Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Si pe mine ma interesa masina asta, aveam istoricul scos inca din vara cand a fost pusa la vanzare prima data, la un alt pret ~16k, daca bine tin minte.

 

E o loterie curata, mi se pare foarte ciudat cum de are doar o singura intrare in service BMW din Germania.

 

Oricum, ca si dotari, foarte putine ii lipsesc, eu n-am mai vazut 535 asa bine configurat de cand caut, si sunt deja cateva luni.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Locuiesc in Germania si singurele masini care s-ar apropia ca pret si dotari de ceea e am citit aici ar fi masinile vandute "special" pentru export, accidentate si apoi reparate sau cu km multi dati inapoi. Am vazut masini f bine dotate si oki la preturi destul de accesibile numai ca erau cu probleme , de ex , f10 din 2013 cu 150000 km , 19500€ , care nu avea niciun schimb de ulei sau vreo intrare in service, tot acolo un f30 f bine dotat , la fel , pana la 130000 km fara revizii si f neingrijit, murdar zgariat dar cu un pret f atractiv , as mai avea cateva exemple dar nu vreau sa va plictisesc . Ambele masini erau la vanzare la reprezentante bmw . Am apreciat sinceritatea vanzatorilor , desi prima intrebare a fost daca viitoarea masina va ramane in germania sau vrea merge la export. La bmw in Ansbach (Cloppenburg) au chiar o zona dedicata in care sunt prezentate masinile astea "speciale" . Am fost si la un händler care vorbea romaneste si vindea o teapa cat china de mare :) Am citit pe forum multe posari negative despre romanii care au astfel de afaceri inafara tarii si am vru sa probez . Avea un f10 superb pozat :) la fata locului masina arata total diferit , lipsea scutul masinii ( a spus ca au uitat cei de la bmw sa-l monteze dupa revizia masinii, apoi mi-a arata un deviz de reparatii cu o gramada de elemente de directie inlocuite , eu cred ca masina a avut un accident) , zgariata , mudara si motorul neobisnuit de zgomotos , vroia 25000€ pe masina , cu 105000 km . La finalul discutiei , dupa ce am stabilit ca asa ceva nu cumpar , mi-a zis ca oricum vin baietii din Romania si o aranjeaza frumos la km si aspect si o vand ca masina fara accident si in perfecta stare in Romania . Dupa experienta asta sunt de parere ca pretul reflecta clar calitatea masinii . Daca e prea ieftin .. "pute"... pana sa fiu implicat direct in cautarea unui f10 ma si miram cum de , in Romania, sunt masini "recent aduse " mai ieftine decat in Germania . Spor la cumparaturi !

 

 

 

Foarte bine punctat. :rolleyes:

 

Ar trebui sa citeasca multi si sa reflecte la ce ai spus.

 

 

@branevl, asa ceva nu exista. Odata ce s-a bagat intr-o baza de date, toate reprezentantele BMW vad datele introduse.

 

:sorcerer: Va doresc un Craciun Fericit alaturi de cei dragi! :popcorn:

Edited by florin1967
Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi existat site-ul respectiv si cand am cautat eu masini....bagam de vreo 200-300 lei pe paypal si cautam:D, numai dadeam zeci de telefoane si interventii ca sa aflu km de la bmw, dar atunci chiar nu era site-ul respectiv din pacate Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Pai nu esti sigur pentru ca nu l-ai folosit si nu ai verificat cu istoricul de la bmw, dar din verificarile mele iti spun 100% ca este identica baza de date de pe bmwvindecoder cu cea de la reprezentantele bmw (baza internationala). Singura diferenta este ca pe bmwvindecoder nu-ti arata si ce sa facut la intrarea respective de "x" ore. Chiar eu am fost sapt trecuta si sapt asta la craiova la MHS si sunt sigur ca imediat cum am achitat s-a inregistrat automat si pe bmwvindecoder.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.