Jump to content

Sub bancheta din spate am un intrerupator. Oare pentru ce e?


Zoli din Cluj

Recommended Posts

Salutare

 

Am un E46 320d din 2001 si sub bancheta din spate am gasit un cablu lung si pe capat un intrerupator. E montat din fabrica, pentru ca cablu intra sub izolatie, impreuna cu cablurile de la pompa de carburant. De la reprezentanta din Cluj s-au uitat la cablu ca la felul 13 si habbar nu au ce e.

 

Am incercat sa vad ce face acel intrerupator, dar nu se intampla nimic (am incercat toate variantele)

 

Ce poate fi??????

 

PS: maine revin si cu poze.

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Deci gata, gata am mai scapat o lacrima.

De ieri o tin numai in ursi, alarme, sepci cu cozoroc purtate invers, masini enigmatice, singuratice.....etc si acum dau peste butoane, intrerupatoare....

 

Vaii cata voie buna pot avea zilele astea....

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu ai cumva si un buton in torpedou?

 

 

Nu, nu am vazut, dar mai verific. Cam unde ar trebui sa fie butonul??

 

daca ai un intrerupator sub bancheta, ar trebui sa ai unul si in torpedou, cel de sub bancheta anuleaza faza pe bobine in caz de staza electromistica si actioneaza ca un fail-safe in cazul in care butonul din torpedou nu mai functioneaza.

 

Daca insa ai FL, nu mai ai buton in torpedou, cum zice si Rares, functia lui s-a integrat in cheie (in telecomanda), tii apasat aproximativ 5 secunde pe butonul de inchidere.

Link to comment
Share on other sites

nu ai cumva si un buton in torpedou?

 

 

Nu, nu am vazut, dar mai verific. Cam unde ar trebui sa fie butonul??

 

daca ai un intrerupator sub bancheta, ar trebui sa ai unul si in torpedou, cel de sub bancheta anuleaza faza pe bobine in caz de staza electromistica si actioneaza ca un fail-safe in cazul in care butonul din torpedou nu mai functioneaza.

 

Daca insa ai FL, nu mai ai buton in torpedou, cum zice si Rares, functia lui s-a integrat in cheie (in telecomanda), tii apasat aproximativ 5 secunde pe butonul de inchidere.

 

Hai pole acu si tu. Omul a pus o intrebare. Aici nu cred ca e cazul de alte alea...serios. A venit si el prima data la intalnire ieri si era nedumerit. Nu a gasit nici un raspuns si a apelat la eventualele cunostinte ale unor avizati de pe forum.

 

Nu transformati topicul in caterinca.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

asta si cu cel cu buton in torpedou sunt cele mai tari topicuri de pe forum

 

:) :) :( :(

 

 

pai asa a inceput din primul post. daca ai citi topicul cu butonul din torpedou ai intelege de ce

:twoup:

Edited by ahiile
Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc lui michael si lui extazy pentru intelegere.

In al doilea rand pentru mishtocari si necredinciosi poztez si pozele.

In al treilea rand:

- nu cautam ninic sub bancheta, pur si siplu am vrut sa fac curatenie

- nu ma deranjeaza acel itrerupator de sub bancheta, e doar o cuiozitate. Nu cred ca daca ori care dintre voi ati gasi ceva prin masina nu v-ar interesa de ce e acolo si ce rol are.

 

Va rog mult, daca nu stiti mai bine sa nu scrieti.

 

Multumesc de intelegere.

 

si a doua imagine...

post-36669-1278176255_thumb.jpg

post-36669-1278176369_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.