Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GfMWz.html#58e14a1664 asta daca e conforma cu anuntul merita zic eu.

 

 

Mare adevar ai zis aici. E valabil si la restul gamei BMW. N47 eu unul nu iau decat cu pe o masina cu garantie extinsa. Cel mai probabil voi lua N57, un motor extrem de capabil si fiabil.

Asta de AR nu cred ca e tocmai conforma si corecta deoarece mi-a zis unu ce venise sa vada e60-ul meu ca a vazut-o..ma gandesc ca o lua daca era ok.Am vazut-o si eu prin arad dar nu stiu detalii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

asta e masina cu grile vopsite in culori M ,dar fara niciun element M pe ea ? Si cu geamuri fata fumurii ? daca eram in locul tau nici nu sunam :thumbsup:

 

Deci daca are folie pe geamuri(fata/spate si pe dos) inseamna ca-i varza masina, ca nu merita nici sa suni? :LMAO:

nu de alta, da sa stim cand ne punem masinile la vanzare astia care avem, sa le dam jos, sa ne sune si pe noi lumea :poke:

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar nimeni nu observa volanul retapitat profi? :blink:

..

are husa pe volan! :sorcerer: .. nu-i imbracat in piele, are doar o husa de piele pe volan.. se vede clar ca vine jos peste trim'ul de la volan.. Ar fi prea de tot sa fie imbracat asa in piele

Edited by mdln
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

..

are husa pe volan! :sorcerer: .. nu-i imbracat in piele, are doar o husa de piele pe volan.. se vede clar ca vine jos peste trim'ul de la volan.. Ar fi prea de tot sa fie imbracat asa in piele

Ma surprinde la un E60 LCI. Pana acum o bucata de piele cusuta pe volan era privilegiul masinilor full fara piele, cu 140.000 km reali si cu un miros patrunzator de cazan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aia de arad o stiu,prea multi km pentru prea multi bani,in rest ar arata bine.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-520d-automat-revizii-reprezentanta-ID5fwHu.html#1daa4042b6

 

Masina asta in schimb s-a vandut aseara din spusele proprietarului,daca era ok cum mi-a zis la telefon 100% as fi cumparato chiar si cu avans,avea cine sa mi-o verifice in Bucuresti si eu doar sa o iau,dar eu astept alta masina sa vad care e treaba cu ea,ori o iau ori nu o iau,daca nu,am inca una in plan unde vreau sa ma duc dupa 3 ianuarie incolo!

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

s-a dat repede eu parca ieri alaltaieri ti-am pus link catre ea.

edit:pe 18 dec a am pus link si masina parca fix atunci fusese pusa la vanzare

 

Da... ca painea calda s-a dat aia... merita din anunt.

 

Acum, am o intrebare pentru oricine vrea sa raspunda ca eu am refuzat sa o iau, dar am stat ceva pe ganduri, cred ca inca mai stau:

 

Am vazut o masina, mai mult decat dotata, intretinuta, fara repros dpdv mecanic, electronic (doar un senzor) ,chiar si estetic dar avea 2 probleme majore, in acelasi timp:

1. km - peste 50,000 in plus (an 2010 - total 270,000) - nu ma uit mult la acest aspect dar vezi si punctul 2

2. revopsita in proportie de 90% - fara plafon. Dupa ce am plecat de la test am pus cap la cap si mi-am adus aminte ca am vazut-o si noaptea in trafic cu o singura usa infundata - probabil a fost ceva casco la mijloc.

 

Voi ce ati fi facut?

Link to comment
Share on other sites

nu are nimic daca este revopsita,dar daca o duci undeva sa o verifici cum trebuie aflii daca a fost lovita urat,usor si prin ce loc..prea multi km!

 

Prin ce locuri mai urat stiu - capota in special stanga sus (cum te uiti din bot), dar farurile erau originale daca nu ma insel, si aripa spate stanga cu portbagaj si usa stanga spate (pe care am vazut-o eu in trafic) + observatia ca amortizoarele erau de cand era masina si nu era nimic in neregula pe sub ea.

 

Ar.mai fi ceva,de vazut ce piese s-au schimbat .conteaza si asta.

 

Cred ca te referi la ce piese au fost inlocuite dupa accident/e, asta nu am aflat, dar ca intretinere - fulie, turbina reconditionata, filtru activ inca ~240,000 km???, distributie, bari M, ceva pe la EGR dar nu mai tin minte exact ce.

 

Tind sa cred ca au fost mai multe daune mici de caroserie, fiindca grav nu avea nimic. dar usile nu se inchideau normal (trebuia sa le trantesti mai tare), iar daca era un singur accident grav care sa le afecteze, atunci cu siguranta se vedea si pe plafon, dar acesta era intact, asa cum a iesit din fabrica (cu indicele pe elcometru intre 120-135)

Link to comment
Share on other sites

da filtru activ la 240.000 km...lumea s-a obisnuit cu ideea anularii filtrului,dar daca tu iei o masina cu filtrul de particule bun si dupa ti se strica inseamna ca tu nu ai stiut sa mergi cu masina.Filtrul de particule mai rar se strica de capul lui..ci din cauza soferilor,acum o sa sara multi "ca ce,ca nu-i asa,etc",dar de fapt asa e.Am avut si eu masina cu DPF,aproape 2 ani am tinuto si verificam DPF cam la 2 luni (aveam tester) si regenerari isi facea foarte rar si tot timpu era 4-7% incarcat maxim! Dar aveam si un stil de mers care nu-i dadea voie la filtru sa se colmateze.
  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

da filtru activ la 240.000 km...lumea s-a obisnuit cu ideea anularii filtrului,dar daca tu iei o masina cu filtrul de particule bun si dupa ti se strica inseamna ca tu nu ai stiut sa mergi cu masina.Filtrul de particule mai rar se strica de capul lui..ci din cauza soferilor,acum o sa sara multi "ca ce,ca nu-i asa,etc",dar de fapt asa e.Am avut si eu masina cu DPF,aproape 2 ani am tinuto si verificam DPF cam la 2 luni (aveam tester) si regenerari isi facea foarte rar si tot timpu era 4-7% incarcat maxim! Dar aveam si un stil de mers care nu-i dadea voie la filtru sa se colmateze.

Ca sa inteleaga si ceilalti care citesc: filtrul mai mergea inca 240,000 km - l-a lasat masca si pe baiatu cu testerul, dar zicea ca se poate sa imbatraneasca moral si sa dea eroare mai devreme de 240,000.

 

Iti dau dreptate si m-am convins... mai vazusem un filtru care mai mergea inca 70,000 km, la o masina de 270,000, din 2006... si nu imi venea sa cred.

Link to comment
Share on other sites

hopa,care e treaba ca vreau sa stiu?:)),cristie il cunosti?,ma mir ca nu mi-a aparut ,eu la olx am cautare salvata si cand imi apare o masina noua cu caracteristicile care o caut eu imi apare acolo " 3 anunturi noi" (ex),masina asta nu mi-a aparut si se incadreaza in criteriile mele..ciudat!

 

De unde stii ca ca are km dati inapoi cristie? daca incepi sa zici ceva fa-o pana la capat

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Hai cu niste informatii daca ma poate ajuta cineva va rog.Am reactualizat lista si am salvat niste masini,inainte sa sun sa ma apuc sa tai din ele poate stiti voi ceva sa ma ajutati:

 

- http://olx.ro/oferta/bmw-520-facelift-ID54nFy.html

 

- http://olx.ro/oferta/bmw-520d-lci-2009-IDmt7S.html (este de ceva timp pe internet,parca o stiu si de pe alt site si nu-mi placea ceva la ea,poate gresesc)

 

- http://olx.ro/oferta/bmw-520-2009-piele-ID1tUwX.html

 

- http://olx.ro/oferta/bmw-520d-business-edition-2010-euro-5-full-editie-limitata-ID4UuWC.html (pare ok)

 

- http://olx.ro/oferta/bmw-520d-full-ID4rt50.html

 

- http://olx.ro/oferta/bmw-520-m-paket-full-ID55NdY.html

 

Toate aceste masini le voi verifica cand am putin timp sa vad care e treaba cu ele ,daca mi se pare ok proprietarul din telefon o sa continui cu verificarile sa verific km. Din experienta mea de 2 luni ar trebui sa mai ramana 3 maxim "reale" din telefon si din ce verific eu. Cum am spus mai am 2 masini care astept sa vad care e treaba cu ele in afara de acestea,dar imi place sa am incontinu cate una de rezerva ,acestea de sus mai sunt singurele de care nu stiu nimic.Astept idei,orice daca are cineva habar de una din ele.Multumesc!

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

hopa,care e treaba ca vreau sa stiu?:)),cristie il cunosti?,ma mir ca nu mi-a aparut ,eu la olx am cautare salvata si cand imi apare o masina noua cu caracteristicile care o caut eu imi apare acolo " 3 anunturi noi" (ex),masina asta nu mi-a aparut si se incadreaza in criteriile mele..ciudat!

 

De unde stii ca ca are km dati inapoi cristie? daca incepi sa zici ceva fa-o pana la capat

 

Nu te baza pe acea optiune pe olx pentru ca nu iti arata toate masinile care te intereseaza!!!! nush cum naiba functioneaza dar cred ca e de .... pentru ca nu ti le arata pe toate.

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

PĂŁreri pro sau contra despre mașina din anunț?

http://olx.ro/i2/oferta/bmw-320-2011-184hp-h-k-panoramic-padele-ID56QBq.html

Mulțumesc

 

Am vazut-o la vopsitor acum 2 luni sa zic. Avea barele demontate parca si ceva aruncat prin interior.. poate 1-2 fete de usi. Daca nu o vinde proprietarul, as sta deoparte. Intreaba-l daca a revopsit ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.