Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

Chiar daca e o amanare posibila nu rezolva problema, pentru ca peste 1 an tot va pierde 1-2-3000 de euro din valoare masina, iar cumparatorul nu va da un pret mai mare. Tinand cont si de impozitul auto dublat nu pot zice deca ca ne-a tras-o piratu' in mod original.

Link to comment
Share on other sites

Si-au dat seama ca au blocat piata auto probabil.

 

Macar confera o sansa celor care nu si-au vandut masina sa scape de ea, printre ei ma numar si eu . :rolleyes:

 

Nu e prea placut sa te resemnezi cu gandul ca vei ramane la o singura masina mult timp.

 

Chestia e ca tu speri la un client care vrea sa tina masina mult. Sa nu ai surprize si sa negocieze cu tine taxa viitoare ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu sper doar sa o vand,ala poate sa ai dea drumu si-n Dambovita.

 

Nu negociez niciodata pentru ceva ce nu este in vigoare sau ce va fi in viitor pentru ca masina se cumpara in prezent.

 

E un risc pe care si-l asuma cumparatorul , in nici un caz vanzatorul, cum a fost si cu cei care s-au ars cu impozitul auto cu motorizari mari.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

este ceva in neregula oare cu masina asta ? mi se pare un pret prea mic...

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22438091.html

320d eff dyn. are 163hp.

 

masina din anunt e 318d de 143hp.

E luata sigur la licitatii de pe site australe.fr.

 

De obicei km sunt din alte povesti [au fost cazuri nenumarate, demonstrate, in care masini de 80k in anunt aveau 180k reali.].

Ideea e urmatoarea: cat dai, atata face -1000 profitul samsarului.

Link to comment
Share on other sites

320d eff dyn. are 163hp.

 

masina din anunt e 318d de 143hp.

E luata sigur la licitatii de pe site australe.fr.

 

De obicei km sunt din alte povesti [au fost cazuri nenumarate, demonstrate, in care masini de 80k in anunt aveau 180k reali.].

Ideea e urmatoarea: cat dai, atata face -1000 profitul samsarului.

 

ok ca are kilometrii masluiti si 318 este dat drept 320 este bine cunoscut... intrebarea este daca isi merita banii chiar in conditiile astea...

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/audi-a4-C22638132.html

 

"!!!PERSOANA PRIVATA!!!EXCLUS BIJNITARI"

"CARTE SERVICE,MENTIONEZ CA LUCREZ IN ANGLIA SI MASINA STA IN GARAJ TOT ANUL ,AM MERS 1000 Km(IN TARA) IN VARA ANULUI TRECUT,OFER SI CER SERIOZITATE 100%"

 

Un search dupa nr de tel ne spune ca a mai vandut Golf Plus, Opel Corsa, BMW 320, VW Transporter, etc :)

Link to comment
Share on other sites

n-am mai vazut scaune asa murdare.. poate doar in taxiuri. jeg

 

Si daca n-ar fi murdare, tot jeg sunt scaunele alea. Nu pot nici sa ma uit la textura aia urata.

 

N-am inteles niciodata ce a fost in capul alora care au facut stofa pentru scaunele de BMW si Audi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.