Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Nu exclud ca cel care mi-a zis de treaba aia sa fie mancat cacao, deci tot ce se poate. In mentalitatea lui, era vb cum ca domne or sa lase serios la pret la un 650i pt ca nu exista audienta, insa de la 39k la 29k si mie mi s-a parut o negociere f mare. Drept dovada 650i-ul ala este in continuare acolo. Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Sigur ala e. L-am vazut inauntru. Uite linkul.

http://am.unicreditleasing.ro/product/bmw-650_1610.aspx

 

Nu lasa la pret asa mult. Ei sunt recuperatori de bani si au interesul sa ia cat mai mult, nu sa faca pomeni.

Am fost acolo marti. Au vreo 3 buc 335i la preturi mari, un 330d cabrio tot scump, un 760li la 20k, etc.

 

320d fabr 2008 cu 120.000km reali, pack m int ext, jante de E60(au recuperat-o fara roti si au cumparat ei un set), navi mare, interior negru, prologic 7.... Aripa putin crapata, usa dreapta facuta valuri, volan gazat de la o revopsire. Un far al ei si unul 2010, radiatorul si ventilatorul de pe el erau din fabrica. Pret afisat 15400, la licitatie s-a dat cu 16.100.

 

Daca mai bagai 2000 eur in ea ( volan + schimbator noi) + un tratament piele (care arata f bine) si ceva maruntisuri la exterior + jante de 3ar nu de 5, luai 18bete pe ea pt ca iti lua ochii bine bine.

 

Motor n47, dar suna frumos, nu avea zgomote suspecte de distributie pe duca.

 

Iar 650i ala nu valoreaza nici decum 40 de mii. Atat mai are de dat fostul proprietar pe ea, dar masina aia nici 25k nu mai valoreaza.

 

Tu cauta privat sa iti dea reducere de la 39 la 29 si mai vbim. Nu recuperatori de credite.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Mda, no comment, m-am inselat in privinta lor si am sa dau crezare mai putin la spusele altora. As putea totusi sa te intreb de unde stii toate detaliile alea cu ce s-a intervenit/lipsa la masina. Daca e secret sau ceva nu tre sa imi spui, vreau doar sa stiu daca cei de acolo iti dau informatii legate de masini sau tre sa scormonesti tu separat pe la Bavaria orice legat de istoric?
Link to comment
Share on other sites

Nu. A fost un prieten interesat sa o ia si nu a putut veni la buc sa o vada intai. M-am dus eu sa o vad si stiam la ce sa ma uit. Alea au fost chestii observate de mine. Ideea e ca agentul de vanzari de la ei nu a negat acele aspecte, ba chiar le-a aprobat (le stia dinainte). Dar nu venea sa iti zica el ce belele are. Te lasa sa le gasesti singur.

Iar licitatia la care s-a dat a fost chiar ieri. A luat-o unul de la cluj.

 

Daca mai bagai 2000in ea luai 20k(mai greu, dar o dadeai). Desi e cu dus si intors... La 20k iau 320i cabrio si ma doare la basca si de turbina si de injectoare si de distributie :)

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

pentru revanzare ar fi probabil o afacere buna, insa personal nu mi-as lua o masina din asta recuperata, majoritatea au avut parte de n proprietari si de lipsa de intretinere corespunzatoare...e ca si cum ai lua una de pe centura de buna :)...un prieten si-a luat un E60 si pe cat de ieftin a fost pe atat de bun, el a hotarat sa o tina insa a bagat la bani in ea de s-a saturat...mai bine iei una din DE cu 200k km dar cu 1,2 proprietari si istoric!
Link to comment
Share on other sites

Mda, no comment, m-am inselat in privinta lor si am sa dau crezare mai putin la spusele altora. As putea totusi sa te intreb de unde stii toate detaliile alea cu ce s-a intervenit/lipsa la masina. Daca e secret sau ceva nu tre sa imi spui, vreau doar sa stiu daca cei de acolo iti dau informatii legate de masini sau tre sa scormonesti tu separat pe la Bavaria orice legat de istoric?

 

 

Am avut de a face in trecut cu unicredit leasing, au un sediu si pe autostrada bucuresti-pitesti la cativa km de carrefour cu masini recuperate de leasing.

Este o mare teapa sa cumperi de la ei, masinile sunt pur si simplu praf, rar am vazut una mai buna, sunt numai samsari care schimba cate ceva la ele si le dau. Oricum au preturi foarte mari pentru o masina intreaga.

 

Am vazut un Q7 care avea interiorul dat cu peria de sarma pe la butoane, batjocorit in ultimul hal, x6 care avea in loc de oglinzi spuma de termopane si fel si fel de porcarii.

 

Am vazut un audi a4 din 2010 la care au recuperat decat caroseria:)).Dupa l-am vazut de vanzare pe autovit:))... asa ca faceti-va o parere.

 

Ce zice dumi cu preturi mici 10k pentru in e92 se poate, dar ai intrebat in ce stare era masina, eu cred ca era praf.

 

Care sunt mai bune au preturi de nu te apropii de ele.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Sunt tare curios daca tipul care a luat masina va ajunge pe forum sa o prezinte, ar fi chiar tare :D

 

Tehnic parea f ok, si estetic se facea cu 1k.

 

Ala de a luat-o era samsar de cluj, asa ca mai bine o cauti pe autovit sapt viitoare decat la rubrica "masina mea" de pe forumul asta :)

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.