Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ciudat, aveam impresia ca Merc sta bine la fiabilitate.

E misto brera, merita banii, dar as vrea ceva diesel.

 

330cd..daca vrei tot coupe bineinteles. Mercedes e ok la fiabilitate, dar si cand are o problema serioasa albesti pana o rezolva cineva in service-urile bucurestene. Daca cei de la reprezentanta nu sunt in stare sa rezolve o problema de electrica, aparent banala, atunci cine?..Problema cu unitatea de esp+abs+ebd avea o singura rezolvare: inlocuire..pretul undeva la vreo 1400E parca. Dar nici asa, nu era nimeni in stare sa afirme ca problema o sa dispara dupa inlocuire.

Link to comment
Share on other sites

.Problema cu unitatea de esp+abs+ebd avea o singura rezolvare: inlocuire..pretul undeva la vreo 1400E parca.

 

Unitatea SBC se poate si repara cu 1000 lei .

Link to comment
Share on other sites

@Stress - Nu ma pricepeam si am confundat cu CI? Masina de fete?

HAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAH! :D Asta cu masina de fete vine din partea unuia care conduce DUPA PAREREA MEA cel mai de rahat BMW construit vreodata in istoria constructorului Bavarez. 318 D! Nu numai ca ABSOLUT ORICE LOGAN 1.6 16V mictioneaza pe tine cu jet la orice semafor, dar te face si o super nova...

Eu intr-adevar... nu prea ma pricepeam ca doar inainte de FZT compact am avut FZT sedan (e46 320 I sedan) ...pe vremea cand probabil te incaltai cu fesul...)

@WLF - Radem, glumim, dar hai sa nu fim penibili! 6.000 EUR poate la tine la tara in VL, nu aici...

 

Esti tare ! ce comentarii ai :))))))

Link to comment
Share on other sites

Stiti ceva despre masinile astea ?

 

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C18380118.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-x6-C18371322.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C18380484.html

 

 

Sora mea vrea sa achizitioneze un X5 sau X6 si de asta am nevoie de cateva sfaturi , informatii.

 

Multumesc

 

X6le este cel mai atractiv, dar verifica-l bine la rar, acte.. tot ce trebuie ca e cam ieftin.. sa nu fie cu problema la acte..

Link to comment
Share on other sites

Ca tot a fost un mic show mai zilele trecute cu privire la aspectul E46-lui Compact. Nici mie nu-mi place si consider ca a fost desenat cu ochii inchisi sau candva la betie, dar uite un Compact care, culmea, chiar imi place! De vreo 2 zile ma tot uit la el... Mi se pare foarte frumos! Cred ca este cel mai frumos Compact pe care l-am vazut vreodata. Nu stiu ce-l face asa frumos, probabil culoarea... :rolleyes:

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C18137715.html

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

X6 cu nr WAF este masina unui pusti din braila. Il cunosc personal. Nu are ce probleme la acte sa aiba. A fost cumparata de noua de el. Mai are un 645 cabrio, bleumarin. Arata foarte bine masina in realitate.

 

e chiar frumoasa masina, am vazut-o ieri pe Beller.. chiar m-am uitat mai mult la ea ca sa pot sa va dau un feedback dar cel putin pe exterior e foarte misto.

Link to comment
Share on other sites

Ca tot a fost un mic show mai zilele trecute cu privire la aspectul E46-lui Compact. Nici mie nu-mi place si consider ca a fost desenat cu ochii inchisi sau candva la betie, dar uite un Compact care, culmea, chiar imi place! De vreo 2 zile ma tot uit la el... Mi se pare foarte frumos! Cred ca este cel mai frumos Compact pe care l-am vazut vreodata. Nu stiu ce-l face asa frumos, probabil culoarea... :rolleyes:

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C18137715.html

 

frumusica masina da, dar cine o vinde nu este chiar asa cinstit. masina s-a vandut in Buc acum o sapt, doua. avea ceva mai multi km, nu mai retin exact cat si avea un pret mult mai mic. aaa.. si era sa uit, este 2002! cam atat pot sa spun :D

Link to comment
Share on other sites

ciudat ca va place

masina lui alex , despre care se facuse tot tamtamul in paginile anterioare are si ea pachet M ca si asta rosie,e cam la fel la interior(ca dotari ma refer) , are si un motor mai puternic , 6 trepte , e din 2004, si toata lumea i-a zis ca e o caruta urata si nu merita mai mult de 6000.

iar asta e misto,si ieftina la 7700 nu ? :) aia care nu dadeau 6000 pe a lui alex, probabil vor zice ca asta face maxim 5000

 

mie imi plac ambele, sunt bine dotate, iar M-pack-ul le face sa arata mult mai frumos decat un compact care nu are asa ceva. dar a lui alex mi se pare mai atractiva decat asta rosie.

Link to comment
Share on other sites

ciudat ca va place

masina lui alex , despre care se facuse tot tamtamul in paginile anterioare are si ea pachet M ca si asta rosie,e cam la fel la interior(ca dotari ma refer) , are si un motor mai puternic , 6 trepte , e din 2004, si toata lumea i-a zis ca e o caruta urata si nu merita mai mult de 6000.

iar asta e misto,si ieftina la 7700 nu ? :) aia care nu dadeau 6000 pe a lui alex, probabil vor zice ca asta face maxim 5000

 

mie imi plac ambele, sunt bine dotate, iar M-pack-ul le face sa arata mult mai frumos decat un compact care nu are asa ceva. dar a lui alex mi se pare mai atractiva decat asta rosie.

 

+1..nu sunt mare fan bmw compact, dar masina lui alexxx este mai intretinuta decat 90% din masinile celor care fac misto pe seama ei. :shifty:

 

cu 5500E cred ca s-a dat.. dar omu' a pus ceva la pret.. nu se joaca.. este acelasi care a cumparat si 530d al userului bmw320ci sau ceva de genul..

 

bmw318ci :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

De asta ce ziceti se merita sau e pe jajichi ?

330xd

Mi se pare un pic cam mare pretul dar se prezinta bine... din poze :rolleyes:

 

L.E.sunt foarte curios daca a schimbat uleiul in cutie si mai ales daca e model GM :)) prietenii stiu de ce :frantics:

Edited by skorpyon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.