Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Dilema lu' dragococoshel_beamve este urmatoarea:

Am 7500 de ieuroi, vreau o masina, dar parca n-as lua un VW, un ford sau opel.

Mai bine iau o taraba de beamve, ca vorba aia, in beamve miroase hoitu' mai bine.

 

Ba dragococoshel, ia-ti ma baiatule scuter si lasa-ne cu pretentiile tale de 2 lei.

 

Na d-aici o varianta

http://images2.okr.ro/auctions.v3/700_700/2011/06/05/c/f/698128963274002545214072-5962111-700_700.jpg

vezi de treaba ta tinere

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pãi n-avea rost sĂŁ schimbe și scaunele..

Iti dai seama ca la cele de anglia asa e!Dar la cele normale scaunul pasagerului are rabatarea pe amandoua parti! La cel de la sofer e doar pe exterior! :thumbsup:

 

eu la e46 cabrio nu aveam asa. Era doar pe exterior, dasta sunt nedumerit. Inseamna ca la coupe e diferit. :unsure:

Da,inseamna ca difera la cabrio!

Link to comment
Share on other sites

@vlad.maur

 

Parere strict personala.

Daca stai la mai mult de 200 km distanta de localitatea respectiva , nu pierde timpul pe drum.

Din judetul respectiv vin pe piata cel mai multe masini tip LEGO .

Botul de la una , spatele de la alta.

Prima masina despre care am auzit asa ceva era un mercedes balena . Se intampla in capitala acum multi ani. Sa zic vreo 15 ani.

Moda insa s a extins.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Masina arata foarte bine, dar este cu 1000 de euro sub pretul pietii, e posibil sa aiba ceva probleme. Trebuie verificata distributia, cred ca are motorul N47.

 

Ce distributie sa verifice?are motorul M47,cat despre masina si mie mi se pare suspecta,ma abtin de la comentariipopcorm1.gif

Link to comment
Share on other sites

Masinile din Zalau sunt 99,99% lovite, masluite, matrasite....

Am luat un Brabus Forfour acum cativa ani...nu ma pricepeam prea bine la masini, mi s-a parit mie ca a fost atinsa, vanzatorul mi-a spus ca a fost ceva minor...bla bla bla...

La telefon nu mi-a zis nimic de accidente, eu venisem din Brasov...

Pana la urma m-a atras pretul bun cu care l-am luat.

Zalaul e un oras foarte mic, cativa samsari, aproape de de granita, ajung mai repede alea traznite...asta ma da inapoi sa mai cumpar masini din vest!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masinile din Zalau sunt 99,99% lovite, masluite, matrasite....

Din cauza oamenilor cu astfel de perceptii intotdeauna cand am vandut masina mi-am blurat numarul de inmatriculare si am trecut Cluj-Napoca la locatie, masina fiind de Salaj.

Peste tot exista masinile despre care vorbesti tu, doar ca in Zalau sunt foarte multi care se ocupa cu vanzarea de masini, de aceea si riscul mai mare sa iei una cu vicii ascunse.

Daca pe tine te da inapoi sa mai cumperi masini din vest sa stii ca o parte din samsarii din Zalau si Cluj-Napoca aduc masini pentru samsarii din restul tarii.

Edited by Gizmo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa nu mai zic ce fata au facut baietii care au venit dupa E90 cand mi-au vazut numarul de inmatriculare.

Au trecut 20 minute, o tura scurta cu masina si am mers sa facem actele. La fel am vandut si Golful acum 4 ani, si E46 acum 2 ani. Cu nici un cumparator nu am fost la service si nici unul nu s-a plans ulterior ca au gasit ceva neconform cu ce le-am prezentat eu.

Edited by Gizmo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa nu mai zic ce fata au facut baietii care au venit dupa E90 cand mi-au vazut numarul de inmatriculare.

Au trecut 20 minute, o tura scurta cu masina si am mers sa facem actele. La fel am vandut si Golful acum 4 ani, si E46 acum 2 ani. Cu nici un cumparator nu am fost la service si nici unul nu s-a plans ulterior ca au gasit ceva neconform cu ce le-am prezentat eu.

 

Am zis 99,99%...

Felicitari, ma bucur ca exista si vanzatori de masini!

Link to comment
Share on other sites

@virgilaurelian

 

 

Iti multumesc pt intelegere.

Eu personal am fost pt o scurta perioada posesor de asemenea specimen de masina.

Vreau sa spun ca am vazut x3 ultima generatie tip LEGO. Nu imi dadeam seama , dar mi a spus vopsitorul . Evident dupa ce am intrebat ce cauta x3 ul acolo . Eu fiind in service pt a vopsi o aripa.

Edited by octav1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.