Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

incredibil .Ai scris "sa i-a masuri" ?? in timp ce il certai pe unu' ca poceste gramatica ?? si ai mai si luat niste plusuri pe chestia asta ?? blush.gif

 

 

Se scrie i-a atunci cand cratima marcheaza rostirea impreuna a doua parti de vorbire diferite – i (pronume personal, persoana a treia, numarul singular, forma neaccentuata) si a (auxiliarul perfectului compus al oricarui verb, la persoana a treia, singular) : El i-a spus adevarul – a spus (verb) si i (pronume personal, forma neaccentuata – lui / ei, îi, i). :thumbsup:

 

putem sa construim un enunt in care sa utilizam formele mentionate anterior, pentru a le putea retine mai usor, si care ar putea fi, de exemplu :

Ia, ma gandeam si eu ca atunci cand i-a spus sa ia avionul, nu i-au trecut prin minte consecintele, iar eu iau in serios aceasta situatie.

 

Acum sper ca ai inteles, nu? :rolleyes: . A, sa nu uit; unul nu unu' . UNUL (pronume nehotarat care tine locul unui substantiv), e vorba de cineva, nu de cifra 1-unu. Eventual unu'. Multumesc de remarca. :rolleyes:

Edited by florin1967
  • Downvote 18
Link to comment
Share on other sites

http://i64.tinypic.com/1z1flhz.png

BMW Seria 5 M Paket,Bixenon,Navigatie,Head up Display,Trapa

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-m-paket-bixenon-navigatie-head-up-display-trapa-ID7GjVz3.html

http://i67.tinypic.com/9vkyrm.png

BMW 520d Aut. Edition Sport fßr 8.200 EUR bei mobile.de: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=238661674

 

nici nu stiu ce sa zic ... are vreo legatura una cu cealalta?

 

offtopic: colegi... haideti sa nu mai fim rai si sa lasam offtopicul

Link to comment
Share on other sites

Se scrie i-a atunci cand cratima marcheaza rostirea impreuna a doua parti de vorbire diferite – i (pronume personal, persoana a treia, numarul singular, forma neaccentuata) si a (auxiliarul perfectului compus al oricarui verb, la persoana a treia, singular) : El i-a spus adevarul – a spus (verb) si i (pronume personal, forma neaccentuata – lui / ei, ĂŽi, i). :thumbsup:

 

putem sa construim un enunt in care sa utilizam formele mentionate anterior, pentru a le putea retine mai usor, si care ar putea fi, de exemplu :

Ia, ma gandeam si eu ca atunci cand i-a spus sa ia avionul, nu i-au trecut prin minte consecintele, iar eu iau in serios aceasta situatie.

 

Acum sper ca ai inteles, nu? :rolleyes: . A, sa nu uit; unul nu unu' . UNUL (pronume nehotarat care tine locul unui substantiv), e vorba de cineva, nu de cifra 1-unu. Eventual unu'. Multumesc de remarca. :rolleyes:

Verisor cu Pruteanu,ce sa mai...

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, imi cer scuze daca va intrerup cearta si intepaturile. De 2 zile a aparut acest anunt:

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-1-ID7Gk6NP.html#3273ca7afe

 

avand in vedere ca era si vin-ul, am scos si un istoric.

 

Pe langa lipsa de 1 an si ceva din istoric am observat asta:

 

2013-10-09 00:00:00 30,229 km Repair Jobs (0.00 hours) 31892

2013-08-13 00:00:00 30,236 km Repair Jobs (0.67 hours) 3189

 

Cu alte cuvinte, masina in 2 luni in loc sa faca, scade din km?

 

Ati mai vazut masina postata pe undeva? Imi puteti da vreun sfat?

vv04553-report (1).pdf

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca e ok numarul de km, e destul de complet istoricul. Ia in calcul ca la motorizarea aia va trebui sa schimbi distributia si o sa coste 3000-4000 lei. Vei folosi masina preponderent extraurban? Cati km pe an faci?

O sa exagerez si o sa spun ca fac undeva la 19.000-20.000. Dupa un calcul facut, totusi nu fac mai mult de 17.000, dar pana mai pun iesirile, vacante.. se aduna.

Masina o folosesc preponderent extraurban. Undeva la 50-60km zilnic, distanta in care prind 4 semafoare maxim.

Link to comment
Share on other sites

Stiti ce sa intamplat cu bmwdecoder? Cred ca de joi sau vineri nu mai ofera posibilitatea verificarii istoricului. La fel, nu mai afiseaza nici pozele, ci doar optionalele. Pe de alta parte si-au schimbat si numele din bmwdecoder in bmdecoder. Wtf?!?!
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

E ok istoricul, revizia se face la 30.000 sau 2 ani.

Cat despre sfaturile cu schimbarea distribuției la motor de 80000...:)

 

Masina are in anunt 98 000km, adica in realitate are minim 100k. Pe parcursul urmatorilor 2-3 ani de utilizare cu siguranta va fi nevoit sa o schimbe. Cand iti iei o masina de 10-15k euro nu cred ca esti in situatia in care sa poti arunci cu nepasare la gunoi aproape 1000 euro. Sau chiar daca esti asta nu inseamna ca nu trebuie luat in considerare. Sau poate omul pur si simplu si-a propus sa ia o masina cu <100k km in ideea ca nu va trebui sa investeasca sume serioase o perioada lunga de timp, cum ar fi si normal la o masina atat de putin rulata.

Edited by All
Link to comment
Share on other sites

Masina are in anunt 98 000km, adica in realitate are minim 100k. Pe parcursul urmatorilor 2-3 ani de utilizare cu siguranta va fi nevoit sa o schimbe. Cand iti iei o masina de 10-15k euro nu cred ca esti in situatia in care sa poti arunci cu nepasare la gunoi aproape 1000 euro. Sau chiar daca esti asta nu inseamna ca nu trebuie luat in considerare. Sau poate omul pur si simplu si-a propus sa ia o masina cu <100k km in ideea ca nu va trebui sa investeasca sume serioase o perioada lunga de timp, cum ar fi si normal la o masina atat de putin rulata.

Imi doresc un seria 1. Stau cu ochii pe ele de ceva timp dar nu mi-a sarit nici una in ochi, una cu km decenti. Preturile sunt destul de mari la aceasta masina, nu-mi permit sa dau 25-27.000 s-o iau direct din reprezentanta. Chiar si cu +1000e la distributie si tot e un pret relativ bun, km putini si o viitoare distributie buna. Asta in conditiile in care asta ar fi singura ei problema...

Daca gresesc, corectati-ma. Sau daca ati vazut voi vreun model si pare de incredere, sau cunoasteti persoana. Astept cu nerabdare.

Link to comment
Share on other sites

Din anunturile actuale, pana in 18.000, cutie automata, navi, xenon si 118/120d sau 118i imi puteti recomanda vreun f20? Nu ma pricep atat de bine si o recunosc. Acest model mi-a parut accesibil fata de celelalte preturi. Poate imi puteti arata voi unul care mie nu mi-a sarit in ochi. Edited by Costea Mihai
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.