Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Primul link: exterior masina arata jalnic (exceptie jante).

Al doilea link: masina aia merita cel putin dublu, e o raritate, cea mai misto masina ever....NOT. Poate are noroc si gaseste vreun bolnav care se excita la gandul ca va sta la volanul unei masini de 20ani, depasita din toate punctele de vedere, dar nici asa nu cred ca ia mai mult de 15.000E

Link to comment
Share on other sites

@Virgil esti un NECUNOSCATOR , eu nu stiu nici de ce te bagi in seama si "arunci cu noroi"... si carcotesti si... si ...si

 

Dom'le uite aici descrierea....

 

CUM SA-I REZISTI????????

 

 

 

M3 T U R B O-dezvolta*** 609cp*** si poate oricand fi testat pe dyno

#valoarea modificarilor depaseste suma de 20000 euro(dem cu facturi)

#accept schimb sau reduc mult pt plata cash!!!

#nu a rulat mai mult de 1200km de cand este modificat si nu a fost alergat la curse legale!

intrece orice Lamborghini ,Ferrari,Nissan GTR sau Porsche turbo *stock sau usor modificate

 

#609CP PT 16900EURO !!!!!NEG!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

eu nu contest valoarea tehnica a masinilor, sunt frumoase, raman la parerea ca ce a e vechi de la BMW e frumos si de durata!!! Dar sincer, cati dintre noi am dat 38.000 de mii de euro pe un M3 din 1990 cand unul din 2008 este 28.000? Astea sunt masini cu o oarecare valoare care din punctul meu de vedere, repet, este doar punctul meu de vedere, nu o sa fie vandute la pretul asta! Dar cine stie, un pasionat poate oferi pretul cerut!
Link to comment
Share on other sites

La banii aia nu o sa se vanda E30 M3 in cauza niciodata. Dar una buna e in jur de 20.000. E considerata masina clasica.

Era mai demult de vanzare un M3 E30 cabrio. Poate sa confirme cine o mai tine minte ca era 30.000. Nu zic ca a luat atat omul dar sub 25.000 nu cred ca a dat-o.

Link to comment
Share on other sites

atunci ce rost are sa dai 18 milioane pe un ferrari 250 gto? sau cateva milioane pe un mclaren f1? nu stiu daca stiti, dar e30-u M este considerat cel mai tare M din toate timpurile.

 

probabil asta http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-m3-sport-evolution-spain/169942044.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=1985&maxConstructionYear=1991&tabNumber=1 vi se pare o gluma nu?

 

 

le: nu zic ca m3-u ala de pe autovit merita sau nu, vad ca este un parc auto cam dubios, dar un e30 m3 este ceva rar si deosebit si dpmdv merita banii.

Edited by andubalauru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de maturat, aici vorbim deja de colectionari. Aia nu intra in categoria "cine imi da mai mult pentru cat platesc?".

Vrea omul M3 E30 si astea sunt preturile pentru una buna. Vrei...bine. Nu vrei? Si mai bine. Cumparatori se gasesc pentru ele.

Link to comment
Share on other sites

Nu neg asta. Dar sunt si oameni din astia. Era un tip faimos (mi se pare ca a decedat) si omul colectiona tancuri. A mers juma de glob ca sa dezgroape nu stiu ce tanc dintr-o mlastina ca sa-l reconditioneze. Asta in mare descrie colectionarii. Mai multi bani decat simtul realitatii.

Cam acolo e portretul omului care s-ar baga la un M3 de banii astia. Oricum aia care dau bani pe asa ceva nu au una doua masini. Au cam tot ce doresc.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, e30-ul ala vad ca nu s-a sinchisit nimeni sa zica ca e m3-u de "italia". Pe asa ceva nu o sa primeasca banii aia niciodata, valoarea lui, inscris la noi e undeva la 8-10k euro. Iar un e30 M3 veritabil, sa nu mai vb de cecotto de mai sus, este o investitie de viitor ca sa zic asa, de cand urmaresc modelul, de cca 5-6 ani, si-a triplat valoarea si o sa tot creasca. Devine din ce in ce mai rar iar colectionari se tot gasesc in lumea asta..

 

BTW: 2.2-ul ASTA iese EURO 4 la noi ?

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

In primul rand, e30-ul ala vad ca nu s-a sinchisit nimeni sa zica ca e m3-u de "italia". Pe asa ceva nu o sa primeasca banii aia niciodata, valoarea lui, inscris la noi e undeva la 8-10k euro. Iar un e30 M3 veritabil, sa nu mai vb de cecotto de mai sus, este o investitie de viitor ca sa zic asa, de cand urmaresc modelul, de cca 5-6 ani, si-a triplat valoarea si o sa tot creasca. Devine din ce in ce mai rar iar colectionari se tot gasesc in lumea asta..

 

BTW: 2.2-ul ASTA iese EURO 4 la noi ?

 

Frumoasa rau masina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.