Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Nu ma duc pt ca nu am mai fost niciodata sa cunmpar masina de afara si recunosc ca nu ma pricep. Iar asta cu autohasul treaba e ca majoritatea vesticilor prefera sa isi bage masinile la vanzare prin intermediul unui autohaus decat sa se complice ei, deci nu stim daca e 100% provenienta.

 

Te pun eu in legatura cu niste baieti de treaba din Tg-Jiu care fac treaba asta saptamanal, daca vrei. Le dai 100 euro pana in Germania iar acolo le platesti motorina pana la masina gasita de tine, daca nu gasesti in zonele in care au ei treaba. La intors, te intorci tot cu ei.

Link to comment
Share on other sites

Te pun eu in legatura cu niste baieti de treaba din Tg-Jiu care fac treaba asta saptamanal, daca vrei. Le dai 100 euro pana in Germania iar acolo le platesti motorina pana la masina gasita de tine, daca nu gasesti in zonele in care au ei treaba. La intors, te intorci tot cu ei.

Astept PM!

Link to comment
Share on other sites

Auzi stare buna, si unde a facut poza sunt numai cerculete...:)))

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C26220430.html

 

nu asa se face? pana se preda masina se omoara la fiecare semafor si nu numai..

 

glumesc, eu am dus una s-o spal inainte s-o dau, sa fie prezentabila si mi-a zburat boul ala usita de la rezervor cu jetul, m-am dus cu ea in porbagaj si cu rusinea pe fata

Link to comment
Share on other sites

Bai mor de astia care te cheama in cealalta parte a bucurestiului verifica masina ca sa constate apoi ca nu au bani sa o cumpere. :frantics:

 

Pai nu trebuia sa fie invers? Tu te duci la fiecare interesat de masina? Nu e bine asa, lasa-i pe ei sa vina sa o vada la tine in zona ta, e mai safe asa. Daca te chema la Oradea ce facei? Te duceai?

Link to comment
Share on other sites

cel mai de bun simt este sa se intalneasca undeva la mijloc , sincer nu stiu cat de bine este sa il aduci pe "posibilul" cumparator in fata blocului unde masina este zilnic , nu se stie niciodata peste ce handicapat dai , nu te intelegi cu el la pret , omu vrea sa iti negocieze 2-3k euro , ii dai cu flit si dupa 2-3 zile gasesti masina X si O in parcare sau cu alte bucurii
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Corect. Sunt atatea masini de vanzare, incat daca vrei sa vinzi, esti nevoit sa devi maleabil la cerintele clientului. Eu personal am fost de multe ori la Pitesti sa vand masina, pentru ca era la jumatatea drumului intre Valcea si Bucuresti. Ultima oara, am fost la Medias ca sa vand masina cuiva din Timisoara, deci daca vinzi o masina buna la care stii sigur ca nu o sa aiba clientul comentarii, te poti duce linistit oriunde. A, daca ai chestii de ascuns si e posibil sa nu o ia, normal ca nu are rost sa cheltui bani degeaba.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cel mai de bun simt este sa se intalneasca undeva la mijloc , sincer nu stiu cat de bine este sa il aduci pe "posibilul" cumparator in fata blocului unde masina este zilnic , nu se stie niciodata peste ce handicapat dai , nu te intelegi cu el la pret , omu vrea sa iti negocieze 2-3k euro , ii dai cu flit si dupa 2-3 zile gasesti masina X si O in parcare sau cu alte bucurii

 

Foarte bine spus, sustin nu este ok sa al aduci la tine in fata blocului :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Corect. Sunt atatea masini de vanzare, incat daca vrei sa vinzi, esti nevoit sa devi maleabil la cerintele clientului. Eu personal am fost de multe ori la Pitesti sa vand masina, pentru ca era la jumatatea drumului intre Valcea si Bucuresti. Ultima oara, am fost la Medias ca sa vand masina cuiva din Timisoara, deci daca vinzi o masina buna la care stii sigur ca nu o sa aiba clientul comentarii, te poti duce linistit oriunde. A, daca ai chestii de ascuns si e posibil sa nu o ia, normal ca nu are rost sa cheltui bani degeaba.

Nu stiu de ce,dar in ultima vreme am inceput sa-ti cam dau dreptate!?

+1 la cele spuse mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.