Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Mai stii, poate are omul nevoie de bani. Oricum apan braila are si service specializat bmw si se poate testa masina inainte sa o ia. Problema se pune altfel, ii poti spune omului ca vrei sa cumperi masina dar sa vina la bucuresti sau de unde esti pentru ca ai facut rezervare la bavaria pentru test.Atunci sa vezi bisnitarul din el.
Link to comment
Share on other sites

In general sunt limitate la 128 mph. Nu prea poti sa schimbi din km in mile, acuma depinde de model probabil, mai au destul de multe chestii specifice.

 

Mie mi s-a parut simpatica faza ca in portbagaj, in caz ca inchizi pe cineva acolo, exista un maner verde fosforescent ca sa il vada in intuneric, cu care se deschide portbagajul.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa fii nebun sa te duci pana la Braila ptr masina aia. Un e90 320d cu dotarile alea, inmatriculat, negociat sub 11.000 euro, cu siguranta e cazan, probabil dauna totala, facut din bucati, etc. Eu zic sa-ti bagi mintile in cap.

 

 

 

 

intelegerea a fost sa ii dau masina mea actuala si o diferenta de banii asta a fost ...dar creed ca cea mai buna solutie posibila este sa imi vand masina si sa imi aduk una din germania stiu ca are 200-250k km dar facuti akolo cu service-ul facut la reprezentanta,nu facut la nea iulica in spatele blocului !! am in gand ori un e60 2,5 177 manual ori un e90 2,0 163 cp ce renteaza mai bine??multumesc o seara buna

Link to comment
Share on other sites

e60 2.5 manual am avut si eu, ce pot sa zic, excelenta masina, dar dupa 6luni vroiam mai mult power. Consum oras 15-16iarna, 12-13vara, la mers sport. Si-a meritat consumul, o masina superba din toate punctele de vedere.

 

WLF, am mai citit pe undeva, cred ca pe alt thread aici pe bmwclub, ca nu e asa complicat auto -> manual (manual -> auto e in schimb).

Intrebam si eu, incercarea moarte n-are, chiar nu vreau automata :-s

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

Pai ai intrebat de costuri, iti dai seama ca n-ai cum sa estimezi o asemenea lucrare. Poate doar daca a fost careva care a facut asa ceva la E92, desi sunt 0.00001% sanse sa fie unul pe aici. Si daca iti vine unul si zice ca a schimbat la E46 si l-a costat 1000 euro, e total irelevant.
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-330-C23196172.html

parca a mai fost asta acum vreo 5 luni, autovit 2008,

You Have Selected: 09/2006 E92 330i Coupe N52N Europe Left hand drive N

 

Corect WLF. ma gandeam ca e aceeasi platforma cu E90

 

Am tot vazut simbolul asta (dreapta) - http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C22/80/10/C22801036_5.jpg - ce reprezinta ?

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

asistenta la coborare ? stiu doar de auto-hold in rampa

googled: managementul motorului asigurã o coborâre În siguranÞã ºi controlatã În pantã În treaptã I de vitezã prin reducerea turaÞiei motorului ºi, dacã este cazul, prin frânare

 

zici ca-s dusi astia frate. seria 3 coupe = masina de tineri prosti - si totusi majoritatea sunt 4x4 automate si cu asistenta de asta - zici ca-s aduse din america toate - in ritmul asta nu m-ar mira ca google sa implementeze condusul robotic pe coupe prima oara

Link to comment
Share on other sites

Este activa doar pana la o anumita viteza, nu mai tin minte, 30 la ora gen, si poti sa o reglezi din butoanele pilotului automat, recte accelerare/franare.

 

Eu am folosit-o o singura data, am fost la pescuit si a trebuit sa cobor barajul pe un morman de pietre impropriu denumit drum, o ditamai gramada de pietre ce sa mai, lunga de vreo 20-30 de metri in panta. Si am coborat incet sa nu ma trezesc ca o ia la vale movila aia cu tot cu mine.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/audi-a6-C22959682.html

 

Ce parere aveti :unic proprietar,termina leasingul in octombrie 2012 dar il inchide anticipat dc e nevoie,si o lasa in 16000 pret final:inmatriculata 10 2007.

Ceva pareri!!!

 

Merita, e ok la pret pt km/an/dotari. Pare ingrijita masina. Verifica caseta de directie, daca are ceva zgomote dubioase in volan si cam atat. Bafta!

P.s. Poti intra pe clubaudi si gasesti acolo un ghid pentru verificarea A6 3.0tdi.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.