Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

mie-mi pare o aberatie asta cu masina care a stat un an gata se strica , mare lucru sa o verifici ca orice alta masina...Si stati voi linistiti ca si o masina care merge poate avea aceeasi uzura sau poate mai mare . Si evident o verifici la maxim si tot gasesti probleme ulterioare . Asa ca pt mine intra la urban legends .
Link to comment
Share on other sites

Pot sa spun ca la o masina care a stat aproape un an si jumatate, s-a uzat un rulment la o roata fata. Masina avea 12 mii de km.

 

si-ti pare o chestie critica si de netolerat ? Adica schimbi rulmentul si aia e . Nu e ca si cum aia care merge nu uzeaza mai nimic .

Link to comment
Share on other sites

Discurile si placutele oricum vor trebui schimbate la urmatoarea revizie. Conform spuselor celor de la reprezentanta...dar daca va fi sa cumpar masina voi decide eu cand le voi schimba, in functie de uzura. Iar un test oricum i-as face inainte sa o iau - lonjeroane, directie, rulmenti, ambreiaj...

 

E foarte greu sa te decizi sa iei o masina de la noi. Pur si simplu mintea romanului e setata pe "teapa!!!" daca oferta pare in regula. Daca nu ar fi fost vopsita m-as fi dus cu ochii inchisi sa o vad. Dar asa...cum pot sa fiu sigur din ce cauza au vopsit-o?

Link to comment
Share on other sites

E vrajeala, nu e nici o reducere la impozit

 

 

Nu e nici o reducere la impozit, e vrajeala.

 

Nu, nu este vrajeala, este cat se poate de adevarat, am o cunostinta cu un S400 hybrid.

 

 

LE: uite si aici, ca sa nu ziceti ca vorbesc prostii: http://www.circulatiarutiera.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=2

 

"Singura excepţie a fost constituită prin adoptarea amendamentului consilierilor liberali care impune reducerea cu 95% a impozitului pentru autovehiculele hibrid şi electrice. "

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

ExistĂŁ și prin țarĂŁ ĂŽn unele localitĂŁți reduceri similare, dar nu este o practicĂŁ generalizatĂŁ. Și ĂŽn România poate fi ceva de moment.

 

Eu aștept sĂŁ vĂŁd dacĂŁ ĂŽi vine cuiva ideea strĂŁlucitĂŁ sĂŁ impoziteze și dupĂŁ CO2. Va fi epic atunci pentru cĂŁ multe motoare mici au emisii mari.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu este vrajeala, este cat se poate de adevarat, am o cunostinta cu un S400 hybrid.

 

 

LE: uite si aici, ca sa nu ziceti ca vorbesc prostii: http://www.circulatiarutiera.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=2

 

"Singura excepţie a fost constituită prin adoptarea amendamentului consilierilor liberali care impune reducerea cu 95% a impozitului pentru autovehiculele hibrid şi electrice. "

 

Arata-mi si mie articolulde lege de la Ministerul de Finante sau Monitorul Oficial ca maine imi iau 3.

 

Si da masina care sta se strica mai rpd,burdufe garnituri semeringuri ancrasate, actuator turbina blocat din cauza statului, astea sunt mizilicuri.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Nu, nu este vrajeala, este cat se poate de adevarat, am o cunostinta cu un S400 hybrid.

 

 

LE: uite si aici, ca sa nu ziceti ca vorbesc prostii: http://www.circulatiarutiera.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=2

 

"Singura excepĂžie a fost constituitĂŁ prin adoptarea amendamentului consilierilor liberali care impune reducerea cu 95% a impozitului pentru autovehiculele hibrid Âşi electrice. "

 

Nu exista asa ceva. Poate in anumite orase sa fie decizii locale, dar pe toata tara nu exista. Acolo e vorba strict de consiliul local Bucuresti.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.