Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Casa aia pe 30 ani se plateste singura pana una alta, din partea mea poa sa fie si pe 50 de ani...

E39-le afara de mici imperfectiuni, cred ca e ok. Eu o dau mai mult ca imi e scarba de ea ca obiect in sine, am avut placerea sa vad fostii proprietari si mi s-a luat. Ea o fi buna, dar eu deja mi-am facut parerea. Asadar, NEXT. Am avut-o si pe asta ;)

Si daca e pe 30 sau 50 de ani ce rezolvi. Sa zicem ca rata e egala cu chiria pe care o incasezi. Astfel ai bagat niste bani care peste 30 de ani nu se stie ce va fi de ei. In momentul asta tu prqctic nu te alegi cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

Bai nu mai fiti rai. Mai am eu niste prieteni pe aici care nu s-ar vinde masina chiar daca n-au bani de cafea, numai din cauza unora ca voi care ar putea zice, ia uite pe asta se duce la vale. In viata urci si cobori, mare lucru ca a ajuns la Bertone de la 535.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bai nu mai fiti rai. Mai am eu niste prieteni pe aici care nu s-ar vinde masina chiar daca n-au bani de cafea, numai din cauza unora ca voi care ar putea zice, ia uite pe asta se duce la vale. In viata urci si cobori, mare lucru ca a ajuns la Bertone de la 535.

+1

Sa fie sanatos si poate sa mearga si cu logan ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bai nu mai fiti rai. Mai am eu niste prieteni pe aici care nu s-ar vinde masina chiar daca n-au bani de cafea, numai din cauza unora ca voi care ar putea zice, ia uite pe asta se duce la vale. In viata urci si cobori, mare lucru ca a ajuns la Bertone de la 535.

 

 

Un foarte mare +1!

 

Sa nu mai spun ca, la un moment dat, multi se hotarasc sa-si vanda masina cat de cat mai scumpa si sa investeasca o parte din bani iar cu restul sa-si ia o masina decenta, care sa-i duca de la A la B in siguranta, de exemplu !

Edited by KIP
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-a propus un schimb baiatul respectiv, si cum mie imi place mai mult E46 decat E39, ma duc maine pana la jumatea drumului sa vad masina.. Sunt curios cum este coupe-ul fata de sedan..

Aia cu boxele, asa ma gandesc si eu ca mai tot ce este pe langa stock, ar trebui sa fie mai ok.

As mai avea o oferta cu un Bertone, 2.2i, ati avut pana acum asa ceva, daca ar fi sa facem o comparatie intre 320 coupe si astra asta?

 

am avut eu destul de mult timp un bertone 2.2, e clar sub orice BMW din perioada aia la calitate de constructie, materiale,etc. motorul e cam prea lenes pentru cat consuma (undeva spre 14 in bucuresti). in schimb suspensie f misto (cred ca e stock la 2.2, fiindca nu cred ca era al meu modificat, o suspensie f dura dar cu garda la sol ff joasa) si din ce mi-am dat eu seama f fiabila si ieftina de intretinut (e drept ca in 3 ani cat l-am tinut eu l-am folosit extrem de putin, era mereu in plus) :)

nu e o masina de 2012 sub nicio forma... mai bine iti iei un hatch cat mai nou, ceva.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu ma astept ca unii ca mirceagsm sa inteleaga, de fapt cred ca ajunge sa citesti o fraza, doua de a lui ca sa iti faci o parere. Eu unul ma gandesc sa las ceva in urma, familiei mele.

Am fost pana la Pitesti sa vad coupe-ul ala, nu m-a impresionat, ca orice alt coupe. Maine dau o fuga pana la Focsani sa vad si Bertonele. Am ramas impresionat cum accelereaza 525-ul asta de la 130 in sus. Il credeam mai domolit, eu comparand cu seria 7..

Link to comment
Share on other sites

In principiu caut sa schimb masina pur si simplu, nu vreau/nu dau diferenta. Din ce m-am interesat Bertonele astea turbo cu motor de 2.0 200cp sunt un pic mai pretentioase ca cele de 2.2 150cp.

Eu am gasit alta si mai interesanta, cel putin ca culoare (pacat ca nu are trapa) asta de pe Autovit arata chiar binisor, dar vad ca vrea schimburi doar cu Opel :(

Link to comment
Share on other sites

Buna. As dori sa achizitionez un 520d an 2009-2011 cu de toate pe el incepand de la bi-xenon si terminand cu cutia automata si neaparat bej/crem in interior, stiti ceva care se merita luata? Am tot citit pe forum si nu inteleg de ce unii zic de motoarele 2.0d ca sunt cu probleme? Multam.
Link to comment
Share on other sites

In principiu caut sa schimb masina pur si simplu, nu vreau/nu dau diferenta. Din ce m-am interesat Bertonele astea turbo cu motor de 2.0 200cp sunt un pic mai pretentioase ca cele de 2.2 150cp.

Eu am gasit alta si mai interesanta, cel putin ca culoare (pacat ca nu are trapa) asta de pe Autovit arata chiar binisor, dar vad ca vrea schimburi doar cu Opel :(

 

 

Parerea mea e sa iti iei un e46, decat un Opel Bertone, mi se pare hidos pe langa e46.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.