Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce ziceti de masina asta ?

 

Pe langa faptul ca zice ca e full si are extraordinar de putini KM ceea ce eu nu cred

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C30499846.html

 

Am vorbit eu cu omul, mi-a zis ca masina se poate vedea in domnesti. L-am intrebat ce numere are masina (de bucuresti, ilfov) si mi-a zis ca sunt sterse numerele in anunt si ca le vad la fata locului. De ce ar ascunde treaba asta?!

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit eu cu omul, mi-a zis ca masina se poate vedea in domnesti. L-am intrebat ce numere are masina (de bucuresti, ilfov) si mi-a zis ca sunt sterse numerele in anunt si ca le vad la fata locului. De ce ar ascunde treaba asta?!

 

Pai nu cred ca a luat-o in evidenta si are numerele de la vechiul proprietar.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit eu cu omul, mi-a zis ca masina se poate vedea in domnesti. L-am intrebat ce numere are masina (de bucuresti, ilfov) si mi-a zis ca sunt sterse numerele in anunt si ca le vad la fata locului. De ce ar ascunde treaba asta?!

La asa raspuns cred ca nu ma puteam abtine sa nu il porcaiesc pe nesimtit, as zice sa mai cauti... Un om normal care isi vinde masina si e ok iti da toate datele de care ai nevoie...

Edited by raul_bog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit eu cu omul, mi-a zis ca masina se poate vedea in domnesti. L-am intrebat ce numere are masina (de bucuresti, ilfov) si mi-a zis ca sunt sterse numerele in anunt si ca le vad la fata locului. De ce ar ascunde treaba asta?!

 

Daca te duci sa o vezi sa ne zici si noua impresiile, pe mine nu ma prea incanta genul asta de oameni, dau pariu ca abia a cumparat masina, iar numarul de KM este suspect de mic , mai ales ca a fost adusa din Germania.

 

Ca info l-am intrebat de KM si a zis ca nu are nimic sa dovedeasca si ca nu a fost la service la reprezentanta ca sa ii puna stampila, probabil a fost la cate un mester de cartier.

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

Masinile astea sunt foarte asemanatoare, in afara de jante eu sincer nu vad alta deosebire.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C30388294.html cerea 5150 a vandut-o a doua zi cand a pus-o

http://www.autovit.ro/bmw-320-C30499846.html cere 5750 nu vrea sa zica ce numere are.

 

Amandoua au trapa, plafonul negru, telefon.

Link to comment
Share on other sites

mergi cu incredere la Motorag , anul trecut am fost sa vad o masina in Pitesti si fara programare am fost la reprezentanta Motorag , am platit 200 ron si mi-au spus tot ce vroiam sa stiu , eventual da un tel inainte , te complici aiurea cu tester de carier . Parerea mea :thumbsup:

 

 

Nici nu mai era nevoie sa ma duc la diagnoza.....dupa 20 min de uitat la ea.....masina fusese lovita in fata, martor de airbag in bord aprins, farurile nu erau bine prinse....tot ce tine de radiatoare si plasticile din fata luceau de noi ce erau ...volanul, pedalele si cotiera erau prea tocite pt 140k ..la fel si discurile, aveau o buza de imi intra vreo 3-4 mm degetul in ele, vopsita toata partea dreapta ......sprituitoarele de la farurir nu mergeau ....... era o adevarata "bijuterie" .....

 

imi venea sa-i omor dupa 5 ore de mers dus si inca 5 ore cat mai avea de facut la intoarcere....

Link to comment
Share on other sites

Nici nu mai era nevoie sa ma duc la diagnoza.....dupa 20 min de uitat la ea.....masina fusese lovita in fata, martor de airbag in bord aprins, farurile nu erau bine prinse....tot ce tine de radiatoare si plasticile din fata luceau de noi ce erau ...volanul, pedalele si cotiera erau prea tocite pt 140k ..la fel si discurile, aveau o buza de imi intra vreo 3-4 mm degetul in ele, vopsita toata partea dreapta ......sprituitoarele de la farurir nu mergeau ....... era o adevarata "bijuterie" .....

 

imi venea sa-i omor dupa 5 ore de mers dus si inca 5 ore cat mai avea de facut la intoarcere....

 

La distante de astea, daca vanzatorul stie ca masina e ok, sau eventual iti da toate datele despre masina si tu le accepti, ar trebui sa va intalniti undeva la jumatatea drumului. Asa mi s-ar parea corect, dar jegurile, ca cel de mai sus, ramai masca de ce pot face.

Link to comment
Share on other sites

Ete fleosc. La distante mari, ceri poze in detaliu cu fiecare element, motor, radiatoare, faruri, pedale, volan etc.

 

Eu asa am procedat, i-am trimis omului aflat la 400 km departare vreo 40 de poze pe langa cele 10 de pe autovit, s-a convins ca e ok, a venit, a mers cu ea 10 minute si a luat-o.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

raul_bog ....

 

cat timp am vb cu el la telefon mi s-a parut ok ....ceea ce mi-a spus despre masina, mi s-a confirmat din sursele mele de verificare si de asta m-am dus......dar omul se pare ca a uitat sa-mi metnioneze si altele.......pe care eu nu puteam sa le verific decat daca ma duceam la el ..........

 

dar asta e..... sa-l fi vazut la sfarsit ce fata a facut si el si ceilalti care mai erau cu el cand le-am spus despre masina (ceea ce ei deja stiau) ...se uitau la mine exact ca infractorii aia carora le pui catusele si au cate o fata de aia de milogi..... :)

 

KIP ...

 

asa ai procedat tu ...asa am procedat si eu cand am vandut ceva si mi s-au cerut date suplimentare in poze.......dar nu toti sunt asa....... :)

pozele vazute nu mi-au creat suspiciuni

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

Ete fleosc. La distante mari, ceri poze in detaliu cu fiecare element, motor, radiatoare, faruri, pedale, volan etc.

 

Eu asa am procedat, i-am trimis omului aflat la 400 km departare vreo 40 de poze pe langa cele 10 de pe autovit, s-a convins ca e ok, a venit, a mers cu ea 10 minute si a luat-o.

 

Foarte corect mi se pare si asa, dar nu vezi ca jegosii astia au fel si fel de texte, eu unul i-as inchide telefonul cand as auzi texte de astea, asta in cel mai bun caz.

 

raul_bog ....

 

cat timp am vb cu el la telefon mi s-a parut ok ....ceea ce mi-a spus despre masina, mi s-a confirmat din sursele mele de verificare si de asta m-am dus......dar omul se pare ca a uitat sa-mi metnioneze si altele.......pe care eu nu puteam sa le verific decat daca ma duceam la el ..........

 

dar asta e..... sa-l fi vazut la sfarsit ce fata a facut si el si ceilalti care mai erau cu el cand le-am spus despre masina (ceea ce ei deja stiau) ...se uitau la mine exact ca infractorii aia carora le pui catusele si au cate o fata de aia de milogi..... :)

 

KIP ...

 

asa ai procedat tu ...asa am procedat si eu cand am vandut ceva si mi s-au cerut date suplimentare in poze.......dar nu toti sunt asa....... :)

pozele vazute nu mi-au creat suspiciuni

Trebuia zguduit oleaca fraierasul... :hyper:

Dar cum sa vina singur, mai vine cu o sleata de cativa oameni ca e "baet"

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

o chestie care nu mi-a placut deloc si nici nu am mai vazut pana acum ...

 

cand am verificat uleiul ....era negru ....dar un negru vascos...urat de tot, era la nivel maxim ...dar asa negru si urat nu am mai vazut.....are cineva o explicatie...ca pe mine ma depaseste deja ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.