Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://olx.ro/oferta/bmw-m3-ID4hVQY.html#6f59db518f . Stie cineva masina ?(vanzatorul are cont pe bmwclub dar nu a postat ceva relevant la subiectul din link)

 

 

M3 cu xenon in proiectoare si suspensie shport reglabila. Nu pot decat sa imi imaginez ca merge ca un cazan si sta ca un cazan. Sa schimbi suspensia la un m3 crezand ca faci tu o treaba mai buna... mda. Pretul este unul ok pentru un m3 totusi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ESTI ASA SIGUR!?. Atunci daca stii, demonstreaza! Dar de ce nu au facut euro 4 si la automate nemtii, daca la manuale au scos E4?? le era cumva rusine ???? :thumbsup:

 

Si vezi ca in anuntul care l-ai citit tu de la nemti, nu lua de bun tot ce scrie in anunt, deoarece, daca nu stiai acolo se genereaza normele automat.

Ia uita-te pe pagina mai jos ce spune dealer-ul la optiuni, chiar daca nu stii germana, tot iti dai seama unde scrie Euro4-kat. :rolleyes:

 

Si nu cumva asta este masina, luata dupa vin-ul ei????? : http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP71-EUR-08-2004-E46-BMW-320d&diagId=18_0322, Nu te uita la poza :rolleyes: , uita-te ce scrie mai jos, sa vezi ca si automata are Euro4 :thumbsup:

 

Cumva minte siteul RealOem.com?, eu nu cred! :good:

 

Asa ca te rog fii mai atent, deoarece pe unele topicuri, spuneai ca unii colegi vorbesc numai tampenii, asa ca.... :rolleyes:

Florin1967 ca si incepator in ale marci BMW i-ti inteleg entuziasmul.

Te rog doar sa mai studiezi si sa pierzi multi ani studiind caracteristicile tehnice la anumite modele din aceasta marca .Te iert pentru aberatiile pe care le sustii ,dupa cum observi nu-si mai bate nimeni capul cu tine sa-ti explice unde gresesti.

1.Nu cunosti VIN-ul masini respective.Pe real oem nu se specifica optiunile masini.

2.E46 diesel automate nu au nici una euro 4 pentru ca au mai mult CO2 si nu se poate incadra la euro 4.

3.Euro 4 la e46 diesel automat era o optiune destul de scumpa pe care eu personal nu am vazut la nici un e46 automat.(S167a euro4 standard emissions)Acesta este optiunea cu euro 4 la automate.

 

Daca avei un pic de rabdare si mai studiai problema poate nu mai dadeai cu bata in balta.

 

Sper ca cele spuse de mine mai sus sa-ti foloseasca pe viitor.

Edited by FANATIC
  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-m3-ID4hVQY.html#6f59db518f . Stie cineva masina ?(vanzatorul are cont pe bmwclub dar nu a postat ceva relevant la subiectul din link)

 

Acum 2 saptamani avea 535 de vanzare (a intrebat Acero de el)... acum M3... atat iti pot zice.

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

M3 cu xenon in proiectoare si suspensie shport reglabila. Nu pot decat sa imi imaginez ca merge ca un cazan si sta ca un cazan. Sa schimbi suspensia la un m3 crezand ca faci tu o treaba mai buna... mda. Pretul este unul ok pentru un m3 totusi.

de curiozitate am cautat suspensia

 

http://ksportusa.com/b2c/proddetail.php?prod=CBM050-P2

 

pare destul de ok,acum daca e mai buna sau nu decat cea de M3 e la aprecierea fiecaruia,parerea mea ca totusi ar fi ceva mai buna,macar prin prisma reglajelor.in rest in general e greu sa iti dai seama de o masina din poze.xenon in proiectoare nu e ok dar se poate rezolva situatia usor .

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

M3 cu xenon in proiectoare si suspensie shport reglabila. Nu pot decat sa imi imaginez ca merge ca un cazan si sta ca un cazan. Sa schimbi suspensia la un m3 crezand ca faci tu o treaba mai buna... mda. Pretul este unul ok pentru un m3 totusi.

 

Da ce crezi ca M3-ul vine cu vreo minunatie de suspensie? Normal ca poti face o treaba mai buna. Nu zic ca cel in cauza ar fi in cazul asta pt ca nu cunosc masina.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ideea este alta, un sofer normal sau chiar foarte bun foarte greu va duce la limita o masina cum este un m3 ca sa constate ca suspensia nu este ok si trebuie o imbunatatire iar cand treci la o suspensie sport, se duce dracului confortul iar daca nu este reglata ok poate sa stea mult mai prost decat cea stock, gen sa subvireze intr-o veselie.
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

cu toate astea suspensia aia e cred ca e mai buna decat aia stock, care a dat cu - ar fi bine sa si argumenteze.In alta ordine de idei un sofer "normal" o sa aiba probleme cu M3-ul dar in general nu prea am auzit ca un sofer "normal" sa ia M3 .Suspensia aia daca stii ce sa faci cu ea poate fi foarte buna.Pana la urma contest afrimatia "merge ca un cazan si sta ca un cazan" e imposibil din poze si fara sa mergi sa vezi masina sa faci asemenea afirmatii.Suspensia daca este cea care zice el cu 36 reglaje o poti face sa subvireze/supravireze din nou ,cu conditia sa stii ce si cum.

PS: nu cunosc proprietarul :)

Edited by alex230ro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nelule, ai dat 525i? Aveai topic pe aici dar l-ai ingropat. Ce-ti place la E91 din anunt? Cheala rau masina...il cred si eu pe ala ca vrea sa scape de ea desi el zice ca nu o utilizeaza.

 

Ceau Andrei,

 

Nu am dat E60-ul 525i, il vrea cineva? :)

 

Sincer ma uit dupa E91, imi plac. In ce priveste dotarile nu sunt pretentios, prefer un FL din 2009 incoace, sub 180K

 

Cum este cu F10?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mersi, dar as vrea in sistem leasing. Sau se poate aduce printr-o firma de leasing cumva?

 

Vezi la Santu / WeltAuto (sau mai specific, Compexitul de pe Turzii) .

 

Nu-s dealeri BMW, evident, insa la unele masini ofera garantie pe motor si cutie si ai posibilitate de leasing.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/i2/oferta/bmw-320da-seria-3-lci-e90-facelift-177cp-automatic-euro5-ID3V3Fc.html#:e9124669d2

"Nu motorul ala desoftat".. asta consuma incredibil de putin la viteze mari.

Am intrebat de km.. nu a mai raspuns

am vizionat eu masina..mergea ok, in schimb baiatul era f dubios cu prea mult vrajeala ieftina gen " seria 3 ca asta , cu dotarile astea nu mai gasesti in romania..abia in germania si acolo e 15k una" la fel cand l-am intr de distributie a zis ca a lui nu se schimba..tot ce a fost fabricata inainte da..a lui, nu. de km..tipic .nu stie/n-a verificat/nu se baga. pielea e pusa ulterior, nu e originala si f murdar interiorul. Partea buna e ca are 177 cai..chiar nu e "desoftata".

Edited by Make21
Link to comment
Share on other sites

Pai are 177 de cai pt ca power reduction s-a facut doar la varianta de 184 de cai. Cea de 177 are 350nm cuplu in timp ce varianta de 184 de cai are 380 nm cuplu maxim.

Ma amuza ca mai vezi pe autovit si la anunturile cu f30 320d de 184 de cai cum scriu baietii " varianta twin power turbo".

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.