Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

mie mi se pare ca are toate dotarile de bun simt. geamuri, oglinzi, dublu climatronic, incalzire in scaune... pentru un golf V de pe autovit asta e destul de dotat, parerea mea.

Cat despre consum, poate te referi la consum urban in orase mari. consumul mixt dat de producator de 6.2l mixt, 8.3 oras, 5.1 afara.

 

LE: pentru unii, daca o masina nu are piele, xenon si nevigatie, inseamna ca e cheala. Pentru mine personal, dotarile astea nu sunt un "must have".

Edited by Cosmin316
Link to comment
Share on other sites

eugen,depinde in ce cerc te invarti,eu incerc sa ocolesc specimene de genul acesta

 

comentariul meu se referea la o stare de fapt pe care o poate constata orice persoana cu bun simt, capacitate de intelegere daca se invarte 5 minute intr-un targ auto din romania sau mai citeste forumuri auto(nu doar bmwclub), cat si observand multitudinea de masini super-dotate/full care circula intr-o tara cu salariu mediu de cateva sute de euro ; cat despre specimenele pe care le mentionai, unde sunt eu acum deocamdata sunt ferit si probabil ca si in viitor voi fi la o distanta destul de mare atat fizic, cat si social de ele.

 

Maine ma duc sa o vad.

 

Cum vi se pare?

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C29327959.html

daca masina este cea din descriere (nu sunt convins ca distributia esre pe lant.....) eu zic ca merita; masina este dotata, iar motorul e suficient pentru deplasarea normala, consumul va fi in limite normale atata timp cat nu se depasesc 3000 rpm;performantele sunt decente, in limitele unei masini din clasa compacta cu motor de 1,4 litri, suficient de silentioasa, sigura.....nu e o alegere rea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu de pe forumurile lor, motoarele vw FSI merg in parametrii doar cu benzina cu CO mai mare, cum ar fi OMV 100 etc. Nu am date exacte, dar ziceau ca pot aparea probleme daca nu se foloseste, iar la consum iesi tot asa, platind mai mult pe litru.
Link to comment
Share on other sites

LA benzina de 1.7 euro/l iti zic eu ca aia cu motoare mari pe benzina chiar nu prea merg mult cu ele...

 

in Austria, acum, dieselu e cam 1,30 euro pe litru si benzina 1,40-45. nu cred ca e diferenta mare fata de Germania.. au mai scazut preturile la combustibil.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu de pe forumurile lor, motoarele vw FSI merg in parametrii doar cu benzina cu CO mai mare, cum ar fi OMV 100 etc. Nu am date exacte, dar ziceau ca pot aparea probleme daca nu se foloseste, iar la consum iesi tot asa, platind mai mult pe litru.

are fratemiu una de vreo 5 ani luata de noua...masina aia numai benzina de 95 a vazut, singurul care mai punea de 98 eram eu cand mergeam cu ea ca era a mea in service...

 

L.E.... ai zis FSI, asta de care zic eu e TSI...

in Austria, acum, dieselu e cam 1,30 euro pe litru si benzina 1,40-45. nu cred ca e diferenta mare fata de Germania.. au mai scazut preturile la combustibil.

In Germania intodeauna a fost mai scumpa benzina ca in Austria, ca in DE nu ai rovigneta ...

Acum de exemplu e in jur de 1.65..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Ma tot chinui de dimineata sa gasesc o reprezentanta unde sa imi dea un istoric de pe seria de caroserie pt un vw, contra cost. Ba ca trebuie sa faca proprietarul o cerere, ba ca nu se poate, ba ca trebuie mers in service-ul unde s-au facut reviziile, etc. Masina e adusa din germania.

 

Ma puteti ajuta cu o recomandare? (de preferat in bucuresti).

Link to comment
Share on other sites

Ma tot chinui de dimineata sa gasesc o reprezentanta unde sa imi dea un istoric de pe seria de caroserie pt un vw, contra cost. Ba ca trebuie sa faca proprietarul o cerere, ba ca nu se poate, ba ca trebuie mers in service-ul unde s-au facut reviziile, etc. Masina e adusa din germania.

 

Ma puteti ajuta cu o recomandare? (de preferat in bucuresti).

incearca sa vezi pe forumul vw......trebuie sa existe un topic unde s-a discutat asta; stiu ca in Brasov pe vremuri trebuia sa mearga proprietarul/vanzatorul personal cu actele, deci asta e politica lor.

Link to comment
Share on other sites

Ma tot chinui de dimineata sa gasesc o reprezentanta unde sa imi dea un istoric de pe seria de caroserie pt un vw, contra cost. Ba ca trebuie sa faca proprietarul o cerere, ba ca nu se poate, ba ca trebuie mers in service-ul unde s-au facut reviziile, etc. Masina e adusa din germania.

 

Ma puteti ajuta cu o recomandare? (de preferat in bucuresti).

 

mie in tm mi-au zis fara nicio interventie. aveam un golf 4 cu 25tkm, si mi-au zis tot, inclusiv c-a avut schimbata cutia pe garantie la 7tkm.

 

cosmin 318i e bulangiu.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

ma intereseaza un e90.

Stiu ca multe din cele care ajung la noi provin de pe saituri gen carsontheweeb.

A cumparat cineva de acolo sau se ocupa careva sa aduca?

imi puteti da niste sfaturi?

In sensul ca, saiturile sunt serioase si datele sunt reale?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

probabil ceva gen cum este la M5, se umfla pernele de sustinere laterala, de la scaunul soferului, in functie de cum vireaza masina, stanga sau dreapta, pentru o mai buna sustinere in curbe.

 

chiar m-am intrebat de ce nu am avut si eu la M6, ca este standard optiunea pe M5. Mi se pare ceva tare cool.

Link to comment
Share on other sites

Ma tot chinui de dimineata sa gasesc o reprezentanta unde sa imi dea un istoric de pe seria de caroserie pt un vw, contra cost. Ba ca trebuie sa faca proprietarul o cerere, ba ca nu se poate, ba ca trebuie mers in service-ul unde s-au facut reviziile, etc. Masina e adusa din germania.

 

Ma puteti ajuta cu o recomandare? (de preferat in bucuresti).

 

Vezi ca pe forumul VW are un tip topic care ofera istoricul contra 40 lei !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.