Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Alex arata-mi tu alt e46 325ci FL de pe net. Chiar te rog frumos, mobile/autovit ce vrei tu. Neaparat xenon, in rest nu sunt importante.

Nu vad de ce ar trebui sa merg la biserica, masina avea toate consumabilele schimbate, discuri/placute, ambreiaj+volant samd.

De dragul discutiei, te rog pe tine si pe toti cei mirati de super-pretul la care am vandut masina sa vina cu 1-2 exemple de 325ci FL disponibile la vanzare sau vandute. Multumesc! :thumbsup:

 

 

Care 320i?

Nu vreau sa ma contrazic. Sustin in continuare punctul de vedere si biserica si tot. Este un e46. Nu conteaza ca e coupe, break, etc. Atat timp cat deja s-a lansat a 2-a generatie de seria 3 de la e46, iar e90 se vand la greu la 11.000-10.500 EUR poti sa vb oricat tu de un e46 obosit (chit ca e coupe, intretinut, bla bla lba). Ramane un e46 obosit si invechit si uzat moral.

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Alexxx...vorbim de coupe, nu de sedan. Sau daca tot vorbim de sedan, arata-mi un 325i la 11.000E. Eu caut de 2 luni deja si nu am gasit nimic pana in 15-16.000. Eu te-am rugat frumos sa imi arati tu alt e46 325ci, de unde vrea muschiu' tau..asa obosit, uzat cum e el ca model. Tu te-ai legat de pret in special :thumbsup:

Vino cu niste exemple, arata-mi si mie pe ce iti bazezi parerea.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma contrazic. Sustin in continuare punctul de vedere si biserica si tot. Este un e46. Nu conteaza ca e coupe, break, etc. Atat timp cat deja s-a lansat a 2-a generatie de seria 3 de la e46, iar e90 se vand la greu la 11.000-10.500 EUR poti sa vb oricat tu de un e46 obosit (chit ca e coupe, intretinut, bla bla lba). Ramane un e46 obosit si invechit si uzat moral.

1. Folosind acelasi rationament => nu conteaza e90/91/92/93, tot seria 3 e :unsure:

2. Sustine punctul de vedere cu exemple. In cazul asta, masini aflate la vanzare/vandute.

Link to comment
Share on other sites

pe masinile inmatriculate pe persoane cu handicap se plateste taxa anuala/impozitul auto?stie cineva?stiu ca taxa de prima inmatriculare nu se plateste, dar nu stiu ca e valabil doar la o masina in viata sau la toate masinile cumparate.multumesc pt raspuns.
Link to comment
Share on other sites

Nu stau sa caut, dar sunt o gramada. Iar asta cu toate la 11000 sunt cazane nu o inghit. Poti gasi masina buna la 11000 la fel cum poti gasi cazan la 15000.

 

Arunca un ochi macar...nu prea ai dreptate. Poti gasi masina buna si la 1000E, depinde ce intelegi prin masina "buna".

Link to comment
Share on other sites

Nu stau sa caut, dar sunt o gramada. Iar asta cu toate la 11000 sunt cazane nu o inghit. Poti gasi masina buna la 11000 la fel cum poti gasi cazan la 15000.

 

Omul a spus clar ca a vandut masina unei cunostinte, care stia cum a intretinut masina, istoricul ei, tot! Vad ca te deranjeaza ca a luat 10.500 pe masina.. Poti gasi masina buna la 2000, la 5000, depinde si ce masina cauti.. Un e90 cum vezi pe autovit, sau e60, la 10000 cu 110 mii km, si "primul proprietar" nu prea cred ca l-ai cumpara, sau poate la tine nu conteaza km la o masina si istoricul ei..

Link to comment
Share on other sites

pe masinile inmatriculate pe persoane cu handicap se plateste taxa anuala/impozitul auto?stie cineva?stiu ca taxa de prima inmatriculare nu se plateste, dar nu stiu ca e valabil doar la o masina in viata sau la toate masinile cumparate.multumesc pt raspuns.

daca vrei sa inmatriculezi pe persoana cu handicap fara sa platesti taxa iti trebuie o gramada de acte:

persoana sa posede carnet de conducere

masina sa fie modificata pt persoane cu handicap si modificarea sa fie omologata de RAR. ca sa omologheze RAR-ul iti trebuie factura cu garantie pe modificare. in romania este decat un baiat din sovata care modifica si iti da acte pe ce face care sa fie valabile la RAR

certificat de handicap nu stiu exact ce grad iti trebuie (ca nu iti da asa la orice grad)

trebuie interesat bine inainte sa te apuci de treaba

 

am un prieten care are un e39 525d 2002 modificat cu acceleratia ai frana la mana.

si mai am un prieten care a ramas fara piciorul drept si in spania are masina automata modificata pt piciorul stang si merge fara probleme si in romania cand sa iti inmatriculeze o masina nu a putut din cauza actelor. si ca nu avea nu stiu ce grad de handicap. omu are piciorul taiat de sub genunchi.

 

impozit nu se plateste, ce taxa anuala? asigurare jumate, rovinieta nu platesti.

trebe specificat in cartea tehnica "adaptat pt persoane cu handicap"

Edited by florin_wre
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma contrazic. Sustin in continuare punctul de vedere si biserica si tot. Este un e46. Nu conteaza ca e coupe, break, etc. Atat timp cat deja s-a lansat a 2-a generatie de seria 3 de la e46, iar e90 se vand la greu la 11.000-10.500 EUR poti sa vb oricat tu de un e46 obosit (chit ca e coupe, intretinut, bla bla lba). Ramane un e46 obosit si invechit si uzat moral.

E buna asta!!!...si tu faci parte dintre cei care cred ca daca e mai nou, automat e si mai bun....pentru unii chiar conteaza mai mult decat anul de fabricatie un istoric real al masinii....o intretinere corecta...un fost proprietar care sa nu-si fi batut joc de masina...

Daca a vandut coupe-ul cu 10500 este pentru ca atat merita masina aia...e90-uri sunt cu gramada si majoritatea niste cazane obosite aduse de afara cu sute de mii de km si puse la vanzare aici....iar cat despre e46 ca-i obosit si uzat moral te contrazic...insa fiecare cu parerea lui si nu are rost sa fac polemica pe treaba asta...

Link to comment
Share on other sites

Nu ma deranjeaza opinia lui Alexxx, doar ca l-am rugat sa imi dea cateva exemple de 325i/ci e46/e90/e92 la preturi minune de 10-11.000E, eu unul asta caut in mod special si nu gasesc nimic...Actualul proprietar al fostei mele masini e foarte multumit, vorbim des la telefon, pentru mine asta conteaza. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Multi frustrati :).

 

Daca tot am fost OffTopic, sa o fac pana la cap: motorul de pe #35i (n54) a avut probeleme cu pompa de benzina - HPFP doar pana in 2009, sau si dupa? Am gasit ceva pe niste forumuri din state, dar nu m-am lamurit.

 

Merci anticipat!

 

@RZV: esti calm, mult prea calm. :))

Edited by MikeOnline!
Link to comment
Share on other sites

E ofticat ca nu-si poate lua si el 10.500 pe compact.

Mi se parea mie cunoscut de undeva , vrea sa ma convinga ca E46 compact e o masina frumoasa de fapt ,desi toti ziceau ca e cel mai urat BMW ever pe topicul dedicat . Pai oricum compactul e cel mai ieftin , dupa aia sedan , coupe si cabrio , in ordinea asta.

 

 

Approximately 130,000 vehicles are potentially affected with about 40,000 expected to require a new high pressure fuel pump. Affected BMW models include:

 

* MY 2007–2010 335i models.

* MY 2008–2010 135i, 535i and X6 xDrive35i Sports Activity Coupes

* MY 2009 – 2010 Z4 Roadster sDrive35i

 

Recall-ul e facut in octombrie 2010.

Edited by bitz
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-635-C22088195.html

 

far dr aburit. interior nengrijit

 

poate ne ajuta @dooh cu mai multe detalii prin decodarea vin-ului.

 

2011 - 60,247 Kilometres

 

revizii si cateva mici inlocuiri in perioada de garantie, misto.

 

Din pacate, cateva luni facem pauza cu detaliile, sunteti prea multi :), cei care deja m-au rugat o sa le raspund prin mesaj privat.

Link to comment
Share on other sites

 

Approximately 130,000 vehicles are potentially affected with about 40,000 expected to require a new high pressure fuel pump. Affected BMW models include:

 

* MY 2007–2010 335i models.

* MY 2008–2010 135i, 535i and X6 xDrive35i Sports Activity Coupes

* MY 2009 – 2010 Z4 Roadster sDrive35i

 

Recall-ul e facut in octombrie 2010.

 

sunt cazuri in care si dupa ce s-a schimbat pompa a picat din nou.

 

am citit de unul chiar aici pe forum.

 

este unul din motivele pentru care am renuntat la un vis mai vechi. 335i

Link to comment
Share on other sites

Samsari sau nu... ?!

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22831645.html BOLDY----

 

 

http://www.agvis.ro/BMW-318-de-vanzare-Salaj-diesel-cutie-manuala-123854

 

 

Boldy = Rulaj:118,000 km

Putere:150 CP (110 kW) BMW 320

 

 

Salaj-Satu Mare = Km parcursi 167.000 Km

Cai putere 136 CP

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

Nuuu. Sunt oameni seriosi si de incredere, mai ales Boldy ! :sorcerer:

 

Tu ai impresia ca noi ne-am chinuit cu topic-ul asta atata timp doar ca sa-i fie citita ultima pagina ? Pune mana si citeste de la inceput, nu mai astepta mura-n gura.

Link to comment
Share on other sites

Lol, alt picĂŁ parĂŁ mĂŁlĂŁiațĂŁ in gura lui nĂŁtĂŁfleațĂŁ ! :rofl:

Cum adica sa nu citeasca de la inceput ? Pai noi am fost fraieri sa pierdem timpul scriind pe aici sau cum ?

 

Daca nici de Boldy nu s-a mai scris pe topic-ul asta...

 

Dar, intr-adevar, mai simplu e sa intrebi, muieti is posmagii ?

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Eu personal urmaresc topicul asta de la inceput, nu stiu de ce ma cataloghezi tu pe mine fara sa ma cunosti (dar am observat ca pe forumul asta e o moda chestia asta)

 

Si pana la urma care e scopul acestui topic, daca atunci cand cineva (nou) intreaba despre un anunt de vanzare actual, i se raspunde "la misto"

 

 

pai anunturile de vanzare ale masinilor despre care se discuta nu mai sunt valabile, chiar si la unele de acum cateva zile; ce poti sa intelegi citind de la inceptut, cand nu vezi efectiv despre ce este vorba?

Edited by georgexu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.