Jump to content

BATERIA DACA E ROMBAT ARE CEVA INFLUENTEAZA


Recommended Posts

1. toata lumea vorbeste de Rombat in comparatie cu VArta sau Bosch..... Dar de Exide a auzit cineva?! e firma care alimenteaza grupu VW, GM , si mai sunt cateva grupuri .... si totusi nimeni nu stie de ele sau stie dar nu zice nik... sunt relativ ok ca pret... adica 350 ron una de 75AH ma refer pentru benzina mea de 2000 cmc... ca m-am interesat

 

2. Multa lume n-a avut probleme cu rombat-ul ... e baterie normala facuta din aceleasi materiale ca si celelalte... poate nu la fel de calculata si incarcata sa zic asa dar e pe undeva p-acolo.... Acum daca tu pui un 80Ah la un diesel la care bujiile nu mai incalzesc deloc sa fim seriosi ca aia se duce repede....

 

Daca tu ai un sistem audio fara condensator si il tii numai in blana de-ti licare farurile sa fii sigur ca bateria aia nu te tine mult indiferent cat incarca alternatorul...

 

Daca tu ai fire desfacute si ai un scurt de care nu stii si-ti mananca incontinuu sa fi sigur ca bateria aia nu rezista mult... indiferent ce model e...

 

Daca tu ai masina pe benzina si o baterie de 60-65 AH si masina ta e pom de craciun. cu xenoane in praguri si la roti si pe sub ea si luminite pe sub bord si peste tot .... ati inteles ideea...

 

Ai consumatori in plus ia-ti amperaj mai mare sa-ti duca instalatia... dar nu prea mare ca apoi fortezi instalatia

 

( parerea mea - as ruga un electrician daca este p-aici sa confirme sau infirme spusele mele) Cateva din ele sunt patite de mine si d-asta am specificat.

 

 

PS: sunt baterii la care se recomanda decuplarea si depozitarea lor in casa in cazul in care temperatura scade sub X grade .... gen 20-25 grade... si stationeaza mai mult de cateva zile..

Cati ati facut asta asta iarna - dintre cei cu probleme cu bateria?!

Sun total deacord cu tine Sorine !poti sa ai tu mama bateriei dar daca tu ai "pomul de craciun" si un sistem de muzica mai avansat de nush cate mii de wati,poti fi sigur ca nu o sa te tina mult !

Link to comment
Share on other sites

Ati vorbit de toate bateriile,dar de Caranda ati uitat?

Oare citi dintre noi posesori de BMW si nu numai au baterii Caranda?

Multi dintre cunoscutii mei folosesc astfel de baterii si sint foarte nultumiti!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.