Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Masina arata bine , am vazut-o in parc. Intradevar , descrierea pe site-ul ala e facuta de unul care ori e cu pluta ori face panarama. Totusi pe site-ul topcars sunt informatiile reale. CTS - te invit la un test drive cu masina mea cumparata de la ei sa-mi zici parerea ta. Si dam verdictul dupa aia. Vb serios.

:console: mersi pt invitatie,apreciez.nu am vrut sa fiu tendentios.e important tu sa fi multumit de masina,dar cred ca esti constient ca sunt sanse foarte mari sa fie masluita.

Link to comment
Share on other sites

Da , sunt constient. Dar acum 3 ani am luat din Germania un 520i E60 si nu am fost asa multumit de ea. Si am luat-o de la un neamtz. Nu i-as lauda asa mult pe nemti ( km reali avea 156k cu carte service si arata mult mai nasol decat asta care o am acum - interior + exterior , plus ca avea probleme la un injector cred si mai consuma si ulei).

 

Depinde mult de noroc.

Link to comment
Share on other sites

pai nu ziceai tu ca ingrijesti masinile si ca n-ai avut probleme cu niciuna ???

ce sa intelegem, ca e60 ala care consuma ulei si nu-i mergea un injector l-ai tinut in starea deplorabila in care l-ai luat pana l-ai vandut mai departe cu tot cu probleme, nu ? ca tu nu bagi bani in masini

sau interpretam noi gresit si tu de fapt ai bagat bani in masina, ai pus-o la punct ?

 

p.s. pe neamtul de la care ai luat masina il chema Hasan sau Ahmet, si avea preturi destul de mici la toate masinile, iar km pana in 200.000 ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am ingrijit-o f bine sa stii. Am schimbat tot la ea , filtre , ulei , placute frana spate si bujiile. Cred ca avea probleme la vreun injector desi i-am facut o diagnoza amanuntita si nu a iesit nimic clar. Uleiul il cam consuma vara la temperaturi mai mari de 30 grade (bine,nu exagerat) , am mai completat 1L intr-un an jumate.

 

Uite site-ul de unde am cumparat masina : Matthias Schamminger - Regensburg . Nu era nici un turc acolo. Toti erau nemti. Si patronul e tot neamt.

 

Te rog nu mai fi asa drastic cand dai verdicte. Si mai corecteaza-ti limbajul ironic. Forumul asta are un rol foarte clar. Nu suntem aici pentru a face misto unii de altii. Sper ca intelegi.

Link to comment
Share on other sites

mai exact care? ca eu sunt din 2005 pe forumul asta si tot nu m-am prins. :popcorn:

Rolul forumului este acela de a pune intrebari si a raspunde la intrebari prin a ajuta. Aceste 2 lucruri trebuie sa primeze.

Cine vrea sa faca misto sa o faca altundeva nu aici.

Daca esti din 2005 pe forum inseamna ca te-a ajutat si pe tine la un moment dat si il iei in serios.

Mai bine terminam discutia asta inutila si respectam topicurile.

Link to comment
Share on other sites

esti hater. asta e topicul lui wlf

 

pai cum ma, vine un mucifer d-asta, nici n-a platit cotizatia de 5 euro la forum, sau aia de 50 de euro la club si face regului pe aici.

 

WLF, ia da-i bai nene suspend astuia sau sa achite taxa daca vrea sa faca galagie.

Link to comment
Share on other sites

pai cum ma, vine un mucifer d-asta, nici n-a platit cotizatia de 5 euro la forum, sau aia de 50 de euro la club si face regului pe aici.

 

WLF, ia da-i bai nene suspend astuia sau sa achite taxa daca vrea sa faca galagie.

 

Pai de ce sa ii dau suspend. Daca vrea sa mai scrie, ii dau contul si aia e, sa plateasca pentru forum si pentru club si gata, poate sa scrie ce vrea muschiul lui.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.