Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut,

Felicitari pentru munca depusa pentru a deconspira nesimtitii de samsari.

 

Spuneti-mi si mie va rog, ce parere aveti de masina asta:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19509939.html

chiar sa fie Euro5?

 

Eu ma uitam dupa un E90 (chiar si E91) din 2008/2009 pana in 15.000E si pana in 100k km. Este posibil sa gasesc ceva ok la banii astia?

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Felicitari pentru munca depusa pentru a deconspira nesimtitii de samsari.

 

Spuneti-mi si mie va rog, ce parere aveti de masina asta:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19509939.html

chiar sa fie Euro5?

 

Eu ma uitam dupa un E90 (chiar si E91) din 2008/2009 pana in 15.000E si pana in 100k km. Este posibil sa gasesc ceva ok la banii astia?

 

 

Multumesc

 

salut.

 

cere-i vanzatorului seria de sasiu si zi-i sa iti trimita o poza pe mail cu pagina din cartea service unde e pusa stampila dealerului de unde a fost luata masina cand era noua. (eu am o vaga senzatie ca e 318d din 2008 si nu 320d din 2009) te pot ajuta cu niste informatii din belgia / franta referitoare la ultimele intrari in service, care in romania la dealeri nu se vad (nu vad decat germania).

 

Si daca tot vrei BMW, ia-l cu xenon ca ii schimba aspectul foarte mult!

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Sunt nou pe forum, Ionut ma numesc, si ce doresc este sa cumpar un bmw NEINMATRICULAT, PE BENZINA, cu motor de 2000 .... 2600 cmc, pt incercari experimentale. Eu sunt din Timisoara si studiez la doctorat motoarele modificate. Sunt la doctorat in anul II la Faculta de Mecanica, de la UPT, si cum spuneam mai sus vreau sa cumpar un bmw seria 3 sau seria 5, sau orice alt model - nu conteaza - cu motor de minim 2000 cmc, (daca nu.... chiar si 1800 sau 1900) sa aibe euro2, cutie manuala, din prin anul 1992-1997. Poate fi si avariat sau ruginit, CEL MAI IMPORTANT ESTE SA FUNCTIONEZE MOTORUL BINE, dar sa o pot pune pe standul dinamic din laborator de la facultate. Banii pe care sunt dispus sa ii dau sunt in jurul sumei de 600 euro (plus - minus). Ce pot sa mai spun este ca pot fi gasit la nr. de tel. 0727 701990 - preferabil pe tel - , sau la adr de mail "idhiticas@yahoo.com". Sincer, va cer ajutorul celor care puteti sa o faceti, pt ca de ceva vreme tot caut si nu prea am gasit.Multumesc. Ionut
Link to comment
Share on other sites

tudy0206, ai luat masina?Cum se prezinta?

 

Nu inca. Abia am fost la Bv si am discutat cu un angajat al societatii respective. A spus ca au mai multe modele, urmeaza sa imi trimita niste oferte, deocamdata am primit doar una. Mai astept sa vad si sa am de unde alege. Mi-a spus ca masinile vin direct din germania sau belgia, o pot verifica la reprezentanta si daca totul e in ordine abia pe urma semnam actele si ii dau banii (restul, pt ca initial ii dau un avans).

Ce mi-a gasit pana acum e asta: 320d, fabricatie 01.2006, 163 cp, 113476 km, navi, xenon. Pret 12600. Garatie dau 1 an (la partea de motor). Am pus si ceva poze cu ea. Spuneti-mi ce parere aveti.

Mai astept si alte oferte si va tin la curent.

post-49328-0-35303000-1311239054_thumb.jpg

post-49328-0-93371400-1311239076_thumb.jpg

post-49328-0-27029700-1311240187_thumb.jpg

post-49328-0-67899400-1311240200_thumb.jpg

post-49328-0-25719600-1311240211_thumb.jpg

post-49328-0-22692900-1311240217_thumb.jpg

post-49328-0-61399200-1311240235_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu inca. Abia am fost la Bv si am discutat cu un angajat al societatii respective. A spus ca au mai multe modele, urmeaza sa imi trimita niste oferte, deocamdata am primit doar una. Mai astept sa vad si sa am de unde alege. Mi-a spus ca masinile vin direct din germania sau belgia, o pot verifica la reprezentanta si daca totul e in ordine abia pe urma semnam actele si ii dau banii (restul, pt ca initial ii dau un avans).

Ce mi-a gasit pana acum e asta: 320d, fabricatie 01.2006, 163 cp, 113476 km, navi, xenon. Pret 12600. Garatie dau 1 an (la partea de motor). Am pus si ceva poze cu ea. Spuneti-mi ce parere aveti.

Mai astept si alte oferte si va tin la curent.

 

ori faci reclama folosind poze de pe mobile si masini pe care nu le ai, ori e ciudata situatia. masina pe care tie astia ti-o dau cu 12.600 in care intra si profitul lor si transportul.... pe mobile e pusa in 14.970 (respectiv 12.580 fara tva.)

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=148401208&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&colors=BLACK&categories=Limousine&tabNumber=1

Link to comment
Share on other sites

 

Da e foarte curios.

Mercy ca mi-ai dat linkul si am vazut si eu.

Am sa vorbesc cu cineva in germania sa sune la parcul ala sa vad ce si cum si daca cei de acolo stiu ceva de firma asta - care cica e un fel de filiala a lor.

 

Va tin la curent cand mai aflu ceva.

 

Multumesc inca o data.

Link to comment
Share on other sites

daca masina provine din belgia, obligatoriu sa ceri sa vezi urmatoarele documente... CT-ul.. (echivalentul ITP din RO), este ilegal sa o vanda cu CT mai vechi de 6 luni, si car-pass-ul, toti trebuie sa il aibe la vanzare.

Car pass asta ,practic e o combinatie de CT si o certificare a kilometrilor din mai multe surse ( tester, intrari in reprezentante si si inpectiile periodice)

Daca e autentic, cred ca masinile care au asa ceva sunt cele mai sigure in privinta km parcursi.

Practic ai detaliat cati km a avut la fiecare inspectie de cand e masina si e mai greude faslificat la modul porc, adica din masina cu 350k km facut 140k km..

 

 

.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Sunt nou pe forum, Ionut ma numesc, si ce doresc este sa cumpar un bmw NEINMATRICULAT, PE BENZINA, cu motor de 2000 .... 2600 cmc, pt incercari experimentale. Eu sunt din Timisoara si studiez la doctorat motoarele modificate. Sunt la doctorat in anul II la Faculta de Mecanica, de la UPT, si cum spuneam mai sus vreau sa cumpar un bmw seria 3 sau seria 5, sau orice alt model - nu conteaza - cu motor de minim 2000 cmc, (daca nu.... chiar si 1800 sau 1900) sa aibe euro2, cutie manuala, din prin anul 1992-1997. Poate fi si avariat sau ruginit, CEL MAI IMPORTANT ESTE SA FUNCTIONEZE MOTORUL BINE, dar sa o pot pune pe standul dinamic din laborator de la facultate. Banii pe care sunt dispus sa ii dau sunt in jurul sumei de 600 euro (plus - minus). Ce pot sa mai spun este ca pot fi gasit la nr. de tel. 0727 701990 - preferabil pe tel - , sau la adr de mail "idhiticas@yahoo.com". Sincer, va cer ajutorul celor care puteti sa o faceti, pt ca de ceva vreme tot caut si nu prea am gasit.Multumesc. Ionut

 

Interesant. Ce fel de experimente faci pe el?

Link to comment
Share on other sites

Da e foarte curios.

Mercy ca mi-ai dat linkul si am vazut si eu.

Am sa vorbesc cu cineva in germania sa sune la parcul ala sa vad ce si cum si daca cei de acolo stiu ceva de firma asta - care cica e un fel de filiala a lor.

 

Va tin la curent cand mai aflu ceva.

 

Multumesc inca o data.

 

eu merg tot pe reclama mascata :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt si eu in cautare de 320dA e46 si am gasit una pe autovit..

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19900786.html

Despre aceasta este vorba...la capota mi se pare ciudat cum sta dar nu ma pricep foarte bine si de aceea apelez la parerile voastre.... as fi recunoscator daca cunoasteti masina si imi puteti da detalii despre ea... Va multumesc

O zi buna

Edited by TM-99-AMV
Link to comment
Share on other sites

eu merg tot pe reclama mascata :)

 

+ 1

 

100% e reclama mascata fara pic de imaginatie :rofl:

 

Eu mergeam de 100 de ori pana acum sa vad masina nu scriam 100 de reply uri aici aiurea ...

 

Da e foarte curios.

Mercy ca mi-ai dat linkul si am vazut si eu.

Am sa vorbesc cu cineva in germania sa sune la parcul ala sa vad ce si cum si daca cei de acolo stiu ceva de firma asta - care cica e un fel de filiala a lor.

 

Va tin la curent cand mai aflu ceva.

 

Multumesc inca o data.

Sa ne ti la curent cu filmele care le faci ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt si eu in cautare de 320dA e46 si am gasit una pe autovit..

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19900786.html

Despre aceasta este vorba...la capota mi se pare ciudat cum sta dar nu ma pricep foarte bine si de aceea apelez la parerile voastre.... as fi recunoscator daca cunoasteti masina si imi puteti da detalii despre ea... Va multumesc

O zi buna

 

Tipul care o vinde e un samsar, are si un parc auto in oras. Nu e masina lui, e luata de la altcineva pe bani putini cel mai probabil.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19852916.html

 

cel mai full 5ar posibil,cu doar (2)84000 km si la mega pret de 9450.

mega oferta frate :)

 

E misto masina si ieftina, dar a fost praf parerea mea, toata fata e stramba, nu bate aripa cu usa, aripa cu bara, bara cu capota etc.

 

 

Ce faza tare, a pus alt anunt dar de data asta nu mai are poze cu masina din fata sa se vada ca e stramba. :laugh:

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19943058.html

 

Adevarul e ca la 9k e foarte ieftina, indiferent daca a fost lovita sau nu, important e sa fie puse toate la loc si sa functioneze.

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma, autovit.ro este un site comercial, cei care-l detine vor sa castige. Daca ar lasa lumea sa dea comentarii acolo, ar fi un mare circ si poate multi n-ar mai posta. Adica sigur :) S-ar duce pe alt site :) Iar daca faci reclamatie, ma-ndoiesc ca vor face ceva...dupa cum ziceam, e vorba de bani si ii inteleg. Care-i prost, isi merita soarta. Toti vor masini super dotate, km putini, an bun si pret de doi lei. Da, stiu, sunt ...sadic zic eu...sau nu stiu cum...vor zice altii :)
Link to comment
Share on other sites

Intreb de comentarii, pentru ca ieri am zis sa imi pun masina pe autovit si imi da unul azi SMS, ca imi da 9800, eu ii raspund ca imi trebuie 10800, si apoi zice ca domne, citez : "a inceput lumea sa dea commenturi pe autovit ca ai luat-o sub 10 mii din Iasi". Unde plm sunt commenturile respective? Ca individu nu raspunde sa imi zica. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

citez : "a inceput lumea sa dea commenturi pe autovit ca ai luat-o sub 10 mii din Iasi". Unde plm sunt commenturile respective? Ca individu nu raspunde sa imi zica.

 

:))))))))))))

 

Ala e de aici sau de pe Alfa Club/Forum/Fan sau cum se cheama (daca ai cont pe acolo)

Link to comment
Share on other sites

Am ramas un pic mirat de chestia cu comenturile pe autovit. Ma gandeam ca e vorba de blogul ala al lor, dar acolo sunt doar niste articole despre autovit.

 

Dupa numarul de telefon, tipul este din Brasov, un copil de 22 de ani la prima impresie, vinde o Mazda 3, nu cred ca e de pe aici sau de pe alfaclub.

 

http://fixauto.ro/print_listing/?listing_id=4923

 

http://ro.hi5.com/friend/p53596921--Alex+Rosca--html

Link to comment
Share on other sites

Am ramas un pic mirat de chestia cu comenturile pe autovit. Ma gandeam ca e vorba de blogul ala al lor, dar acolo sunt doar niste articole despre autovit.

 

Dupa numarul de telefon, tipul este din Brasov, un copil de 22 de ani la prima impresie, vinde o Mazda 3, nu cred ca e de pe aici sau de pe alfaclub.

 

http://fixauto.ro/print_listing/?listing_id=4923

 

http://ro.hi5.com/friend/p53596921--Alex+Rosca--html

pai mai Caline ce naiba crezi degeaba s-a inventat google?

apari cu nr de telefon de pe autovit intr-un topic de aici,probabil ca gagiul are si cont facut si a cautat posturile cu alfa romeo :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu asta era problema, ca doar nu e vreun secret. Eram curios cum vine faza cu commenturile de pe autovit, am crezut ca e undeva un forum sau un blog pe autovit, si acolo a postat cineva ceva legat de masina mea, la asta ma gandeam. Poate ca se referea chiar la topicul asta, cine stie. Iar legat de pretul masinii, doar am si spus aici la momentul respectiv ca am dat omului in mana 9850 si separat 700 distributia cum m-am inteles cu el.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.