
Share on other sites

 

Asa de curios, fa-mi o oferta pentru care as putea avea onoarea si privilegiul sa-mi vezi masina, sa meritam atentia ta :)

 

Pai ti-am zis, de ce nu citesti? am zis ca, daca negocierea incepe de la 2-3k din pretul care il ai tu.. atunci m-ar interesa sa o vad,sa discutam..

Link to comment
Share on other sites

alex83: Ce oferta sa ii fac cand omu vrea 15k pe masina ? crezi ca daca ma duc si ii zic 12k accepta? El mi-a zis de masina lui si eu i-am zis la cat as fi interesat sa o vad...

Pai tu vrei optiuni,impecabila,istoric la Bavaria,km reali eventual si ieftin(ca e criza)

Sincer nu cred ca ai sa gasesti :) Si cu p... in c.. si cu sufletu-n Rai :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Pai ti-am zis, de ce nu citesti? am zis ca, daca negocierea incepe de la 2-3k din pretul care il ai tu.. atunci m-ar interesa sa o vad,sa discutam..

 

Adica de la 15 000 sa o las la 12 000 si de acolo sa mai negociem, sau ?:) Tot nu inteleg cum vrei sa o iei cam la jumatate de pret fata de cat ar fi una in Germania. Sau din ce an erau alea care-n Germania incep de la 16...17 mii ?:)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Argumentul ăsta cu criza mi se pare de o obrăznicie maximă când vine vorba de negocierea preţului pentru o maşină premium cu un preţ de 10 000 € sau mai mult.

Păi dacă e criză, ia-ţi Logan, Matiz, Tico, Opel Corsa.

 

Sau faza cu negocierea de la 2-3000 € în sus.

Dacă mi-ar zice cineva aşa ceva, m-aş gândi că mă ia la mişto.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

hornetb: vinde-o in Germania.. acolo ai sansa sa iei 16-17k

 

Ciupanezu: Cu cine vb? Eu nu am zis nimic despre argumentul de criza.

 

alex83: Nu am zis ca vreau impecabila si cu istoric la Bavaria. cel putin vreau o masina ok , fara km dati inapoi si sa nu fie masluita.

 

320d ala din 2007 a fost la 14k si s-a dat in 48 ore Deci se poate..

Link to comment
Share on other sites

Pai tu vrei optiuni,impecabila,istoric la Bavaria,km reali eventual si ieftin(ca e criza)

Sincer nu cred ca ai sa gasesti :) Si cu p... in c.. si cu sufletu-n Rai :hyper:

 

Pai indeplinesc cateva din cerintele lui :) Ceva optiuni are masina, impecabila nu e (am mentionat in topic-ul ei de vanzare "defectiunile" - http://www.bmwclub.ro/forums/topic/81033-vand-320d-e90/page__st__80 ), istoric la Bavaria n-am, dar am carte service (care oricum se pot maslui dar a mea e pe bune :) ), km SUNT FOARTE REALI, POT DOVEDI si ieftina nu-i deloc :)

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu: Cu cine vb? Eu nu am zis nimic despre argumentul de criza.

 

alex83: Nu am zis ca vreau impecabila si cu istoric la Bavaria. cel putin vreau o masina ok , fara km dati inapoi si sa nu fie masluita.

 

Vorbeam la modul general.

 

O maşină ok la bani puţini nu prea ai cum să găseşti, mai ales că vrei să cumperi o maşină cu motor mic.

 

Sigur că acum se găsesc maşini ok cu motoare mari din cauza taxelor, dar maşini nimeni nu este constrâns să vândă o maşină cu motor de 2 litri din cauza taxelor.

 

@hornetB: Tu ceri 16-17 000 € pe un E90 320d?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

1. hornetb: vinde-o in Germania.. acolo ai sansa sa iei 16-17k -

 

2. alex83: Nu am zis ca vreau impecabila si cu istoric la Bavaria. cel putin vreau o masina ok , fara km dati inapoi si sa nu fie masluita. -

 

3. 320d ala din 2007 a fost la 14k si s-a dat in 48 ore Deci se poate.. -

 

1. pai sa stii ca presupun c-as lua mai multi bani pe ea in Germania decat aici :)

2. uite, masina ok, fara km dati inapoi si nu e masluita, din contra, am spus sincer tot ce are si ce n-are :)

3. pacat ca n-am vazut si eu link-ul la el...sigur, se poate, orice e posibil, poti sa gasesti si cu 12 000 daca-i omul disperat sa o vanda :) Doar nici nu cauti de mult timp am inteles :p

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

320d din 2007 l-ai vazut live?Ai verificat istoric?

 

citeste cu cateva pagini din urma am explicat acolo tot... Daca s-a dat in 48 ore crezi ca era cazan sau ce? plus ca omul accepta test la bmw.

 

Mie aceasta masina mi se pare super OK cu un pret foarte bun!

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17531703.html

 

@ins1des - asta iti place, de exemplu?

 

Uite ceva mai misto si a zis ca accepta si test BMW:

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17611224.html

Link to comment
Share on other sites

hai insidez mai lasa-ma ca ocupi topicul asta de 7 mii de ani si n-ai facut nimic....cauta masina in germania,spania,bulgaria,estonia..si eu am cautat in Romania,eram dezamagit de ce gaseam si am plecat in Germania si am luat mai scumpa ce-i drept de acolo,nu m-am tot vaicarit vai ca aia nu are aia,ca nu are aialalta,ca e prea mare pretul...plm....
Link to comment
Share on other sites

Mie aceasta masina mi se pare super OK cu un pret foarte bun!

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17531703.html

 

@ins1des - asta iti place, de exemplu?

 

Exact, uite @is1dez, asta-i o masina foarte asemanatoare cu a mea, aproape la fel ca optiuni cred, doar ca-i gri in loc de neagra, ceea ce poate fi chiar un avantaj :) Eu am vrut neagra ca-mi place, dar nu-i neaparat cea mai buna culoare, zilnic vezi o mica noua zgaraietura :)

 

Si masina e cu 2000-3000 mai ieftina decat a mea. Si e si aproape, la Dolj, aproape de Severin (dar probabil tu esti in TM acum :) ).

 

Nu vad de ce sa nu iei masina asta. Pe cuvant. Merita incercat. Ah, si are doar 132 000 km. Sper ca asta te intereseaza :)

Link to comment
Share on other sites

Doamne, ce exprimări!

 

"cu 2000-3000 € mai ieftină decât a mea".

Cu alte cuvinte, ce contează o mie acolo, parcă se vorbeşte de zeci de Ron.

 

Fac această dedicaţie pentru toţi băeţii care ştie să facE bani!

 

http://www.youtube.com/watch?v=QwXML8fS3E8

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Deci @ins1dez, ai de ales intre doua masini asa cum vrei, frumoase, cu optiuni, la pretul dorit :)

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17531703.html - eu as alege-o pe asta, are si volan sport si mai ales, trapa...ca volan sport merge schimbat dupa aia, pus, daca ai clasic :)

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17611224.html - e 2005, km mai multi decat aia de mai sus si n-are nici trapa.

 

Dar oricum, de prima sincer sunt foarte incantat si eu. Si la pretul ala, nu stiu ce mai astepti, masina e super.

 

Sa te vad pe care o iei si daca nu iei niciuna, sa ne zici si noua de ce, eu cel putin sunt foate curios, iarta-ma :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.