Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut ,imi recomanda cineva o firma serioasa care aduce la comanda din germania sau a cumparat cineva prin https://plus-auto.ro/ sau http://www.select.ro/

 

Da, eu am fost in contact cu ei. Nu vreau sa denigrez sau sa spun prostii, dar comisioanele mi s-au parut imense. Absolut imense... (asta dupa ce am dus munca de lamurire cu ei sa imi explice clar procesul....)

Link to comment
Share on other sites

M-ar interesa sa cumpar aceasta masina https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-ID7Gtebm.html#ae7204d09c

Este primul meu Bmw . Voi ce zice-ti de aceasta masina ?

F.tare asta cu "atentie, masina a fost adusa pe roti din DE" da cu ce plm a o aduci , cu balonul, parca asta e un criteriu ce garanteaza ca masina nu are probleme ...tipic samsaresc.

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

 

As dori sa imi cumpar un F10 530 insa am o dilema: sa risc sa o iau de la noi, sau sa ma indrept spre ceva din Germania?

Bugetul ar fi de maxim 21.000euro (pentru masina). Pana in momentul de fata, pe site-urile cu anunturi auto din strainatate (mobile.de/autoscout24/etc.) nu am gasit nimic "wow".

As putea in schimb sa ma duc cateva zile in Germania, in NV (Osnabruck) si sa colind cateva autohaus-uri in speranta ca voi gasi ceva ce nu e postat pe internet, insa nu stiu cat de realizabil e lucrul asta :).

 

Am gasit insa un anunt de la noi care imi "surade": https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7Grp5D.html#015b8305fd.

 

Am facut si o verificare pe auto-records, si intr-adevar ultima intrare intr-un "Inspection Station" o are in 12/01/2018 la 199.000km.

 

Cateva pareri despre masina?

 

Multumesc!

Edited by Rares.A
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina e 2009, nu 2011, km dati inapoi.

 

https://www.autovit....html#7013969afb

 

2009 5 Series

VIN Code:

WBASN61030C215508

Year:

2009-11-12

Model:

5 Series 530D (EUR)

Body Type:

SAT

Steering:

Left Hand Drive

Engine:

N57 3.00 cm3

Power:

180kw / 245hp

Transmission:

Automatic

Colour:

BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Interior:

LEDER DAKOTASCHWARZ (LCSW)

ODOMETER CHECK

Status Event Date Event Location Odometer Reading Event Detail

2014-10-30 SARONNO 195,000 km Inspection

2014-10-20 SARONNO 194,000 km Inspection

2014-05-29 Inspection Station 166,000 km Inspection

2013-10-14 Inspection Station 136,000 km Inspection

2013-09-11 Inspection Station 131,000 km Inspection

2012-11-22 Inspection Station 85,000 km Inspection

2012-09-27 MILANO 78,000 km Inspection

2012-09-26 SARONNO 77,000 km Inspection

2012-06-08 Inspection Station 59,000 km Inspection

2012-05-28 MILANO 58,000 km Inspection

2011-12-14 MILANO 37,000 km Inspection

2011-04-14 Inspection Station 0,000 km Inspection

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Romanul inca nu s-a invatat ca nu exista ieftin si bun. Masina trebuie sa fie cea mai ieftina de pe net, sa nu aiba nicio piesa revopsita, sa fie full de full, km cat mai putini iar din punct de vedere tehnic si estetic sa fie ca una noua.

 

Pana mea, 5GT la 13750, probabil negociabil :frantics:

Edited by ionut_marius
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prea multa ipocrizie p-aici. Daca cioacele astea de BMW-uri din ultimii ani, au ajuns sa vi se para asa ieftine la pret...

Fratilor, sunt ieftine la calitate nu la pret. Calitate de doi bani, fie el si nou, iesit de pe poarta fabricii. Nenumarate exemple, nu cred ca mai e nevoie sa le insir.

 

Ce-o tot aberati cu romanul nu s-a invatat si tot vrea ieftin si bun...

Sa va vad pe voi cum refuzati pe motiv ca sunt prea ieftine...

"Nu sefu, e prea ieftina 40k, iti dau 80k pe ea."

 

 

Adevarata problema e ca romanul s-a invatat sa fie hot, escroc, mincinos.

Trag concluzie din ipocrizia voastra, ca atata timp cat pun un pret sub media pietei, am voie sa mint, sa insel, sa dau tzepe fara nicio apasare.

Edited by Horus
  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Horus, trebuie sa te obisnuiesti cu "protejatul" marcii. Asa e pe fiecare forum al unui brand, nu e o exceptie aici. Eu am fost in punctul in care samsarul se ruga sa-i fac o oferta si ma gandeam la 10k, insa nu am facut-o, mi se pare prea riscant. Dar e o posibilitate ca un "GeTeu" de 10 ani aproape chel, probabil 350k km cu potential de bagat minim 2-3k sa faca mai mult de 14.000. Noroc ca nu e si N47.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.