Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

www.autovit.ro/C25524507.html alt agramat cu "engelays"...

Interculer, tiptronic :))

 

Dar ce inseamna "auto de garaj"?

 

P.s.: se vede ca a schimbat tapiteria ca nu are scaune incalzite

Ca sa inteleaga toata lumea, eu ma refeream la masina din link-ul de sus

Link to comment
Share on other sites

Nici macar la F10 tapiseria de piele nu vine cu scaune incalzite.

@Alex: 320i e cam slabut, iar pretul e corect. Au fost o gramada pe autovit la preturi similare si mai bine dotate. Consuma mult, e slab ca performante, 320d e de 5 ori mai bun. Singurul avantaj ramane faptul ca e mai silentios :rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost tentat sa cumpar unul, a fost si pe forum la vanzare, dar dupa ce am mers cu el m-am razgandit. Asa cum zice si quze, e mai usor de intretinut decat un 320d, poate chiar mai fiabil, dar pt cat consuma nu ofera mare lucru. Asta a fost unul din motivele pentru care am ales un 2.0tfsi de la Audi, e un motor mai vioi si cu multe posibilitati de upgrade. Daca bugetul tau e undeva in jurul a 11.000E si vrei Bmw, 2.0i e un compromis bun. Cel mai bine mergi cu masina si vezi daca e ceea ce iti trebuie si te multumeste ca si comportament. Mie mi s-a parut greoaie si fara vlaga.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O singura intrebare am.Cati cai putere dezvolta motorul acestei masini (e90 320i)?

Eu am fost tentat sa cumpar unul, a fost si pe forum la vanzare, dar dupa ce am mers cu el m-am razgandit. Asa cum zice si quze, e mai usor de intretinut decat un 320d, poate chiar mai fiabil, dar pt cat consuma nu ofera mare lucru. Asta a fost unul din motivele pentru care am ales un 2.0tfsi de la Audi, e un motor mai vioi si cu multe posibilitati de upgrade. Daca bugetul tau e undeva in jurul a 11.000E si vrei Bmw, 2.0i e un compromis bun. Cel mai bine mergi cu masina si vezi daca e ceea ce iti trebuie si te multumeste ca si comportament. Mie mi s-a parut greoaie si fara vlaga.

 

Ai dreptate. Bugetul meu se incadreaza in suma spusa de tine. Deocamdata nu am avut ocazia sa conduc o masina ca aceasta, insa nu ma voi avanta sa cumpar inainte de a face un test-drive. Din cate am inteles eu, este totusi o masina buna. Mai astept sfaturi pana una alta. ;) Oricum, nu sunt genul de om care se uita la 10-20lei dati in plus pe benzina.

 

Scuze de offtopic.

Link to comment
Share on other sites

O singura intrebare am.Cati cai putere dezvolta motorul acestei masini (e90 320i)?

 

 

Ai dreptate. Bugetul meu se incadreaza in suma spusa de tine. Deocamdata nu am avut ocazia sa conduc o masina ca aceasta, insa nu ma voi avanta sa cumpar inainte de a face un test-drive. Din cate am inteles eu, este totusi o masina buna. Mai astept sfaturi pana una alta. ;) Oricum, nu sunt genul de om care se uita la 10-20lei dati in plus pe benzina.

 

Scuze de offtopic.

 

In aceasta varianta, motorul dezvolta 150cp. http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=125466

Mergi cu masina cel mai bine. Varianta urmatoare este 325i, 218cp, 2.5l. Diferentele sunt insa mari, din toate punctele de vedere: intretinere, consum, taxe samd. Din pacate nu exista o varianta de mijloc. <_<

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de un bmw 320d din 2008 de 177 cai la 11 500 euro, fara multe optiuni, doar piele, scaune incalzite si xenon. Are si anvelopele de vara consumate, dar cele de iarna sunt bune. Consumul apare cu 8% in oras.

 

Pana acum ma uitam dupa un 318/320i in principal din cauza povestilor care le-am auzit despre 318d, 320d in legatura cu fiabilitatea, mai ales cu lantul de distributie, care daca se duce ma costa peste 1500 euro.

 

Eu circul 60-70% in bucuresti, si cam 15 000 km anual.

Edited by amilo123
Link to comment
Share on other sites

In aceasta varianta, motorul dezvolta 150cp. http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=125466

Mergi cu masina cel mai bine. Varianta urmatoare este 325i, 218cp, 2.5l. Diferentele sunt insa mari, din toate punctele de vedere: intretinere, consum, taxe samd. Din pacate nu exista o varianta de mijloc. <_<

Exista si 320i de 170hp. Eu chiar vroiam intr-o vreme sa dau 318d-ul si sa iau un 320i sedan de 170 de martoage, dar oferta e f slaba pe aceasta combinatie motor/caroserie.

Cel de 150 e mult mai slab si consuma mai mult.

Link to comment
Share on other sites

pune un link cu masina, ca dupa cum cred eu nu are 177cp si poate nici nu e 2008.

 

Nu e pe net, dar are 177 cai si e din decembrie 2007. Are si bmw service inclusive am vazut dupa serie, dar dintr-un motiv sau altul proprietareasa actuala nu l-a folosit.

 

Masina e la al 2lea proprietar.

 

Am condus-o si merge f. bine. Chiar daca nu are multe optiuni imi ajung.

 

Doar ca e diesel, si de asta ezit pentru ca am citit multe lucruri dezamagitoare despre motorul asta la capitolul fiabilitate. Ce parere aveti?

Edited by amilo123
Link to comment
Share on other sites

Exista si 320i de 170hp. Eu chiar vroiam intr-o vreme sa dau 318d-ul si sa iau un 320i sedan de 170 de martoage, dar oferta e f slaba pe aceasta combinatie motor/caroserie.

Cel de 150 e mult mai slab si consuma mai mult.

 

Ala de 170cp e mai prietenos oricum. Trage mai decent, consuma mai putin..merge. :rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-330-C23322397.html

 

Cunoaste cineva ? Vad ca are suporti cu bmwclub, coleg de pe forum ?

 

Pai vezi ca intr-o poza, desi a sters numerele pe masina, se oglindeste in balta si se intelege. B 96 YCL sau ceva de genul

 

Apoi te duci la topicul ala cu numerele de inmatriculare, sa ne recunoastem in trafic, ceva de genul, si il gasesti pe user.

Link to comment
Share on other sites

Pai vezi ca intr-o poza, desi a sters numerele pe masina, se oglindeste in balta si se intelege. B 96 YCL sau ceva de genul

 

Apoi te duci la topicul ala cu numerele de inmatriculare, sa ne recunoastem in trafic, ceva de genul, si il gasesti pe user.

 

Felicitari pt spiritul de observatie. Se vede ca ai ochiul format ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.