Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Un prieten vrea sa isi ia un A6 din afara. Ce parere aveti de masina asta ?

http://goo.gl/kbxiP

 

lol Audi din ala am eu la munca, e deja a 3-a oara in service, dupa ce s-a dus ceva la cutia autmata, apoi se incingea din cauza unui termostat, acum iar are suturi cand vrea sa schimbe din 2 in 3, iar cand pun in R cloncane ceva dedesubt.

 

in schimb e foarte confy, asta imi place.

 

tot in jur de 70.000 are si deja se cojeste plasticul de la butoanele de la geamuri si cele de la clima, insa asta e poveste veche la audi.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Mie chiar imi place masina asta:

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C25342429.html

L-am sunat pe nenea dar nu raspunde. Masina pare sa aibe ceva dotari pe ea, este Euro 5 cum mi-am propus sa imi iau, insa nu stiu cat de reale sunt datele din anunt, servisata la zi poate sa insemne orice, iar km aia nu stiu cat de reali sunt cu toate ca la interior nu pare foarte uzata. Pretul e bunicel la cate are pe ea, voi ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Mie chiar imi place masina asta:

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C25342429.html

L-am sunat pe nenea dar nu raspunde. Masina pare sa aibe ceva dotari pe ea, este Euro 5 cum mi-am propus sa imi iau, insa nu stiu cat de reale sunt datele din anunt, servisata la zi poate sa insemne orice, iar km aia nu stiu cat de reali sunt cu toate ca la interior nu pare foarte uzata. Pretul e bunicel la cate are pe ea, voi ce parere aveti?

 

Pai ma, de la E92 la 10k, ajunsasi sa iti iei Passat combi cu 11k? Da-o in plm de smecherie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

aaa, am inteles.. Aveti idee cum sa fac si eu sa imi pastrez numerele pe care le-am avut la masina pe e39 ai atunci cand iau cealalta masina sa le pun tot pe alea? Auzisem de la cineva ca tre sa sun la un nr la politie sa le rezerv, practic nu am facut niciodata si nu stiu cum se face..

 

Iti dai seama ca daca as fi luat E92-ul la 10k il dadeam in secunda 2 cu 15k... It's just business. Ce imi iau mie, conteaza mai putin, eu tre sa ma orientez spre un Euro 5 cat mai nou si cat mai ieftin. VW deocamdata e cea mai buna alegere in jurul sumei de 10 mii, mai ales ca e break si chiar imi trebuie un break pana la anu in iulie. As mai putea gasi un A4 din 2010 tot break dar este semnificativ mai mica masina aia si cu vreo 2000 mai mult.

Link to comment
Share on other sites

aaa, am inteles..

 

 

eu din principiu nu as lua de la samsarul ala cu descrierea aia de rahat , am senzatia ca e anunt pt prosti , gen uite boule cate dotari are , nu a avut neam de neamul tau ce are masina asta . cumpara ca nu mai gasesti . No offence , ala ar trebui sa nu-l sune nimeni numai ca sa-i dea peste nas , dar evident ca sunt cativa care au lesinat numai cand au citit .Cu sageti and shit . Ce sa zic ,,bafta ! Ce greata m-a luat ....

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu l-am sunat, si intr-adevar ma asteptam sa fie un samsar din ala clasic peste care dai de obicei prin autovit. Ei bine nu stau chiar asa treburile. Omu mi-a zis ca sunt oameni care suna si il intreaba tot felul de intrebari, gen de la ce vine dublu climatronic, sau de ce nu are parbriz incalzit daca are incalzire auxiliara..

Eu sunt convins ca daca masina aia s-ar fi pus la vanzare pe vwforum sau mai stiu eu ce vwclub, siigur era vanduta de vreun pasionat la cel putin 13 cocare.

Km ireali sunt undeva in jur de 220000 km la masina ca mi-a zis omul direct, motivul pt care au fost dati inapoi a fost pt ca neamtul a dat km inainte (prima oara cand aud asta), la 160k km neamtul cica a dat masina inainte la 220000 km pt nu stiu ce combinatii avea el cu niste foi de parcurs.. el a luat-o la 220000 si a dat-o napoi la 170k km. Fiecare crede ce vrea din asta.

 

Si nu, nu am lesinat cand am citit, insa fiind fost posesor de b6 mai dotat asa, prefer sa iau unul cel putin la fel de dotat ca ala de l-am avut eu. Ok asta nu are padele si keyless entry, in schimb e break si are incalzire auxiliara si cateva altele..

Link to comment
Share on other sites

Nu ma duc pt ca nu am mai fost niciodata sa cunmpar masina de afara si recunosc ca nu ma pricep. Iar asta cu autohasul treaba e ca majoritatea vesticilor prefera sa isi bage masinile la vanzare prin intermediul unui autohaus decat sa se complice ei, deci nu stim daca e 100% provenienta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.