Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

La capitolul dotari, 330-ul este cu "ceva" peste 530-ul lui @Acero99, iar la 10 000 euro, cred ca era un pret foarte bun pentru masina, daca totul era ok la ea.

 

 

Si daca are mai multe dotari asta inseamna ca este mai buna decat 5-ul pe care la luat? lol...

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de

http://www.autovit.ro/bmw-320-C26614031.html

?

 

are vin:WBAPN110X0VJ87140

eu personal am o parere fff proasta:

 

 

-este un 318 d care este prezentat ca un 320 d deci din start avem probleme cu moralitatea vanzatorului

 

- motor N47....cred ca ai aflat si tu ca nu este cel mai fiabil motor BMW

 

- la o simpla cautare pe autoscout sau mobile in germania un model asemanator la km aceia este mult mai scump....ca sa nu mai punem in calcul profitul vanzatorului

 

-vanzatorul este un "samsar"

 

Sunt banii tai......insa nu iti bate joc de ei

Link to comment
Share on other sites

eu personal am o parere fff proasta:

 

 

-este un 318 d care este prezentat ca un 320 d deci din start avem probleme cu moralitatea vanzatorului

 

- motor N47....cred ca ai aflat si tu ca nu este cel mai fiabil motor BMW

 

- la o simpla cautare pe autoscout sau mobile in germania un model asemanator la km aceia este mult mai scump....ca sa nu mai punem in calcul profitul vanzatorului

 

-vanzatorul este un "samsar"

 

Sunt banii tai......insa nu iti bate joc de ei

 

corect , masina are 200k km cred, dar este destul de bine intretinuta , este impecabila ... sti un service specializar pw bwm de incredere?

Link to comment
Share on other sites

corect , masina are 200k km cred, dar este destul de bine intretinuta , este impecabila ... sti un service specializar pw bwm de incredere?

asta suna oarecum a "stiu ca afara e vopsit gardul........".....de ce nu incerci tu sa iti aduci o masina??

 

incearca sa contactezi unul din baietii de aici cu service:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/forum/97-servicii/

 

si vezi care se baga la o verificare, eventual suna si tu la o reprezentanta bmw si vezi daca iti pot da niste informatii pe baza seriei de sasiu.

 

Nu vreau sa te superi pe mine, insa datorita clientilor ca tine exista cei care si-au facut din inselaciune o afacere si un mod de viata.....10.000 euro e o suma mare si in RO (mai ales), dar si in Germania, si Franta.....de ce sa ii dai cu buna stiinta cuiva care esti constient ca te inseala pe fata....si in plus, mai exista si alte masini in afara de E90 diesel...si late marci.sunt banii tai si alegerea ta, insa vei fi multumit in perioada urmatoare sa stii ca te pandeste "spectrul" inlocuirii turbinei sau mai rau....un lant rupt, sau sa ai o masina de care sa te bucuri sau sa iti faci treaba cu ea si sa nu mai investesti bani?

Link to comment
Share on other sites

pai si la pretul ala chiar nu stiu ce vrea lumea , pana la urma inca sunt E46 la pret asemanator .

Banuiesc ca oricine vrea un vanzator cinstit. Si cu cei 400k km tot ar exista cumparatori, dar macar sa stii la ce te astepti cand o iei, sa nu traiesti cu impresia ca ti-ai luat masina "tipla".

Cum spuneau si alti colegi: oricine da un search pe mobile, autoscout etc vede ca in tara, masinile relativ noi (2005+) cu km putini (ca in Ro e regula ca toate aduse au km putini) sunt mult mai ieftine decat in Germania, Olanda, Belgia cu aceeasi numar de km.

Concluzia e: samsarii cumpara toate cazanele cu 230498230942 km, un detailing si un dat km inapoi si o vand ca "tzipla" :)

Cunosc personal cativa care aduc masini din NL, BE, DE, dar daca le-ai vedea cum arata aici cand le cumpara si cati km au, te-ar durea inima sa dai banii pe care-i cer pe ele. In afara de asta, sunt si alte modalitati prin care obtin preturile mici la cumparare (neplata de TVA in Ro etc) :)

Asa ca, grija de banii vostri :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.