Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

salut all...mi-e dor rau de tot de BMW...de senzatie pe care mi-o lasa cand conduceam. de aici gandul de a ma intoarce in tabara BMW...dar la banii pe care ii am cred ca tot la e46 320d sau e39 520d sau poate ar merge si un 525d

cunoasteti pe cineva care vinde o astfel de masina la un pret decent? nu ma intereseaza decat sa nu fi fost lovita...restul dotarilor le pun eu dupa. Aaa si 320 sa fie in 6trepte cu DSC

multumesc!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C34796808.html

Vrea un coleg de forum s-o cumpere. 175k in anunt, la verificare surpriza 330k ultima revizie prin iulie 2014. Dar servisata numai la bmw chiar si dupa ce a iesit din garantie in Germania. Totusi samsarul cam papagal ce-i drept. Cum dai tu km la jumate din moment ce tot istoricul e vizibil ? :)

Link to comment
Share on other sites

Oare a condus cineva masina aia? :rolleyes:

Azi ma duc s-o vad. L-am intrebat de cartea service daca o are si a zis ca posibil sa fie prin torpedo dar nu stie exact. :)

A recunoscut faza cu km dupa ce i-a zis colegul de istoric. :thumbsup:

Ce naiba, mai e masina diesel cu 175k km din 2002 ?

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Samsarii se bazeaza pe faptul ca nu toti stiu unde sa verifice km si cumpara masina fara nicio verificare. Totusi masina asta pare chiar ok, are destule piese schimbate la motor , gen turbina sau altele, pana si paketul M exterior l-a pus tot la o reprez. bmw.

Sunt multe masini care dupa ce ies din garantie isi "pierd" istoricul. La asta chiar e o surpriza avand in vedere vechimea.

Link to comment
Share on other sites

@Andrei_VUV

Nu pot da ĂŽncĂŁ PM, nu am destule posturi la activ, dar posibil sĂŁ mai intereseze și pe alții subiectul.

Andrei_VUV, spune-mi te rog la ce reprezentanțĂŁ ai verificat? Ai fost efectiv cu mașina sau doar cu VIN-ul. Ăntreb pentru cĂŁ aș fi curios sĂŁ verific și eu istoricul unui E46 dupĂŁ VIN și nu știu exact cum ar trebui procedat.

S-ar putea face și prin email, dacĂŁ merge doar dupĂŁ VIN? Cât costĂŁ verificarea istoricului?

 

Merci!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost si am vazut e46 cel negru. Parea ok masina si motorul se auzea normal , doar ca nu avea cartea service cum zicea el. Cica ar fi luat masina de la altul si nu i-ar fi dat cartea. In fine, curios e ca a luat deja 3 randuri de nr rosii iar acum erau expirate. Avea roata de rezerva si se mira ca nu i-au luat-o de pe masina :)

Istoricul l-a verificat colegul de pe forum care vrea sa o ia la el in Targu Mures la bmw. Eu doar l-am ajutat acum cu verificarea masinii ca sa nu bata drumul pana la Ploiesti degeaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acea Skoda e ĂŽnmatriculatĂŁ ĂŽn 06.2013, tot 5-ul e mai rulat ĂŽn unitatea de timp.

Asta e altĂŁ problemĂŁ cu samsarii, declarĂŁ anul fabricației ca fiind cel urmĂŁtor.

 

Legat de kilometraj, se poate observa cĂŁ mașinile vechi de 10-15 ani au km declarați ca și alea de 3-4 ani. Se pare cĂŁ sunt la modĂŁ mașinile cu 168k km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am trecut azi pe langa ea. Fura ochii, insa cred ca e revopsita total. Pare mai mult a estoril decat mystic blau. Daca esti interesat, data viitoare pot opri sa ma uit mai atent.

da e revopsita total stiu sigur daca mai treci pe langa ea as fi recunoscator daca te ai opri sa te uiti putin la ea astept pm mersi frumos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.