Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

deja a disparut de pe autovit. probabil deja a fost maritata. cum ziceam: are balta peste pentru toti samsarii.

 

pe mine nu m-a sunat nimeni serios cu masina, am fost sunat doar de hoti, sa mor eu, ba un teren, ba o casa la rosu, ba daca las vreo 3 mii asa, ca doar am niste copaci de fac euroi :)

 

Rmfd short engine

 

Inseamna remanufactured bloc motor, adica segmentare cel mai probabil.

 

 

Austausch-Motor einbauen

 

Motor inlocuit.

 

 

@muzica9 mai are sens sa scot alte informatii dupa ce s-a deslusit misterul ?:)

Link to comment
Share on other sites

o masina "NUMAI PENTRU CUNOSCATORI!!"

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22071263.html

 

"PE MASINA S-A MONTAT PACHETUL M// ORIGINAL!!" adica bara fata, fara bandouri (si volan incomplet si un schimbator tocit)

imitatie bara spate de m3

triple incomplete spate

embleme shadau lain

covorase din cora

lipsa consola centrala (-0.5kg stil csl)

2 stickere k&n pe motor (2+2 cp in plus)

interior gri cu scaune antracit si fete de usi cu piele neagra :wacko:

 

:bashwall:

Link to comment
Share on other sites

aha :) merci, deci sa imi iau gandul de la ea...nasol, se pare ca nu mai exista la vanzare 325i E92 OK prin Romania (sau ma rog sunt unele la 23-24000 EUR din 2007 but NOWAY) chiar as fi vrut sa iau una pana la sfarsitul anului..

 

 

daca iti place asta , fa un pret corect si poate ne combinam :)

masina nu e pusa pe nici un site ,nici macar aici .ai toate datele acolo , ba chiar ai si pretul cu care am luat-o , masina are acuma 86 000 km

inafara de consum de ulei (nu stiu daca e normal sau ) nu are nici o problema. VIN PS93137 , poate te ajuta dooh cu un istoric , daca nu il rog sa mi-l trimita mie pe pm , sunt curios ce am cumparat :p

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

daca iti place asta , fa un pret corect si poate ne combinam :)

masina nu e pusa pe nici un site ,nici macar aici .ai toate datele acolo , ba chiar ai si pretul cu care am luat-o , masina are acuma 86 000 km

inafara de consum de ulei (nu stiu daca e normal sau ) nu are nici o problema. VIN PS93137 , poate te ajuta dooh cu un istoric , daca nu il rog sa mi-l trimita mie pe pm , sunt curios ce am cumparat :p

Da-mi te rog si niste poze cu interiorul...cele din thread ul tau nu mai sunt la locatia respectiva :(. Arata bine in exterior, sincer mi-ar fi convenit sa aiba si piele. Am sa caut si eu diseara ceva informatii despre ea, daca reusesti sa imi dai si un istoric ar fi ok, totusi poate reusesc sa vorbesc cu cineva de la BMW Filaret sa ma ajute cu detalii, daca are cum.

Link to comment
Share on other sites

ar mai fi fost asta: http://www.autovit.ro/bmw-325-C19913365.html din Turnu Severin, insa omul nu vrea sa o lase sub 20000 sub nici o forma (este masina copilului sau care e student) plus ca are si motor de 3000... in rest masina pare destul de frumusica

In poze asa pare. Nu o vinde repede nici macar la bani mult mai putini, doar daca cine stie ce prost pica ce nu verifica masina :)

Edited by Siegfried
Link to comment
Share on other sites

In poze asa pare. Nu o vinde repede nici macar la bani mult mai putini, doar daca cine stie ce prost pica ce nu verifica masina :)

Pai are ceva probleme, de zici ca trebuie sa pice un prost care nu o verifica? Interiorul e in stare excelenta, iar daca ar fi avut piano black, chiar ar fi aratat misto combinatia de culori tapiserie / trimuri.

Link to comment
Share on other sites

Nu are probleme. Masina a fost condusa de un student, Valentin, dar baiat cu capul pe umeri ce nu a chinuit-o aiurea si cu suficienti bani incat sa o intretina asa cum trebuie. La o alta masina a familiei, un C Class nou cu motor de 3500 benzina, se ducea in Ungaria sa ii faca revizia doar pentru ca avea o parere proasta despre linia de servisare de la noi.
Link to comment
Share on other sites

Aruncati o privire pe aceasta masina de la Boldy Auto din Cluj.

 

Anunt original de pe autovit :

http://www.boldyauto.autovit.ro/bmw-320-C22085725.html

 

Dupa o simpla cautare a seriei :

 

Site-ul de licitatii din Olanda :

http://ci.vimsweb.com/Reports/InspectionReports/AppraisalReport.aspx?culture=ro-RO&inspection_id=ncCqth2nVaM=&ENC=1

Un site de licitatii din Polonia :

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:xkLRh-quFkgJ:pracus.home.pl/car2/%3Fpodstrona%3Daukcje%26car%3D17971+WBAVU11010K012108&cd=9&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

Rezultatul e din cache-ul de la Google.

 

Spor la cumparaturi!

Link to comment
Share on other sites

Si prietenul nostru de la constanta cu masini impecabile. http://www.autovit.ro/bmw-530-C22239450.html

 

 

2006 nu exista cu cheie,doar cartela

 

 

In realitate are 218 cp.

 

Pachetul m clar e pus in tara.

 

Jante replica etc.....

 

De cat timp o tot arde pe forum pe aici,nu a invatat si el macar,ca se spune "jante,nu jante"!:))

Link to comment
Share on other sites

Pe autovit Rulaj: 122,000 km

 

La licitatie Kilometraj : 214676

 

7800 + 400 platforma + 150 euro detailing + 50 euro km inapoi = 8400 Euro in tara

 

 

 

Daca aduce mai multe masini cred ca iese si mai ieftin de 400 euro/masina pana la Cluj, chiar ieri am cautat o platforma pentru un prieten, iar de la Munchen pana la Bucuresti pentru 8/9 autoturisme mi-au cerut niste baieti 1800 euro. Iar Olanda-Cluj, fata de Munchen-Bucuresti este cam tot p'akolo la numarul de km (acuma depinde de zona din Olanda) eu am luat in calcul centrul Olandei. In concluzie castig pe masura :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pe autovit Rulaj: 122,000 km

 

La licitatie Kilometraj : 214676

 

7800 + 400 platforma + 150 euro detailing + 50 euro km inapoi = 8400 Euro in tara

 

cistigul este fabulos. probabil ca din pretul afisat mai lasa 500 euro. dar suma tot este mare.

 

niste jigodii ordinare.

Link to comment
Share on other sites

Pe autovit Rulaj: 122,000 km

 

La licitatie Kilometraj : 214676

 

7800 + 400 platforma + 150 euro detailing + 50 euro km inapoi = 8400 Euro in tara

 

Oricum totul e aiurea la anunturile lor.

Este un 318D.

Prima inmatriculare 04/2007, in anuntul lor apare ca fiind din 10/2007.

Daca va uitati mai atent, apare cu date diferite de cumparare in Olanda si Polonia, probabil a mers dintr-o tara in alta.

Pozele sunt fake, fiind cumparata in octombrie, nu-mi explic pozele cu atata verdeata in jur, plus ca grila este diferita, chestiile verticale nu sunt cromate la masina din pozele de pe site-urile de licitatii.

Dar na, acum pe vremea asta pozele nu ies prea spectaculos.

 

Cel mai tare ma deranjeaza ca cei de la Autovit nu iau nici o masura.

De mai multe ori am dat report la anunturile lor fara nici un rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Aruncati o privire pe aceasta masina de la Boldy Auto din Cluj.

 

Anunt original de pe autovit :

http://www.boldyauto.autovit.ro/bmw-320-C22085725.html

 

Dupa o simpla cautare a seriei :

 

Site-ul de licitatii din Olanda :

http://ci.vimsweb.com/Reports/InspectionReports/AppraisalReport.aspx?culture=ro-RO&inspection_id=ncCqth2nVaM=&ENC=1

Un site de licitatii din Polonia :

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:xkLRh-quFkgJ:pracus.home.pl/car2/%3Fpodstrona%3Daukcje%26car%3D17971+WBAVU11010K012108&cd=9&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

Rezultatul e din cache-ul de la Google.

 

Spor la cumparaturi!

 

Eu nu inteleg ceva. Pe site-ul de licitatii, pretul este 7 800 EUR fara TVA: 'Prices and Bids are Excluding VAT / TTC in all countries'

Cine plateste TVA-ul la masina asta?

Link to comment
Share on other sites

Oricum totul e aiurea la anunturile lor.

Este un 318D.

Prima inmatriculare 04/2007, in anuntul lor apare ca fiind din 10/2007.

Daca va uitati mai atent, apare cu date diferite de cumparare in Olanda si Polonia, probabil a mers dintr-o tara in alta.

Pozele sunt fake, fiind cumparata in octombrie, nu-mi explic pozele cu atata verdeata in jur, plus ca grila este diferita, chestiile verticale nu sunt cromate la masina din pozele de pe site-urile de licitatii.

Dar na, acum pe vremea asta pozele nu ies prea spectaculos.

 

Cel mai tare ma deranjeaza ca cei de la Autovit nu iau nici o masura.

De mai multe ori am dat report la anunturile lor fara nici un rezultat.

Grila este facuta cu banda cromata autocolanta.

Link to comment
Share on other sites

deci pana la urma manaria e chiar mare...

Suveica adica o firma vinde masina la alta firma si asa mai departe?

Nu. Sunt firme facute pe numele unor boschetari [dupa metoda Bahaian], iar cand firma tre sa plateasca TVA-ul la stat nu o face. Statul cand vrea sa execute firma respectiva, descopera ca administrator unic este Nicusor de la Braila, si, in consecinta, nu are ce sa faca. Got it?:p

 

Daca ar vrea, i-ar potoli pe acesti samsari in maximum 1 luna. Dar nu se vrea.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.