Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://vwforum.ro/public/style_emoticons/default/RO%20flag.gif http://autovit.ro/anunt/skoda-octavia-ID7GfRlP.html

Top speed 410km/h :)))) Fugi bre de aici, la 300 deja cade tabla de pe ea :)

 

Arata bine masina. Ce nu imi place e ca a omis in poze scaunul soferului/volanul/bordul.

Si seria care o ofera "la cerere" sau pentru pretentiosi cum mai zic unii ca el.

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Mam88 masina am vrut sa o bag la favorite,arata bine,km sunt ok(mai aproape de realitate),dar in primul rand este prea departe..cred ca cel mai departe m-as duce pana la braia sau targu mures de unde sunt eu acuma (asta doar in cazuri extreme),al doilea rand pentru mine este pretul prea putin,ca o sa de-a la pretul asta a luato cu cel mult 10.300,are toate optiunile care le vreau eu,ori a fost lovita,ori are km dati inapoi,ori trebuia bagat in ea bani.Sa fim seriosi pana la urma cine ea masina ca sa castige putin la ea? cel putin 500 euro sa ramana profit.

 

Daca esti aproape se merita sa o vezi,ca idee ia intreaba-l daca trebuie investiti bani in masina si daca zice ca nu are nicio problema si e in stare impecabila propunei urmatorul lucru, sa mergeti la bmw sa o verifici,hai 1-2 brate,1 amortizor,niste bujii etc pot sa fie niste probleme de care nu stie,dar nu 100 probleme si pana la urma daca zice ca e impecabila ca a verificato si etc si ea de fapt are probleme i spui sa plateasca el verificarea la bmw,i spui din start frumos,daca vezi ca incepe sa faca urat,sau o da la intors spunei la revedere si o zi buna!

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Tocmai am vĂŁzut mașinĂŁ davyd. Este și prima mașinĂŁ care o vĂŁd ĂŽn cĂŁutarea mea deci s-ar putea ca observațiile mele sĂŁ nu fie ft relevante, eu n-am mai avut BMW pânĂŁ acum. Nu are climatronic, interiorul asa cum l-am vĂŁzut eu seara nu e cine știe ce ĂŽngrijit. Masina este cumpĂŁratĂŁ din Belgia spre vânzarea ei ĂŽn România, actualul proprietar a zis ca i-a schimbat uleiul din cutie+baia zilele trecute și ca i-a pus folie pe geamuri. Am fĂŁcut o turĂŁ cu ea și din ce am putut eu sĂŁ observ nu troncĂŁnea nimic ĂŽn ea, cutia nu smuncea, ĂŽn bord apĂŁreau ceva erori: service de, asta pt ca a zis ca are și uleiul de motor schimbat, ceva cu ignition, plĂŁcutele de frâne de pe fațĂŁ sunt duse, și cam atât. MașinĂŁ mai avea niște zgârieturi minore. Am deschis cartea de service și toate reviziile erau fĂŁcute la saint michel martin dacĂŁ nu mĂŁ ĂŽnșel, ultima pe la 146mii , mașinĂŁ acujm având aproape 200 mii. Pe carte nu m-am uitat ft atent, recunosc, oricum știu ca astea se fabricĂŁ ușor cu 100 eur. Ăn schimb am fĂŁcut pozĂŁ la VIN ĂŽn caz de o sĂŁ ĂŽmi trebuiascĂŁ sĂŁ o verific la BMW dar momentan nu iau ofertĂŁ ĂŽn considerare, deși e negociabil prețul, ceva la ea pur și simplu nu mi-a plĂŁcut. Am un bad feeling.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Conteaza si cartea service ca poti verifica service-ul care e trecut. De obicei astia care fac carti fake trec niste service-uri aleatorii care n-au nicio treaba cu bmw in cazul de fata, de multe ori chiar si din alte tari, am vazut cazuri cu masini de belgia aduse de samsari cu service in Finlanda care aparea in carte si de renault , nu bmw :)
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

Daca esti aproape se merita sa o vezi,ca idee ia intreaba-l daca trebuie investiti bani in masina si daca zice ca nu are nicio problema si e in stare impecabila propunei urmatorul lucru, sa mergeti la bmw sa o verifici,hai 1-2 brate,1 amortizor,niste bujii etc pot sa fie niste probleme de care nu stie,dar nu 100 probleme si pana la urma daca zice ca e impecabila ca a verificato si etc si ea de fapt are probleme i spui sa plateasca el verificarea la bmw,i spui din start frumos,daca vezi ca incepe sa faca urat,sau o da la intors spunei la revedere si o zi buna!

unii samsari au si cate 2-3-5-7 masini. oamenii vand o masina, o adunatura de fiare, asa cum le cumpara asa le vand. nu o sa accepte nimeni niciodata sa plateasca el testul daca masina nu iese bine.

iar bani de investit in orice masina sh sunt, chiar daca vorbim si de f10 2012-2014.

vorbind strict de masinile recent aduse de la licitatii sansele sa iei o masina cu "100" de probleme (adica f multe) sunt destul de micute, la marea majoritate este problema doar de km sau ma rog 1-2 elemente revopsite care pe unii ii pot inapoi, desi sunt masini de sute de mii km, greu sa gasesti una 100% neatinsa;

inca ceva, nu aveti incredere in ce zic samsarii ca i-au schimbat uleiul sau nu stiu ce acum 3 zile. cu atat mai mult ce zicea baiatul mai sus, cica uleiul de la cutie il schimbase iar ala de la motor nu.

Edited by CosminE46
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-530d-exclusive-ID5hrWA.html#90344a4622 apropo de curatat interiorul..imi pot doar imagina cum arata cand vad centurile :frantics:

Cel mai probabil a omis detaliul asta insa te asigur ca sunt asa murdare nu din cauza utilizarii sau a uzurii. Am pe E60 acelasi interior si cand am luat-o era cam murdara pielea si am pus si am facut un tratament cu leatherique iar cand am dat cu solutie pe scaune am atins peste tot si centurile si dupa curatare au ramas exact ca cele din poze si o sa trebuiasca luat ceva spray de tapiserii si facute si alea, sau mers la cineva cu sistem din ala de extrage murdaria, cel mai probabil a cucatat pielea de pe scaune si a omis sa faca si centurile, doar nu au mers tigani nespalati de umbla in tomberoane cu asa masina:))) In rest e normal sa fie minciuni in anunt la pretul ala nici pe Mobile nu gasesti F10 :thumbsup: Mie personal imi place masina per ansamblu

Link to comment
Share on other sites

dayd, ce garantie are vanzatorul ca daca plateste verificarea si este ok tu cumperi masina?

 

daca vin de la 200-300-400-500 km distanta si masina e buna si nu ma mintit cu nimic vanzatorul, care e logica sa nu o cumpar? si in primul rand daca masina e buna eu platesc verificarea,daca nu e buna nu eu o platesc si normal ca nu o cumpar sau daca ma mintit cu ceva..

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

daca vin de la 200-300-400-500 km distanta si masina e buna si nu ma mintit cu nimic vanzatorul, care e logica sa nu o cumpar? si in primul rand daca masina e buna eu platesc verificarea,daca nu e buna nu eu o platesc si normal ca nu o cumpar sau daca ma mintit cu ceva..

Ma indoiesc sa gasesti vreodata astfel de vanzatori , ca in cele mai multe cazuri poate vanzatorului chiar i se pare masina ok, sau poate el nu are cunostinte prea mari de mecanica si nu e prea pretentios cum esti tu.

Sfatul meu e sa te orientezi catre o masina noua, chiar daca nu e din gama premium ca e cam greu de gasit ce cauti tu se pare, si frumoasa si cuminte si devreme acasa :laugh:

  • Like 8
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

daca vin de la 200-300-400-500 km distanta si masina e buna si nu ma mintit cu nimic vanzatorul, care e logica sa nu o cumpar? si in primul rand daca masina e buna eu platesc verificarea,daca nu e buna nu eu o platesc si normal ca nu o cumpar sau daca ma mintit cu ceva..

 

Cum calculezi punctul din care o mașinĂŁ nu mai e bunĂŁ?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt o gramada de masini cu cutie manuala.Cutia automata este o optionala pe care o vrei sau nu o vrei .Daca vrei confort platesti si ai cutie manuala .Daca vrei sa simti masina ramai la cutie normala si cu banii respectivi mai pui alte optionale.

Din punctul meu de vedere doar daca stai in Bucuresti este necesara automata ,sa schimbi vitezele intruna ore in sir devine obositor.

Masina pare OK.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, cutia manuala nu isi are rostul mai deloc indiferent unde stai. Ce sa simti ca doar nu vorbim de masini cu veleitati sportive si 400 de cai.

Pt 99% dintre soferi, automatele moderne au doar avantaje. Cred ca de aia nu se mai fac nici masini sport cu cutie manuala, ca au numai avantaje, unul din ele fiind si faptul ca poti fi si Schumacher si nu schimbi la fel de repede.

  • Like 9
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.