Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Din ce stiti din masinile care au mai fost pe autovit, vi se pare scumpa masina asta? Presupunand ca are km 100% reali.

 

 

Ideea e ca nu prea gasesc un 320i cu efficientdynamics benzina, in afara de aia de mai sus. Dar nu stiu ce sa zic de pret, de asta v-am intrbat.

 

Adica sa zicem ca ar lasa la 12 000, ar fi un pret ok? Din ce a mai fost in trecut pe autovit.

Link to comment
Share on other sites

v-am intrebat si eu o parere, nu cred ca era nevoie de mistouri...

 

 

User-ul cefi oricum si-a facut un obicei pe forum in a raspunde intr-un anumit fel.Posturile lui se incadreaza intr-un anume tipar:foarte scurte(nu mai mult de cateva cuvinte) si foarte des sunt la misto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Cefi tu mai bine nu postezi aici, nu ajuti cu nimic.

 

@amilo123 cauta si pe motorina , vrei neaparat pe benzina?

 

prefer benzina din 2008, sau diesel 2005-2007

 

benzinarul ala cred ca as putea sa il iau cu 12k

 

@Bmw32oCi chestia e ca masina din cate am inteles prezinta o eroare la catalizator, dar noxele au iesit bune, de aia ezit...unii mecanici zic ca ar fi de la benzina.

Edited by amilo123
Link to comment
Share on other sites

am o nelamurire:

am luat o masina inmatricuculata in romania. are un singur proprietar pe carte.

m-am uitat pe site-ul prefecturii la acte necesare si mi-a aparut asta:

 

In conformitate cu prevederile legii 9 din 10.01.2012 privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule, in cazul in care se solicita prima transcriere a dreptului de proprietate in Romania asupra unui autovehicul rulat, solicitantul se va prezenta cu unul din urmatoarele documente:

- dovada achitarii platii taxei pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule (original + 2 copii) - in cazul in care nu a fost achitata taxa speciala pentru pentru autoturisme si autovehicule sau taxa de poluare pentru autovehicule si care nu face parte din categoria autovehiculelor exceptate sau scutite de la plata acestor taxe, potrivit reglementarilor legale in vigoare la momentul inmatricularii;

- dovada ca nu s-a restituit cuantumul sau valoarea reziduala a taxei speciale pentru autoturisme si autovehicule sau a taxei de poluare - in cazul in care aceasta a fost achitata. Acest document se elibereaza de organul fiscal competent.

 

Mai exact ce trebuie sa fac?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.