Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Lol, S5 vs 330i. Bine ca nu compari M3 cu A6 1.9tdi...

 

Adevarul e ca pot sa-l inteleg pe nenea cu 318i. In ziua de azi a devenit cu adevarat un lux un motor mai mare de 2 litri. De la impozit la benzina la asigurari, totul te rupe. Si sincer motoarele astea vechi nu mai sunt asa competitive. Cum spunea cineva, s-a dus vremea cand M50B25 "facea legea". E clar ca motoarele turbo sunt viitorul (de fapt si prezentul).

 

Mi se pare fascinant ca eu cu "ditamai motorul", cum ar spune unii, am mari probleme sa ma tin teoretic dupa un banal motor diesel de 3 litri. Ba chiar mi s-a intamplat sa-mi faca probleme si cate un diesel de 2 litri daca n-aveam macar 3000 turatii. Si mai fascinant e ca un motor diesel de 3 litri cu 2 turbine este mai rapid decat un V8 de acum 10-15 ani. Pai asta se numeste progres. Mai ales ca motoarele turbo au cuplu excelent care fac depasirile si reprizele foarte rapide inclusiv in treptele superioare.

 

Asa ca de ce sa te chinui cu taxe, impozite, consumuri uriase pentru un motor mare cand oricum ti-o iei pe sosea de la un banal golf GTI sau vreo octavia RS? Mai bine un 1.8i cu care faci si economie si oricum e de ajuns sa nu te faca orice logan...

 

 

 

In alta ordine de idei, vad ca pe fiecare pagina aproape mai intreaba cate unul de un E90 320d din Germania. Asa cerute sunt masinile astea?

Ca sincer nu prea inteleg de ce. Mi se par cele mai banale masini produse nu doar de BMW ci de orice producator in ultimii 10 ani. Clio are mai multa personalitate. Toyota avensis are mai multa personalitate. Sunt atat de multe optiuni mai interesante sau chiar mai practice la banii aia...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ca sincer nu prea inteleg de ce. Mi se par cele mai banale masini produse nu doar de BMW ci de orice producator in ultimii 10 ani. Clio are mai multa personalitate. Toyota avensis are mai multa personalitate. Sunt atat de multe optiuni mai interesante sau chiar mai practice la banii aia...

 

320d comparat cu Clio :popcorn:

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Ca sincer nu prea inteleg de ce. Mi se par cele mai banale masini produse nu doar de BMW ci de orice producator in ultimii 10 ani. Clio are mai multa personalitate. Toyota avensis are mai multa personalitate. Sunt atat de multe optiuni mai interesante sau chiar mai practice la banii aia...

 

320d comparat cu Clio :popcorn:

 

 

Si se ia de mine in legatura cu S5 vs 330i... :frantics: . Am si spus ca nu e corecta comparatia, dar plm..viata e greu <_>

Am zis ca are mai multa personalitate. Nu am zis ca e mai bun Clio, nu am recomandat sa se cumpere Clio si nu am zis ca prefer Clio. Am zis ca are mai multa personalitate. L-am folosit doar ca o comparatie absurda. In loc de Clio puteam sa zic "cutie de frigider vopsita" si tot aia era.

Link to comment
Share on other sites

un anunt foarte funny http://www.autovit.ro/bmw-530-C26459095.html

 

am dat mail cu cateva intrebari , mi-a raspuns imediat o fata care mi-a spus sa sun la nr de telefon ca ea nu poate sa imi ofere nici un detaliu

am sunat la numarul din anunt , mi-a raspuns un baiat care mi-a spus ca nu e masina lui e a tatalui si ca trebuie sa il sun pe el oferindu-mi alt numar de telefon

Link to comment
Share on other sites

Pai in anunt zice ca e motorina, are webasto si e si inmatriculat.

In cazul asta e fooooarte suspect de ieftin parerea mea.

tu nu vezi ca nu are nici numar de telefon la anunt, probabil e din ala tepar, care iti va spune sa trimiti banii prin western union......sau te trezesti ca primesti pe mail tot felul de porcarii....

Link to comment
Share on other sites

Pai in anunt zice ca e motorina, are webasto si e si inmatriculat.

In cazul asta e fooooarte suspect de ieftin parerea mea.

 

tu nu vezi turometrul ? nu are cum sa fie diesel, are gradatii pana la 7000 rpm.

Link to comment
Share on other sites

un anunt foarte funny http://www.autovit.ro/bmw-530-C26459095.html

 

am dat mail cu cateva intrebari , mi-a raspuns imediat o fata care mi-a spus sa sun la nr de telefon ca ea nu poate sa imi ofere nici un detaliu

am sunat la numarul din anunt , mi-a raspuns un baiat care mi-a spus ca nu e masina lui e a tatalui si ca trebuie sa il sun pe el oferindu-mi alt numar de telefon

pai e simplu....dupa cautarea pe google se pare ca au o firma si fiecare membru din familie are sarcini precise:

 

-fata se ocupa de mail-uri si chestii de IT

-fiul se ocupa de promovare....el a pus anuntul pe autovit ca el e omul cu mobilul

-tatal e patronul.....la el nu se ajunge asa usor, intai informatiile trebuie filtrate si analizate de subalterni, plus ca el ca un manager ce se respecta, nu are timp(a se citi skills) sa puna anuntul pe autovit :D

 

 

Poate la ei in firma exista o impartire precisa a sarcinilor de serviciu :yes:

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca are mai multa personalitate. Nu am zis ca e mai bun Clio, nu am recomandat sa se cumpere Clio si nu am zis ca prefer Clio. Am zis ca are mai multa personalitate. L-am folosit doar ca o comparatie absurda. In loc de Clio puteam sa zic "cutie de frigider vopsita" si tot aia era.

 

Deci tu zici ca un Clio are mai multa personalitate decat un seria 3...parerea ta :rolleyes:

 

un anunt foarte funny http://www.autovit.ro/bmw-530-C26459095.html

 

am dat mail cu cateva intrebari , mi-a raspuns imediat o fata care mi-a spus sa sun la nr de telefon ca ea nu poate sa imi ofere nici un detaliu

am sunat la numarul din anunt , mi-a raspuns un baiat care mi-a spus ca nu e masina lui e a tatalui si ca trebuie sa il sun pe el oferindu-mi alt numar de telefon

 

Nu inteleg de ce te mai complici cu mail..da un telefon si aia e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.