Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ai mai ridicat problema asta pe topicul asta acu vreo 2 saptamani. si ai spus ca l-ai vazut pe ala care ti-a cumparat masina ca circula tot cu numerele tale.

 

, e f aiurea ca nu ai scris :( probabil ala nu o sa inscrie niciodata masina ta o sa mearga asa cu ea. te-a cam ars ala, stiu ca i-ai vandut-o pe 1800euro in ideea ca nu avea taxa platita.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Cosmin i-a vandut un e46inscris dar cu taxa recuperata, cu 1800euro. banuiesc ca i l-a dat asa ieftin pentru ca masina are taxa neplatita, si cosmin a lasat din pretul masinii taxa (un e46 nu valoreaza inscris 1800eur).

ala l-a ars ca probabil o fi zis ca o cumpara asa ieftina ca sa ii plateasca taxa, dar ala nu o va mai inscrie niciodata merge asa cu ea, o vinde (pe bani clar mai multi) etc.

 

adica eu vand o masina inscrisa si la care e nevoie sa fie platita taxa, cumparatorul (probabil) incearca sa ma faca sa las la pret taxa (ca trebuie sa o plateasca), dar in final el nu mai plateste nimic si merge asa cu masina cu numerele mele. e un fel de teapa si mai nasol ar fi sa mai primeasca si diferite amenzi de parcare, roviniete ca ala va continua sa mearga asa. sau mai rau, ala o vinde mai departe si nu mai stii nimic de masina.

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tot de la lipsa comunicarii intre institutii e problema , s-ar putea verifica de catre politie la cateva luni situatia de la financiara . Le este atat de greu sa gaseasca un cap rotund in toata administratia aia , doar capete patrate .Numai daca ar copia cateva modele de pe afara si ar vedea cum merge . La noi tot timpul e fix alandala.
Link to comment
Share on other sites

Când am pus masina la vânzare pe 2000 de euro am primit 40 de telefoane in 3 ore. Nu am cerut atâta pe ea neapãrat fiindcã avea taxa recuperata, ci pentru ca atata am considerat ru ca valora masina aia. Avea si gpl, functiona tot pe ea (desi era cam cheala), bãgasem cam 400 de euro in ea pe articulatii, cauciucuri noi, sonde lambda. Ca minusuri, sora mea a avut un accident cu ea si schinbasem aripa stanga fata, usa, prag si airbag din dezmembrari. Nu o mai vopsisem si nuanta culorii era alta.

pana mea, dadusem 4500 de euro pe ea, am folosit-o 4 ani, am fĂŁcut 100 000 km. Cat era sa cer pe ea?

 

am fost la Alexandria sa vad masina aia. Rugina pe praguri, aripile spate, diverse zgârieturi, interior uzat. Cauciucurile pede care Îmi zisese ca sunt noi erau de fapt sh uri cu DOT 2003. O vinde un pustan care a luat-o de la tg jiu prin iulie si care a realizat ca e 318i când a ajuns acasã. El plecase dupã 316i. Plus alte multe mici detalii care m-au convins sa nu mai bat drumuri aiurea in speranta gãsirii unei masini corecte.

 

am reusit pana la urma sa bat palma cu colegul Pharmacistu, care detine fosta masina a lui myx.

luni facem tranzactia. Nu exista pe autovit un e46 mai misto ca asta (pana in 6000 de euro ĂŽnscris)

Link to comment
Share on other sites

Dupã faza cu interpolul, ia uitati ce spune teparul parjolea, mai mai ca-i plâng de mila:

 

 

no acuma te simti mai bine ca m-ai frairit? si inca si imi zici de interpol?! da, eu nu te pot da la politie, caci eu singur mi-am facut-o, dar bine ca imi mai scrie lume si poate imi repar greseala si stabilesc intalnire cu altcineva

 

@Myx, ce le-ai fĂŁcut oamenilor ĂŁstora de schimbĂŁ mașina 3 proprietari așa repede? :D

 

singura "problema" a masinii e consumul, datorat cutiei.

Link to comment
Share on other sites

exact, dar tinand cont de cate s-au schimbat la masina (practic TOT + vopsita + faruri + toate la motor), eu as trece peste consum, f bine ca ai luat-o :drinks:

 

pai daca adun toate cheltuielile astea cred ca am facut cadou combustibilul pe 2 ani :))) . Bafta Cosmin cu ea sper sa te poti bucura de masina , ar trebui sa ii schimbi bateria , iarna trecuta mi-a facut ceva figuri pt ca foloseam 2 masini si nu mergeam mereu cu ea . Pt siguranta eu as schimba anul asta , clar nu mai e in apele ei .

Link to comment
Share on other sites

pai daca adun toate cheltuielile astea cred ca am facut cadou combustibilul pe 2 ani :))) . Bafta Cosmin cu ea sper sa te poti bucura de masina , ar trebui sa ii schimbi bateria , iarna trecuta mi-a facut ceva figuri pt ca foloseam 2 masini si nu mergeam mereu cu ea . Pt siguranta eu as schimba anul asta , clar nu mai e in apele ei .

 

Ms, n-o sa ma bucur eu de ea, ci cumnata-miu.

Link to comment
Share on other sites

La fix am primit raspunsul DVs, caci un coleg era in oras si a facut transferul pentru mine in CLuj 2000 euro, deci eu mi-am asumat raspunderea sa vin la intalnire. Acum astept de la dvs acelasi lucru, sa faceti transfer de bani 2000 euro pe numele dvs in Varsovia prin intermediul Western Union. Astept cu nerabdare

 

DSC5547.pdf

 

Sigla din dreapta sus e a Post Nord.

De asemenea pe stampila scrie PostNordAB... serviciile postale nordice (Suedia / Danemarca.) De asemenea se vede de la o posta unde e modificat textul si unde e scanat. Concluzia... incepatori :)

Link to comment
Share on other sites

Sigla din dreapta sus e a Post Nord.

De asemenea pe stampila scrie PostNordAB... serviciile postale nordice (Suedia / Danemarca.) De asemenea se vede de la o posta unde e modificat textul si unde e scanat. Concluzia... incepatori :)

 

Fisierul ala PDF este editat. Siglele din top, stampila si semnatura din bottom sunt poze, iar textul este adaugat ulterior.

Misto asa! Au facut ceva eforturi sa pastreze fontul...

Apoi, cum sa te cheme Parjoala? Eu nu as avea incredere sa trimit bani la unul care are astfel de nume.

Incepatori / gaini...nimic serios dpdv infractional!:)

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

a mers cineva cu un seria 5 GT ? sunt curios cum este dinamica pe sosea vs un seria 5 normal

 

imi place mult modelul , mi-a placut de cand a iesit prima oara , chiar daca pentru multi este o masina urata , mie mi se pare interesanta si are potential daca este echipata corespunzator ( roti pe 20 minim :popcorn: )

 

http://www.autovit.ro/bmw-5gt-f07-C30558617.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-5gt-f07-C28541303.html

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

a mers cineva cu un seria 5 GT ? sunt curios cum este dinamica pe sosea vs un seria 5 normal

 

imi place mult modelul , mi-a placut de cand a iesit prima oara , chiar daca pentru multi este o masina urata , mie mi se pare interesanta si are potential daca este echipata corespunzator ( roti pe 20 minim :popcorn: )

 

http://www.autovit.ro/bmw-5gt-f07-C30558617.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-5gt-f07-C28541303.html

 

Salut! Am mers la un eveniment BMW organizat in curte la Romexpo acum vreo 2 ani (x-drive tour parca)... Dintre toate masinile prezente atunci (X1/3/5/6, 7er, 3er, 5gt) a fost masina care mi-a displacut cel mai mult (si era 535d). E o masina pt cei ce cauta confort, nu o dinamica f buna. 320xd statea mult mai bine la capitolul dinamica, de exemplu. Cel mai mult mi-a placut atunci X3 35i. Racheta...

Link to comment
Share on other sites

Am condus cam 20 de km un 5 GT acum 2 ani, era un 535D - la un eveniment BMW (l-am scos pe autostrada, si deasemenea pe un drum mai "accidentat" prin Bolintin). Masina e clar un GT - adica, nu as conduce-o in oras. Vizibilitatea este absolut nasoala, in primul rand din cauza stalpilor A care sunt extrem de grosi. La orice viraj trebuia sa ma misc sa am asigur ca nu e nimeni in unghiurile moarte. Vizibilitatea in spate este deasemenea nasoala. Lateral....iarasi nasoala.

 

Pentru cine isi permite o asemenea investitie doar ca si masina de concediu, e senzationala. Altfel...nu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.