Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Aproape ca am gasit masina perfecta pentru mine. Spun aproape pentru ca este ian.2009 si mi-e frica de distributie (la astea parca e vorba si de vibrochen).

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31435467.html

 

Pare ok in poze. LA dotari dupa codul vin nu imi apare adaptive lights, in rest are foarte multe dotari.

Link to comment
Share on other sites

eu vorbesc de reprezentanta sau dealer, ce turci..

 

  • Außenspiegelpaket
  • Raucherpaket
  • Ablagenpaket
  • Lichtpaket
  • Connectivity Paket
  • Comfort Paket

Umwelt und Sicherheit

  • Auto Start/Stop Funktion
  • Brake Energy Regeneration
  • Diesel Partikelfilter
  • Innenspiegel automatisch abblendend
  • Scheinwerfer-Waschanlage
  • Nebelscheinwerfer
  • Regensensor und automatische Fahrlichtsteuerung
  • Xenon-Licht für Abblend- und Fernlicht

Komfort und Innenausstattung

  • Multifunktion für Lenkrad
  • Sport-Lederlenkrad
  • Fußmatten in Velours
  • Skisack
  • Durchladesystem
  • Sitzheizung für Fahrer und Beifahrer
  • Armauflage vorn verschiebbar
  • Interieurleisten grau hochglänzend
  • Klimaautomatik

Fahrerassistenz

  • Park Distance Control (PDC)
  • Geschwindigkeitsregelung
  • BMW Assist - Verkehr VI+ Notruf Auskunftsdienst Pannenhilfe
  • Erweiterte BMW Online Information
  • BMW Online mit E-Mail-Adressen / Parkplätzen/Börse/RSS-Feeds/Wetter/Hotels
  • BMW TeleServices

Multimedia

  • Navigationssystem Professional
  • BMW Internetzugang
  • Sprachsteuerung
  • Handyvorbereitung Business mit Bluetooth Schnittstelle
  • USB / Audio Interface
  • Erweiterte Anbindung des Music-Players im Mobiltelefon
  • Navigationssystem Professional mit integrierter Handyvorbereitung Bluetooth

Exterieur

  • Exterieurumfänge in Wagenfarbe
  • Glasdach elektrisch

Räder

  • Bereifung mit Notlaufeigenschaften

 

 

asta e un 320 la 160mii din 2010,mai cauta si tu ca ma dor ochii...

Edited by sbircris
Link to comment
Share on other sites

Aproape ca am gasit masina perfecta pentru mine. Spun aproape pentru ca este ian.2009 si mi-e frica de distributie (la astea parca e vorba si de vibrochen).

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31435467.html

 

 

Alba-Iulia? Din 2011 şi până acum cred că o vedeam măcar o dată prin oraş....

Edited by bogg
Link to comment
Share on other sites

Aproape ca am gasit masina perfecta pentru mine. Spun aproape pentru ca este ian.2009 si mi-e frica de distributie (la astea parca e vorba si de vibrochen).

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31435467.html

 

:goodjob:

Asta ma baga in boala de-a dreptu. Normal ca deja a sarit Brandex pe ea, stie el ce stie.

Prea tare: culoarea , Interior+extM si e plina de dotari si km putini (ar fi prea fain). Sa nu mai zicem ca e si diesel.

Oricum eu zic sa mergi sa o vezi si poate ii faci concurenta la Brandex.

Bafta.

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

poti fi mai precis? cat de dubios e el si banii lui nu ma afecteaza, doar masina sa nu fie dubioasa

 

ti-am spus in ce fel a fost condusa, si ti-am si explicat de ce, daca tu esti dispus sa cumperi o masina care a fost condusa asa este strict problema ta, si da stiu masina din trafic, pentru a evita alte intrebari stupide.

Edited by yellow
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Azi am vazut doua masini:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31319801.html Mi-a placut si nu prea. Nu stiu, nu m-a convins. La interior avea zgarieturi ca de pisica pe piele, "aripioara" stanga de la scaunul soferului era cam tocita, si nu mi s-a parut foarte vioi motorul.

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31316512.html Asta mi-a placut. Nu e la fel de dotata, dar e bine ingrijita. Ce m-a nedumerit: farurile. Prin lupele dinspre interior se vedea in far. Nu cred ca este normal. Se vedea efectiv in interiorul farului. Iar engeleyesurile de pe exterior erau aproape stinse, iar celelalte erau foarte luminoase. De asemenea langa roata dreapta se auzea sunetul de lant (distributia oricum vreau s-o schimb, chiar daca nu se aude). In afara de asta, e chiar ok masina. Si mi se pare si pretul ok.

Maine o vad pe asta http://www.autovit.ro/bmw-320-C31437094.html si o revad pe asta http://www.autovit.ro/bmw-320-C29106503.html care e prima pe care am vazut-o si mi-a ramas gandul la ea.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Aici am o nelamurire: la care exista bec separat pentru faza lunga si la care nu?

mie-mi place cea neagra la care zici ca ti-a ramas gandul , are optiuni mult mai bune , cea argintie imi pare atat de comuna si ponosita in primul rand din cauza culorii , nu mai spun de volanul de caruta, nu stiu ce te incanta la ea . In schimb cea neagra ...macar are ceva in plus , eu m-as duce spre ea n locul tau :thumbsup: . Cand imi cumpar o masina ma gandesc ..in ce merita sa bag banii din orice pct de vedere , ca de stricat si probleme pot avea mai toate , dar macar investesc intr-o masina in care ma simt bine , plus ca ar trebui sa-ti setezi cateva optiuni cheie de la care sa nu te abati . :thumbsup:

Edited by Myx
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pai am clar in minte un minim de optiuni. Cea neagra a fost prima pe care am vazut-o si mi-a placut. Si masina dar si vanzatorul. Dar am vrut sa mai vad cateva ca sa fiu sigur. Si a fost numai bine pentru ca intre timp a mai reinnoit de 2 ori anuntul si a coborat de la 14.800 la 14.500.

Singurul aspect negativ este ca are mici zgarieturi pe ici pe colo, iar bara din fata chiar are lacul un pic cojit undeva sub far si e zgariata pe partea de jos de la vreo bordura. Dar na, nu poate sa fie noua.

Multam pentru feedback!

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Unde e recomandat sa o duc la testare? Ma gandesc ca erori electronice mi le-ar arata navigatia daca ar fi. Si d-asta ma gandesc mai bine sa o duc la serviceul unui prieten, care nu e specializat pe bmw, dar macar sa o asculte, sa traga de ea, etc. Ma gandesc ca ar fi mai pertinenta parerea. Gresesc?

PS: e vorba de cea neagra. Sunt cam croit pe ea.. Desi tipul incepuse sa zica ca ce rost are sa mergem la service, etc, totusi nu a zis ca nu merge...

Link to comment
Share on other sites

Unde e recomandat sa o duc la testare? Ma gandesc ca erori electronice mi le-ar arata navigatia daca ar fi. Si d-asta ma gandesc mai bine sa o duc la serviceul unui prieten, care nu e specializat pe bmw, dar macar sa o asculte, sa traga de ea, etc. Ma gandesc ca ar fi mai pertinenta parerea. Gresesc?

PS: e vorba de cea neagra. Sunt cam croit pe ea.. Desi tipul incepuse sa zica ca ce rost are sa mergem la service, etc, totusi nu a zis ca nu merge...

 

 

Verifica intai dupa VIN km, cea mai buna verificare o poti face la reprezentanta, 200-300 de lei nu cred ca este un capat de lume cand vrei sa dai 14k pe o masina.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.