Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Evident ca nu, dar daca ma vad cu banii in mana o sa vad ce fac si/sau daca de care o sa aduc. Daca nu, ma duc si-mi iau alta, tot E90 cu navi mare, incalzire si pilot si aia e :)

 

Pãi e bine, prima datã Þi-a ieºit exact cum ai vrut având În vedere cã parcã de cel puÞin un an te chinui s-o vinzi. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Pãi e bine, prima datã Þi-a ieºit exact cum ai vrut având În vedere cã parcã de cel puÞin un an te chinui s-o vinzi. :laugh:

 

Asta ai inteles tu ?:) :LMAO: Prima oara mi-am luat masina care am vrut-o, pentru mine, nu pentru vanzare. Am zis ca daca se vinde, bine, daca nu, raman cu o masina care-mi place. N-am luat-o pentru vanzare, credeam c-ai inteles, aveam pretentii la tine :)

Link to comment
Share on other sites

insidez, vad ca la semnatura ai ceva de benz si bentley.....cauta mai bine un c-class, alea sigur nu le alearga nimeni pe aeroport, si nici km nu se dau inapoi :sorcerer: aia din craiova....numai raceri :hyper:

ia tu 320d mers de tataie cu schimburi la 1500 de ture, ca sigur e mai bun ca ala forjat din constanta

 

p.s. mai zi-le tu la multi sa iti scoata fiscal doar asa la telefon ca esti baiat finut, ca sigur prinzi pe unu care iti umple frigiderul . ala isi scoate masina de la fisc , iar a doua zi tu te trezesti sa ii dai mai putin cu 1000 sau nu o mai iei deloc :) . crezi ca dureaza o vesnicie sa scoti un fiscal ? te duci, o vezi, faci act de vanzare-cumparare, platesti masina, si mai pierzi si tu o juma de ora din pretiosul tau timp ca sa iti dea un fiscal daca esti obsedat de fisc

 

eu la ultimele 3 masini m-am inteles cu vanzatorul sa imi trimita fiscalul prin posta, dupa cumparare, cand a avut el timp, ce atata stres, atata timp cat ai cartea masinii, talon, contract de vanzare si chei ??? si cand am vandut eu am facut la fel, si nu m-am certat cu nimeni pentru un rahat de hartie, am trimis dupa mai mult de o saptamana saracia aia

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Asta ai inteles tu ?:) :LMAO: Prima oara mi-am luat masina care am vrut-o, pentru mine, nu pentru vanzare. Am zis ca daca se vinde, bine, daca nu, raman cu o masina care-mi place. N-am luat-o pentru vanzare, credeam c-ai inteles, aveam pretentii la tine :)

 

Păi erai samsar wannabe dar n-a mers, ţin bine minte.

 

Nu există "o iau pentru mine, însă e şi de vânzare".

Ori o iei pentru tine ca să o ţii măcar un an, ori o iei pentru vânzare.

 

Faza e că ai luat o maşină dotată pe care ai dat destui de mulţi bani în Germania, iar aici ai cerut un preţ şi mai mare, normal că n-ai dat-o.

Dacă ai fost un samsar adevărat, nu doar un wannabe, ţi-ai fi dat seama că o astfel de maşină nu se dă uşor aici.

Dacă erai şmecher, ai fi luat una un pic mai uzată, poate şi cu o uşă înfundată sau ceva accident uşor, o reparai aici, o cosmetizai, dădeai km înapoi (MUST HAVE), iar apoi o puneai pe net.

Ăsta e THE ROMANIAN WAY.

 

Maşinile în stare bună sunt scumpe, nu sunt pentru cei mai mulţi români care caută întotdeauna chilipiruri, practic vor să fie înţepaţi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu -

"PĂŁi erai samsar wannabe dar n-a mers, Ăžin bine minte." - AM DESCHIS INTR-ADEVAR UN TOPIC CU O ASTFEL DE TEMA, DAR MI-A FOST INCHIS, NU MAI COMENTEZ CORECTITUDINEA SI/SAU MOTIVELE, ASTA E. INSA N-AVEA LEGATURA MASINA ASTA CU ACEL TOPIC.

 

"Nu existã "o iau pentru mine, Însã e ºi de vânzare".

Ori o iei pentru tine ca sã o Þii mãcar un an, ori o iei pentru vânzare." - NU EXISTA CA NU VREI TU SAU DE CE ?:) CHIAR NU POTI SA INTELEGI CA AM LUAT-O PENTRU MINE, DAR DACA SCOTEAM UN BAN IN PLUS, DE CE SA N-O FI VANDUT-O ? FI SERIOS.

 

"Faza e cĂŁ ai luat o maÂşinĂŁ dotatĂŁ pe care ai dat destui de mulĂži bani ĂŽn Germania, iar aici ai cerut un preĂž Âşi mai mare, normal cĂŁ n-ai dat-o.

DacĂŁ ai fost un samsar adevĂŁrat, nu doar un wannabe, Ăži-ai fi dat seama cĂŁ o astfel de maÂşinĂŁ nu se dĂŁ uÂşor aici.

" - NORMAL CA N-AM DAT-O, NICI NU MI-AM FACUT PREA MULTE SPERANTE C-O S-O DAU. SI NU-MI MAI DA TU MIE LECTII, TI-AM SPUS CA N-AM LUAT MASINA ASTA SPECIAL PENTRU VANZARE. UNA E SA O IEI SPECIAL PENTRU VANZARE SI SA DAI GRES SI ALTA E SA O IEI PENTRU TINE SI S-O VINZI DACA-TI CONVINE. TREBUIE SA MAI REPET DE MULTE ORI PANA SA INTELEGI ?

 

"Dacã erai ºmecher, ai fi luat una un pic mai uzatã, poate ºi cu o uºã Înfundatã sau ceva accident uºor, o reparai aici, o cosmetizai, dãdeai km Înapoi (MUST HAVE), iar apoi o puneai pe net.

Ăsta e THE ROMANIAN WAY." - ACEEASI POVESTE :) AI DREPTATE, DACA VROIAM S-O IAU SPECIAL PENTRU VANZARE, ASA TREBUIA SA FAC. DAR NU ASTA M-A INTERESAT IN PRIMUL RAND.

 

"Maºinile În stare bunã sunt scumpe, nu sunt pentru cei mai mulÞi români care cautã Întotdeauna chilipiruri, practic vor sã fie ÎnÞepaÞi." - MACAR LA FINAL AI DREPTATE :)

 

stii cum e,speculatiile proaste se transforma in investitii proaste :))

 

Asa este, dar la mine nu e cazul, cel putin nu momentan, nu cu aceasta masina. E masina pe care am vrut-o (in cea mai mare parte - adica ma refer c-as fi vrut sa aiba si incalzire in scaune + pilot automat + navi mare, ca sa fie tot ce mi-as fi dorit :) ) si-am luat-o pentru mine si ca s-o tin. Insa de ce sa nu incerc s-o si vand? Ce, ma doare ca am un anunt si/sau un topic cu ea la vanzare? NU. :)

Link to comment
Share on other sites

Am dreptate cam în totalitate chiar dacă nu-ţi dai seama.

 

Come to the DARK SIDE, resistance is futile! :laugh:

 

E bine că ai adoptat măcar limbajul de samsar.

Faza asta cu am luat-o pentru mine, însă o vând dacă găsesc un cumpărător e frază tipică de samsar, însă trebuie condimentată cu "bo$$ / barosane / şefule" şi cu mânca-ţi-aş gura ta / talentu' tău de băiat".

 

P.S: Topicul ăla a fost închis pe bună dreptate.

Tu spuneai ceva de genul: "Sunt şi eu un băiat, am adus o maşină din Germania până acum, da-ţi-mi banii în avans şi mă duc eu să vă aduc maşini din Nemţia!"

 

Eu cred că cel care a închis acel topic chiar ţi-a făcut un serviciu.

 

Chiar haios primul post: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/80469-aduc-si-vand-masini-din-germania/

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Am dreptate cam ĂŽn totalitate chiar dacĂŁ nu-Ăži dai seama.

 

Come to the DARK SIDE, resistance is futile! :laugh:

 

E bine cĂŁ ai adoptat mĂŁcar limbajul de samsar.

Faza asta cu am luat-o pentru mine, Însã o vând dacã gãsesc un cumpãrãtor e frazã tipicã de samsar, Însã trebuie condimentatã cu "bo$$ / barosane / ºefule" ºi cu mânca-Þi-aº gura ta / talentu' tãu de bãiat".

 

Cu greu ma abtin sa nu-ti zic vreo doua :) Eu cred ca habar n-ai pe ce lume esti bai baiatule, zau :)

 

N-am adoptat niciun limbaj de samsar si faza aia cu "am luat-o pentru mine, insa o vand daca-mi convine" nu stiu daca e tipica de samsar, dar in cazul meu, asta e adevarul. Dar tu o zici asa ca n-ai ce face, te plictisesti si te bagi aiurea in seama :)

 

Citeste aici - http://www.bmwclub.ro/forums/topic/45795-320d-150-cp-e46-2004/page__hl__hornetb - postul nr. 5 - ce ziceam pe 26 noiembrie 2008 ...sau o sa-mi zici acum c-am premeditat acel post ca sa am acoperire in caz ca dau gres cu masina ?:)

 

"sper ca intr-un an...un an si ceva (depinde cum merg treburile, poate si mai devreme...poate mai tarziu ) sa-mi iau un model nou...E90 la seria 3...sau un BMW 525...2005...2006, nu stiu ce E este acesta:) " - SEE ? :)

 

 

" Însã trebuie condimentatã cu "bo$$ / barosane / ºefule" ºi cu mânca-Þi-aº gura ta / talentu' tãu de bãiat"." - imi pare rau, dar n-am astfel de cuvinte in vocabular :)

 

 

"P.S: Topicul ĂŁla a fost ĂŽnchis pe bunĂŁ dreptate. - MIE NU MI SE PARE ASA, DAR FIECARE CU PAREREA LUI.

Tu spuneai ceva de genul: "Sunt ºi eu un bãiat, am adus o maºinã din Germania pânã acum, da-Þi-mi banii În avans ºi mã duc eu sã vã aduc maºini din NemÞia!" - "DA-TI-MI" SAU "DATI-MI" ? CA SA NE LAMURIM SI NOI, CA TOT ESTI FOARTE METICULOS SI PUI TOATE PUNCTELE :) NU ERA VORBA DE DAT TOTI BANII, DAR MI SE PARE NORMAL SA SE GASEASCA O CALE CA NICI EU SA N-ADUC MASINILE AIUREA PENTRU ORICE SUCIT DIN MOTIVE AIUREA. IN FINE, N-ARE ROST SA CONTINUAM DISCUTIA.

 

"Eu cred cĂŁ cel care a ĂŽnchis acel topic chiar Ăži-a fĂŁcut un serviciu. " - tu crezi multe lucruri gresite, evident :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Asa este, dar la mine nu e cazul, cel putin nu momentan, nu cu aceasta masina. E masina pe care am vrut-o (in cea mai mare parte - adica ma refer c-as fi vrut sa aiba si incalzire in scaune + pilot automat + navi mare, ca sa fie tot ce mi-as fi dorit :) ) si-am luat-o pentru mine si ca s-o tin. Insa de ce sa nu incerc s-o si vand? Ce, ma doare ca am un anunt si/sau un topic cu ea la vanzare? NU. :)

 

@hornetb : explica-mi si mie ceva ce-mi scapa ... tu te-ai dus in germania sa-ti iei masina ... asa CUM TI_AI DORIT TU !!! dar culmea ... cand te-ai intors acasa ti-ai dat seama ca :

- n-are scaune incalzite si ti le doreai

- n-are pilot automat si te-a durut piciorul la drumul de intoarcere

- n-are navi proffesional ( "mare" )

 

Eu chiar nu inteleg ... eu mi-am dorit un E60 cu navi mare , piele , cruise , scaune incalzite , clima , xenon , etc si aia mi-am luat ... nu inteleg tu ai plecat dupa mere si te-ai intors cu pere sau cum? ?!!!

 

Samsarii .. scot permanent fiscale ... fiscalul nu e o problema ... platesti x lei si-l ridici ... pentru scopul declarat si anume vanzare auto.

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

@hornetb : explica-mi si mie ceva ce-mi scapa ... tu te-ai dus in germania sa-ti iei masina ... asa CUM TI_AI DORIT TU !!! dar culmea ... cand te-ai intors acasa ti-ai dat seama ca :

- n-are scaune incalzite si ti le doreai

- n-are pilot automat si te-a durut piciorul la drumul de intoarcere

- n-are navi proffesional ( "mare" )

 

Eu chiar nu inteleg ... eu mi-am dorit un E60 cu navi mare , piele , cruise , scaune incalzite , clima , xenon , etc si aia mi-am luat ... nu inteleg tu ai plecat dupa mere si te-ai intors cu pere sau cum? ?!!!

 

Samsarii .. scot permanent fiscale ... fiscalul nu e o problema ... platesti x lei si-l ridici ... pentru scopul declarat si anume vanzare auto.

 

Bineinteles ca-ti explic, desi daca si tu, ca si @Ciupanezu, citeati post-urile mele, nu mai era nevoie sa explic din nou sau sa ma justific, etc :) Dar nu-i nimic, explic.

ZICEAI CA:

"explica-mi si mie ceva ce-mi scapa ... tu te-ai dus in germania sa-ti iei masina ... asa CUM TI_AI DORIT TU !!! dar culmea ... cand te-ai intors acasa ti-ai dat seama ca :

- n-are scaune incalzite si ti le doreai

- n-are pilot automat si te-a durut piciorul la drumul de intoarcere

- n-are navi proffesional ( "mare" ) "

 

1. Referitor la scaunele incalzite, mi-ar fi placut mult sa aiba, dar nu era conditie esentiala, insa acum cam regret. Minimul era navi + trapa + xenon (si nu mai stiu exact daca si pilotul automat)

2. Cu privire la pilotul automat, ce sa fac, de la tara fiind, n-am stiut ca la E90 nu-i valabil ce era la E46...si anume comenzi volan = automat pilot automat, n-am stiu ca la E90 e o maneta in stanga, am aflat telefonic, pe autostrada, dupa ce luasem masina...am sunat un prieten in tara si mi-a zis ca tre` sa mai fie o maneta...care nu era :) Cand am vazut comenzi volan am fost convins ca are si pilot automat.

3. La fel, navigatia profesionala, mare, nu era neaparat o conditie, atunci eram la inceput, pretentiile erau mai mici, era suficient sa fie navi...nu stiam eu exact diferenta dintre cea mica si cea mare :)

 

"Eu chiar nu inteleg ... eu mi-am dorit un E60 cu navi mare , piele , cruise , scaune incalzite , clima , xenon , etc si aia mi-am luat ... nu inteleg tu ai plecat dupa mere si te-ai intors cu pere sau cum? ?!!! " - tu probabil ai avut mai multi bani ca mine. Eu m-am bucurat ca am gasit o masina cu aproape tot ce-mi doream, cu 107 000 km si sa mi-o si permit.

 

Daca te mai pot lamuri cu ceva...iti stau la dispozitie :)

Link to comment
Share on other sites

@hornetb: Vezi cum mi te adresezi, ce băi băiatule visezi tu?

 

Faza asta cu "nu e de vânzare, însă o dau dacă primesc o ofertă ca lumea" e o replică de samsar, şi nu una recentă ci una veche.

Un om normal îşi cumpără o maşină pentru el şi o ţine cel puţin un an, iar dacă se plictiseşte de maşină, o vinde.

Deci treaba e clară pentru mine, degeaba încerci s-o dai la întors.

Nici un om care-şi cumpăra maşina pentru el nu o bagă imediat la vânzare dacă maşina e ok.

Te-ai dus în Germania să aduci o maşină ca să faci nişte bani, însă nefiind deloc experimentat, cu siguranţă eşti un puşti, ai luat o maşină pe care nu ai cum s-o vinzi în România şi să-ţi iasă şi profit.

 

Dacă-ţi luai o maşina pentru tine, căutai din start una care să corespundă necesităţilor tale şi o ţineai o perioadă mai lungă de timp, nu de nevoie pentru că nu s-a vândut.

 

Nu are rost să-mi atragi tu atenţia asupra unei greşeli comise din rapiditate şi neatenţie, eu spre deosebire de tine ştiu să scriu corect în limba română, dacă n-ar fi aşa aş comite greşeli în prostie, cam cum faci tu.

Deci topicul ăla al tău a fost făcut la repezeală şi denotă un puşti plictisit şi fără experienţă în aducerea de maşini din afară, deci te asigur că nu se băga nimeni să-ţi dea ţie bani în avans pentru că nu pari de încredere din acest punct de vedere.

 

Nu cred că greşesc deloc în ceea ce ţi-am spus.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ca mentalitate poţi fi puşti şi la 40 de ani. A se citi infantil.

 

Cum să fie matur dacă s-a gândit să facă un topic în care să spună:

 

Buna dimineata...mai devreme m-am trezit...si mi-a trecut ideea asta prin cap, sa aduc si sa vand masini din Germania...si/sau sa insotesc persoane care vor sa-si cumpere masini bune cu km reali la un pret bun...avand si eu un mic comision :twoup:

Nu-s "samsar" si n-as vrea sa ma consider(ati) asa...desi chiar mi-e indiferent pana la urma :)

Pur si simplu pe timpul verii am mult mai mult timp liber...concediul meu e lung ...si pana la urma...chiar si cand sunt in timpul serviciului...aproape in orice perioada a anului...cred ca pot sa plec 2...3 zile pe saptamana daca e

 

Adică ceva de genul:

 

Am visat azi-noapte că vreau să fac nişte bani, aşa că m-am gândit să mă duc în afară pe banii altora să aduc maşini, experienţa mea e 0, dar puteţi avea încredere!

 

Cine naiba ar pune botul la aşa ceva?

 

Dacă te bazezi pe cineva ca să-ţi aducă o maşină din Germania, cu siguranţă trebuie să fie un om care a adus măcar 10-15 maşini, care se pricepe şi ştie să-ţi aducă o maşină bună, nu-i dai bani unui puşti de pe un forum care a mai adus o maşină.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca-ti explic, desi daca si tu, ca si @Ciupanezu, citeati post-urile mele, nu mai era nevoie sa explic din nou sau sa ma justific, etc :) Dar nu-i nimic, explic.

ZICEAI CA:

"explica-mi si mie ceva ce-mi scapa ... tu te-ai dus in germania sa-ti iei masina ... asa CUM TI_AI DORIT TU !!! dar culmea ... cand te-ai intors acasa ti-ai dat seama ca :

- n-are scaune incalzite si ti le doreai

- n-are pilot automat si te-a durut piciorul la drumul de intoarcere

- n-are navi proffesional ( "mare" ) "

 

1. Referitor la scaunele incalzite, mi-ar fi placut mult sa aiba, dar nu era conditie esentiala, insa acum cam regret. Minimul era navi + trapa + xenon (si nu mai stiu exact daca si pilotul automat)

2. Cu privire la pilotul automat, ce sa fac, de la tara fiind, n-am stiut ca la E90 nu-i valabil ce era la E46...si anume comenzi volan = automat pilot automat, n-am stiu ca la E90 e o maneta in stanga, am aflat telefonic, pe autostrada, dupa ce luasem masina...am sunat un prieten in tara si mi-a zis ca tre` sa mai fie o maneta...care nu era :) Cand am vazut comenzi volan am fost convins ca are si pilot automat.

3. La fel, navigatia profesionala, mare, nu era neaparat o conditie, atunci eram la inceput, pretentiile erau mai mici, era suficient sa fie navi...nu stiam eu exact diferenta dintre cea mica si cea mare :)

 

"Eu chiar nu inteleg ... eu mi-am dorit un E60 cu navi mare , piele , cruise , scaune incalzite , clima , xenon , etc si aia mi-am luat ... nu inteleg tu ai plecat dupa mere si te-ai intors cu pere sau cum? ?!!! " - tu probabil ai avut mai multi bani ca mine. Eu m-am bucurat ca am gasit o masina cu aproape tot ce-mi doream, cu 107 000 km si sa mi-o si permit.

 

Daca te mai pot lamuri cu ceva...iti stau la dispozitie :)

 

din cate inteleg eu ... si crede-ma ca putere de intelegere am ... tu ai plecat total nepregatit in germania ... te-a furat mirajul occidentului dar si gandul ca te vei intoarce acasa cu un e90 si dc e o sa-l vinzi si o sa-ti iei altu si tot asa si o sa aduci la altii ... vise desarte ...

 

iar faza asta e super funny "n-am stiu ca la E90 e o maneta in stanga, am aflat telefonic, pe autostrada, dupa ce luasem masina...am sunat un prieten in tara si mi-a zis ca tre` sa mai fie o maneta...care nu era :)"

 

sunt curios ce varsta aveai cand ai plecat in germania ... banuiesc ca nu ai plecat singur ... ai plecat cu parintii? :)

 

Intr-adevar ... la mine n-a fost problema ... am stat chiar 7-8 zile pana am gasit ceva new entry care era pe placul meu ... eu vroiam anumite dotari , o anume culoare , o anume motorizare si un nr de km cat mai mic ... cam asa a fost ... nu m-am grabit absolut deloc.

Edited by xfil3s
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@hornetb: Vezi cum mi te adresezi, ce bĂŁi bĂŁiatule visezi tu?

 

Faza asta cu "nu e de vânzare, Însã o dau dacã primesc o ofertã ca lumea" e o replicã de samsar, ºi nu una recentã ci una veche.

Un om normal ĂŽÂşi cumpĂŁrĂŁ o maÂşinĂŁ pentru el Âşi o Ăžine cel puĂžin un an, iar dacĂŁ se plictiseÂşte de maÂşinĂŁ, o vinde.

Deci treaba e clarĂŁ pentru mine, degeaba ĂŽncerci s-o dai la ĂŽntors.

Te-ai dus În Germania sã aduci o maºinã ca sã faci niºte bani, Însã nefiind deloc experimentat, cu siguranÞã eºti un puºti, ai luat o maºinã pe care nu ai cum s-o vinzi În România ºi sã-Þi iasã ºi profit.

 

Dacã-Þi luai o maºina pentru tine, cãutai din start una care sã corespundã necesitãÞilor tale ºi o Þineai o perioadã mai lungã de timp, nu de nevoie pentru cã nu s-a vândut.

 

Nu are rost sã-mi atragi tu atenÞia asupra unei greºeli comise din rapiditate ºi neatenÞie, eu spre deosebire de tine ºtiu sã scriu corect În limba românã, dacã n-ar fi aºa aº comite greºeli În prostie, cam cum faci tu.

Deci topicul ãla al tãu a fost fãcut la repezealã ºi denotã un puºti plictisit ºi fãrã experienÞã În aducerea de maºini din afarã, deci te asigur cã nu se bãga nimeni sã-Þi dea Þie bani În avans pentru cã nu pari de Încredere din acest punct de vedere.

 

Nu cred cĂŁ greÂşesc deloc ĂŽn ceea ce Ăži-am spus.

 

Pai ma adresez exact asa cum meriti sa ma adresez :) Uite ca eu nu sunt un om normal, care-i problema ta ?:) Treaba ar fi foarte clara pentru tine daca ai citi si-ai intelege ce scriam prin 2008, care e dovada clara ca E90 am vrut.

 

"Te-ai dus În Germania sã aduci o maºinã ca sã faci niºte bani, Însã nefiind deloc experimentat, cu siguranÞã eºti un puºti, ai luat o maºinã pe care nu ai cum s-o vinzi În România ºi sã-Þi iasã ºi profit." - pff, ma faci sa rad, zau, am prieten care vinde masini de 10 ani, deci presupunand ca nu stiam eu, macar ala ma sfatuia. Cu siguranta ai putea sa-mi zici nenea, zau. Repet, sper, pentru ultima oara, masina n-am luat-o special pentru vanzare, repet, am dovedit clar c-o vroiam din 2008. Daca tu vrei s-o tii tot pe a ta, n-ai decat.

 

"aÂş comite greÂşeli ĂŽn prostie, cam cum faci tu." - hai te rog sa mi le arati si mie pe alea din prostie :) si greseala aia n-as fi comis-o niciodata, ca tine :)

 

"Deci topicul ãla al tãu a fost fãcut la repezealã ºi denotã un puºti plictisit ºi fãrã experienÞã În aducerea de maºini din afarã, deci te asigur cã nu se bãga nimeni sã-Þi dea Þie bani În avans pentru cã nu pari de Încredere din acest punct de vedere." - posibil sa fi fost facut la repezeala, iar pusti plictisit esti tu, o stii prea bine...

 

Cu privire la experienta in aducerea masinilor, la ce experienta te referi ? Ah, la experienta de a lua masini lovite si sa dai km inapoi sa dai cumparatorilor ce vor? Aia da, n-am aceasta experienta, n-am vrut sa fac asa ceva :) Nu atunci, nu cu aceasta masina.

 

Daca mi-ar fi dat cineva ceva sau nu, ramanea de vazut, dar a deranjat probabil alte interese...sau n-am cotizat...sau cine stie :) Putea sa-mi fie lasat topic-ul, daca toti ma considerau asa cum ma consideri tu, n-aduceam nicio masina si gata.

 

Dar imi cer scuze c-am vrut sa aduc masini bune, km reali, etc :)

 

Gresesti cu multe si n-are rost sa-ti mai raspund, pentru ca, desi ti-am raspuns cu dovezi (dovada clara ca imi doream E90 inca de pe vremea cand aveam E46 ...si in acele post-uri cred ca se vede clar c-am vrut o masina pentru mine, ti-o zic pentru ultima oara).

 

In rest, numai bine, n-o sa-ti mai raspund ca n-am nici timpul, nici rabdarea ta, plus ca e pierdere de timp cu tine.

Link to comment
Share on other sites

@hornet, foloseste buton-ul ala de reply cand vrei sa citezi un post sau parte din post-ul cuiva. Ce faci tu cu ghilimelele alea provoaca migrene celui care vrea sa citeasca ce scrii tu acolo ! Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Ca mentalitate poĂži fi puÂşti Âşi la 40 de ani. A se citi infantil.

 

Cum sã fie matur dacã s-a gândit sã facã un topic În care sã spunã:

 

 

 

AdicĂŁ ceva de genul:

 

Am visat azi-noapte cã vreau sã fac niºte bani, aºa cã m-am gândit sã mã duc În afarã pe banii altora sã aduc maºini, experienÞa mea e 0, dar puteÞi avea Încredere!

 

Cine naiba ar pune botul la aÂşa ceva?

 

Dacã te bazezi pe cineva ca sã-Þi aducã o maºinã din Germania, cu siguranÞã trebuie sã fie un om care a adus mãcar 10-15 maºini, care se pricepe ºi ºtie sã-Þi aducã o maºinã bunã, nu-i dai bani unui puºti de pe un forum care a mai adus o maºinã.

 

Vorbeste din nou GANDITORUL, aka THE THINKER :) Repet, care experienta sau ce experienta-mi trebuia ? Am oameni de incredere care mergeau cu mine daca era, om de incredere acolo, masinile luate de la firme serioase, s.a.m.d. Care experienta n-o am, aia de a arde oamenii ?:) Ma scuzi, puteam sa fac asta, dar n-am vrut.

 

"Dacã te bazezi pe cineva ca sã-Þi aducã o maºinã din Germania, cu siguranÞã trebuie sã fie un om care a adus mãcar 10-15 maºini, care se pricepe ºi ºtie sã-Þi aducã o maºinã bunã, nu-i dai bani unui puºti de pe un forum care a mai adus o maºinã." - Repet, mergeam cu un prieten care a adus zeci de masini...si stiam de unde si de la cine le luam, daca era sa le fi luat :) Pana la urma, o masina sau nu...cert e ca am luat una buna pentru mine. Doua de fapt. E46 -ele si E90-ul. La fel de bine puteam sa aduc si altora :) Si cu "pusti" ma amuzi teribil :) Mai era un asa zis mecanic pe aici care-mi zicea "copile" desi el era cu un an mai mare decat mine :) Si desi tu esti mult mai mic decat mine, da` ma rog :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.