Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Masina asta a fost a unui prieten de al meu din Cluj, Otto, avea numarul CJ70TTO, care a vandut-o la cineva din Valcea, cred ca avut ceva cu PEN la numar, ca tipului i se spune Pendi.

 

Toate astea se intamplau in 2006. Atunci avea 190 de mii de km (nu se stie daca reali) si avea problemele specifice la cutie, dar au trecut 6 ani de atunci, poate s-au rezolvat.

 

Daca a mai facut 30 de mii de km in fiecare an, teoretic acum ar trebui sa aibe 370.000 km.

 

Sal te referi la 730d-ul de care am intrebat eu?

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e un mare cazan 730 ala,cu acei km declarati.

 

Am avut o mare surpriza zilele trecute cand am verificat un Touareg si km coincideau cu cei declarati , de altfel km erau dovedibili prin cartea service de la reprezentanta.

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-touareg-C25466285.html

 

adica masina aia chiar are 10 000 km din 2006 pina acum?

 

sau ceva imi scapa mie?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ia atata, media cred ca e un 15 afara la un mers civilizat.

 

Consumul in oras e neimportant,eu nu prea merg in oras.

 

PS: mai e un pic si vine iarna ,prefer sa dau banii pe motorina decat sa dau la lopata pana imi vine acru.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

de ce ti-ai cumpara 318i?

De ce nu? Exista anumite probleme la acest model? Sau m-ai intrebat deoarece motorul este pe benzina?

Masina a fost revopsita integral...

 

Ceva detalii? De unde ai aflat, unde a fost revopsita, ce riscuri apar in acest caz etc. (daca ai timp :) )

 

Multumesc.

Edited by Alex001
Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina ? Multumesc.

Mie imi pare f ieftina.

 

Pielea p*lii... E sensatec. Cd business se aude nashpa si are aragaz in loc de clima.

Probabil pack m a fost pus pe casco, iar intrebarea vesnic valabila pt ei... De ce mama draq au schimbat volanul daca masina are 60 mii km, cum zic ei.

 

 

LE. E din 2006 masina.

 

 

You Have Selected: 10/2006 E90 318i Sedan N46 Europe Left hand drive N

Production Code: VA51

 

Faci ceva pe ea. cine stie in ce conditii a fost facut facelift ala.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Despre revopsirea masinii mi-au spus la telefon chiar cei de la BDT. Bineinteles au zis drept motiv,zgarieturi cu cheia (eterna poveste pe care o spun toti cei cu masini revopsite...) Ulterior am aflat din alta sursa ca masina a fost bubuita bine de tot si nici nu am mai fost sa o vad intrucat nu mai avea nici un rost. Edited by Euu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Despre revopsirea masinii mi-au spus la telefon chiar cei de la BDT. Bineinteles au zis drept motiv,zgarieturi cu cheia (eterna poveste pe care o spun toti cei cu masini revopsite...) Ulterior am aflat din alta sursa ca masina a fost bubuita bine de tot si nici nu am mai fost sa o vad intrucat nu mai avea nici un rost.

asta cu bubuitul nu ar trebui sa fie mare panica , masinile cu casco primesc usor dauna totala la un accident frontal fctie de suma asigurata , asa ca 2 faruri praf ,capota, aripi, radiatoare , airbaguri si cam asta e in conditiile unui deviz real . De aici ies multe preturi ciudate pe piata si masini revopsite . Eu as verifica amanuntit fiecare detaliu si doar daca e prost facuta nu as lua . In rest poate e cazul sa fim ceva mai deschisi la minte si sa lasam povestile cu masini neatinse , virgine . Doar parerea mea . :drinks:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Asta cam asa e, merge lumea cu masini facute din 2 bucati si isi dau seama abia cand vine vorba de re-vanzare ca dau de unul mai priceput ca ei dar totusi nu te lasa inima sa iei o masina cu probleme cand poti sa cauti alta mai buna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

asta cu bubuitul nu ar trebui sa fie mare panica , masinile cu casco primesc usor dauna totala la un accident frontal fctie de suma asigurata , asa ca 2 faruri praf ,capota, aripi, radiatoare , airbaguri si cam asta e in conditiile unui deviz real . De aici ies multe preturi ciudate pe piata si masini revopsite . Eu as verifica amanuntit fiecare detaliu si doar daca e prost facuta nu as lua . In rest poate e cazul sa fim ceva mai deschisi la minte si sa lasam povestile cu masini neatinse , virgine . Doar parerea mea . :drinks:

 

Eu nu pot sa fiu "deschis la minte" atat de mult incat sa mai cumpar de la unu care ma minte ca masina a fost zgariata cu cheia si de fapt ea a fost lovita bine pe toate partile. In plus mi-am stabilit un buget de circa 15ooo si doresc o masina nerevopsita in banii astia. Pot sa hotarasc eu ce vreau sa cumpar pe banii mei...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.