Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

dar nu s-a umblat la km, cel putin asa pare, asta daca nu a facut vreo 100k de cand a luat-o de la tine :)

 

O parere despre asta?

 

Conoaste cineva istoric?

 

http://www.autovit.ro/bmw-z4-C24805409.html

 

vrei sa renunti la seria 6 pentru Z4?

Link to comment
Share on other sites

dar nu s-a umblat la km, cel putin asa pare, asta daca nu a facut vreo 100k de cand a luat-o de la tine :)

 

 

 

vrei sa renunti la seria 6 pentru Z4?

 

 

Nu prea gasesc ce vreau eu seria 6, si asta pare ok. Nu imi displace modelul, singurul inconvenient ar fi ca este in doua locuri.

Link to comment
Share on other sites

dar nu s-a umblat la km, cel putin asa pare, asta daca nu a facut vreo 100k de cand a luat-o de la tine :)

Nu, nu cred ca a umblat la km. De asta am si postat aici, masina era in regula cand am vandut-o dar na.. se pot intampla multe in 2 ani.

Pretul vad ca e cam tot ala de atunci. :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Sunt in cautarea primului BMW, vreau sa fie in limita bugetului meu 6-6.5k Eur, diesel neaparat si am gasit urmatorul anunt pe autovit http://www.autovit.ro/bmw-320-C24789437.html

Intrebarea mea este se merita la km astia nu sunt foarte putini sau foarte multi?Stie careva detalii despre vanzator?este oare cea mai fiabila masina la acest pret?

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Eu caut de 2 luni de zile acelasi model ( 320d e46 facelift 2004-2005) si tot ce am sunat sub 7000 de euro au avut destule probleme.

 

Pe la 7500-8000 gasesti una buna. Nici in momentul de fata nu am gasit, poate sunt prea pretentios, dar incepand de la faza ca...a fost revopsita, altul cu parbtizu crapat, altu baraiau rulmentii spate si telescoapele, altul cu picuri de ulei pe scutul motor...Si o gramada de alte probleme. Credca am vazut vreo 15 masini pana acuma, si toate m-au dezamagit. Sa nu intelegeti ca avea o mica zgarietura, sau ca tbuia schimbat un pivot...aveau bube destul de mari.

 

Ma intreb, oare am sa gasesc ceva calumea in tara asta. Nu stiu de ce is assa forjate modelele astea. Am marit bugetul la 7800, sper sa gasesc in bugetul asta ceva.

 

Daca nu, ma orientez pe dincolo, sa merg personal, incei care aduc n-am incredere, mai bine dau 8000 pe ea acolo, decat sa dau la samsar 8000 si el sa o fi luat cu 4000.

 

Sent from The New iPad

Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a stii cat de putin stiu.

Edited by Dr.Cipry
Link to comment
Share on other sites

cum suna asta "COSUM MEDIU 6,2% CE IRONIZEAZA ORICE DIESEL!!"

 

mai multe detalii http://www.autovit.ro/bmw-320-C24367740.html

 

Si eu daca fac un drum pe autostrada si resetez bc-ul, am consum de 5.1, iar apoi in oraș fara sa il resetez, creste la 6.5.... Daca il resetez acum in oraș nu scade sub 7.7 si undeva la 8 si ceva real....

Link to comment
Share on other sites

Exact, iar M47 pica turbo, alegerea ta.

 

Evident, nu e un must nici una dintre probleme dar astea ar fi bubele mai mari si mai probabile. DPF, nu este una dintre ele.

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.